Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz Muerte68 #128 üzenetére

    Egyetértek, de szerintem itt sem véletlenül mondja a csávó, hogy sose vedd le a kezed az exponáló gombról :) Tudom, hogy a sportfotó nagyrészt sorozatokból áll, de elég sok kép van, amire nem tudsz számítani (elesik a játékos véletlenül stb.) és azt csak úgy tudod megcsinálni, ha lősz 1-et gyorsan. A hírek szerint fog jönni a Canon még egy 1DX Mark III-mal a profi MILC-e mellett az olimpiáig és ugye jön a 90D is. Ezért gondolom, hogy még egy ideig egymás mellett fognak menni. Aztán a MILC behozza még ezt a kis hátrányát is és akkor fog jobban beesni a DSLR.

    [ Szerkesztve ]

  • p_adam

    addikt

    válasz Muerte68 #142 üzenetére

    Alapvetően ez ennél a gépnél nem feltétlen a legnagyobb probléma, 45MP eleve feleslegesen sok ilyen célokra. Majd később lesz egy D6 szintű gép is fölé.

    Azoknak, akinek D850 szintű képminőség kell kisebb mérettel és súllyal, szenzor stabilizálással (esetleg jobb videós képességekkel) meg bőven jó, bár ezek az első generációs dolgok általában elég sokat finomodnak idővel, ehhez méreten drága, főleg az alapján, ahogy összenéztem Z6-al, ami egyáltalán nincs messze élességben, tehát első körben az is bőven elég, ha már egyszer ugyanazokkal a problémákkal küzd, az objektíveknél hiányzik az a 'plusz', ami arra ösztönözné az embereket, hogy váltsanak. Vagy legyen nagyon kicsi, vagy fényerős (ha már ekkora a bajonett), vagy olcsó, de sajnos egyik sem igazán jellemző, egyedül a Nikkor 50mm f/1.8 S van készletsöprési áron.

    Időt kell adni, és előbb v. utóbb (többé-kevésbé) mindegyik rendszer eljut oda, ahova várják, (persze a némileg értelmetlen összevetések akkor sem fognak leállni)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák