Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40359168

    törölt tag

    válasz Somatom #181 üzenetére

    A lényeg az lenne, hogy egy eszköz tudja a navit, a vállalható minőségű fotózást, a böngészést, a közösségi oldalakat, akár a videonézést, és telefonálni IS lehessen vele, emellett TÉNYLEGESEN, fizikailag legyen kompakt, nem csak a doboza felirata meg a reklámszlogenje szerint. Megcsinálták, volt ilyen, aztán jött ez a bigger is better irány, mert a gyártók kínjukban nem tudtak mást innovációként tálalni. Nem bánom, legyen, csak maradjon meg MELLETTE a szoftveres egykezes mód nélküli valóban kényelmes használat és ebben benne van az is, hogy nem akadozik a rendszer, hanem megbízhatóan teszi a dolgát. Ha egyébként ennyire különválasztjuk a telefonálást, mint funkciót az “okosságoktól”, akkor ugye kell nekem egy gombos Nokia, mellette egy Garmin meg egy Nikon kütyü, plusz egy táblagép, amin frankó a tartalomgogyasztás, és utóbbiból nyilván válasszak SIM foglalatost, mert hát mondjuk a balatonalmádi csónakkikötőben és milliónyi helyen meg kicsit nehéz lesz wifit találni. Mindezeken túl pedig kelleni fog az asztali gép vagy a laptop, hogy a Nikonommal készült fotóimat el tudjam küldeni a megrendelőmnek vagy az anyósomnak.
    A jelenlegi állás szerint így választhatok, hogy van egy nagyméretű, szoftveresen up to date cuccom, amire vigyáznom kell, mint egy hímestojásra (elég nagy kezem van, de így is törtem már meg nem egy 5” környéki készüléket elejtve azt, azóta pedig csak nőttek a kijelzők), vagy járkálhatok egy sporttáskányi céleszközzel. Egyik megoldás se arról szól, hogy nekem, az egyszeri vásárlónak jó legyen. A phablet, mint kifejezés mostanra gyakorlatilag okafogyottá vált, mert évek óta csak nagy kijelzőket látunk az alsóházban is a gyártóknál, miközben ha van teszem én azt egy bejövő hívása az embernek a metrón, fel se tudja venni normálisan, mert egyik kezével kapaszkodik. Akik szeretnék, hogy legyenek kis készülékek, nem annak örülnének, ha KIZÁRÓLAG azok lennének, csupán annak, ha az ő igényeiket IS kiszolgálnák. Az iPhone 5s és SE volt az utolsó két kompromisszummentes készülék, amint azoknak megszűnik a támogatottsága, jön a kompromisszum egy nagyon nagy rétegnek. Ez a két készülék 5,8 cm széles, most messze 7 centi felett jár az átlag, és ami szerencsétlenkedéssel jár a fizikai méretnövekedés okozta nehezebb használat, azt - nekem pl. és sokaknak - nem ellensúlyozza az a plusz másfél-két hüvelyk, amitől hú de sokkal azért nem lett nagyobb a felhasználói élmény, mert mondjuk egy 90 perces filmet végignézni egy trendi készüléken még mindig büntetés.

Új hozzászólás Aktív témák