Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Tigerclaw #29 üzenetére

    Szerintem:
    Ez nem így van. Sajnos az AMD-s notebookokat mindenféle szegény AMD feeling veszi körül. Ugyanakkor sem a Prohardveren sem a Notebookcheck-en nem láttam olyan tesztet, hogy hogy viselkedik valami 1 év múlva mennyi szívás van vele. Mert az AMD-vel van rendesen. Lehet ezt szépíteni, a prohardver is tolja hegyekben az Intel az elavult, meg szegény AMD cikkeket, csak azt felejti leírni abu az esetek 99 %-ban, hogy az AMD pro még mindig csak szoftver az esetek 90 %-ban, és hiába a 7 nm a vega lezabálja az aksit. Mert ugye egy ProBook 445 G7, EliteBook 735/745 G6/G7 Lenovo ThinkPad T595, T14 gépek esetében pont le fogja mindenki sz@rn1 a vegát, mert oda a 4 éves Intel 620 pont sok lesz cserébe az nem zabál annyit.

    Az a szerecsenmosdatás, ami itt is zajlik, hogy a gyártók nem adnak 4k-s panellel gépet, miért szerinted ki a t0k0mn3k kellene 14₋on 4k? Ha lenne 4 k akkor azzal jönne elő az emberek többsége, na de láttatok egy kínai gyártót, aki 8k-s inteles notebookot, és ez nincs AMD-vel... Szegény AMD....
    A fenét, a fHD bőven sok mindenre is. Nem kell nagyobb. Ezek kifogások. Az csak egy dolog, hogy a legtöbb itt kommentelőnek fingja nincs, de a Prohardver tesztelői sem használtak 2 hétnél tovább AMD-s notebookokat, kellene! Akkor nem lenne ekkora a hurrá optimizmus sem...

    Az AMD jelen pillanatban ott tud kaszálni, ahol 4800H szintű processzorok vannak, és a notebook háza kb mindegy mit hűt meg, mert elbírna ey e-2186M-et is. De ahol tényleg kellene az egész napos akksis munka, ott hiába megy a nyavalygás abu részéről is, sajnos az amd döglött.

    Csak a mi példánkat tudom felhozni, most már a második cég is berendelt 50 db ProBook 445 G7-et 4700u-val, és mennek vissza az emberek, hogy az intel 8565u jobban bírja akksival, pedig 2 éves, és 14 nm (nahát...)
    Mert neki érezzük, hogy nem kell sem a vega sem a 4700U sem a 8565u de a cég a biztonság kedvéért ezt rendeli, ha kell a kraft. Nagyon fasza cikkek jelennek meg a tesztoldalakon, hogy az amd lehozta a csillagokat is az égről, csak épp pl a mi ügyfeleinknél a HP megy ki, a HP mondja meg milyen driverek menjenek a gépre, a HP mondja meg milyen sccm settings-et toljon ki a gépekre. Ehhez képest a ProBook-okon nem kellett alaplapot cserélni, és nem voltak olyan gondok, mint a T495-nél, de az Intel ebben a szegmensben nem 2 hetes tesztintervallumot nézve, hanem valóban arra használva amire kell, akkor az AMD még a 4000-es generációval is elvérzik, ha arról van szó, hogy egész nap használjuk a gépet, és arra amire való, az az nem cikket írok 2 hetes tesz alapján, a gyártó által adott Windows-al, hanem úgy, hogy tényleg feltesszük a HP Support Assistant-ot és tolja a drivereket, fel mint egy inteles verzióra, meg mondjuk 2 havonta frissítjük a bios-t ha kell... Mert még ilyen tesztet nem láttam sem itt sem sehol...
    Ebben az is benne van, hogy a driverek még az EliteBook szintű gépeknél is szarok. Amit nem a HP, hanem az AMD ad ki. Én ilyen cikket sem láttam még a Prohardveren...

    Szóval nem nem a gyártó feltétlenül a hibás, csak ez nem szokott megjelenni a Prohardver, meg a notebookcheck tesztekben.

    Cserében azzal, hogy az AMD 1 héteg kurv@ gyors volt a szintetikus teszteken... Nem fogja majd egy év múlva boldogítani az ügyfelet...

    Persze ez magánvélemény...

    (#34) Tigerclaw

    Ahogy fentebb vázoltam nem biztos, hogy így van.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák