Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    Oké, hogy főleg a céges ügyfeleket érinti a történet, de azért a gépenkénti akár 450 dollár/euró egy százas nagyságrandű géppark esetén eléggé jó bolt a MS-nak meredek. Kérdés persze, hogy annak a gépnek föl kell-e egyáltalán mennie a netre, mert ha nem, akkor nincs miről beszélni, lehe tovább használni amíg el nem romlik.

    A home power userek esetében azonban várom a reakciókat. Mondjuk ha a "nem frissítek csakazértsem!" kategóriájúakat nem igen fogja érinteni (amíg nem jön egy újabb Wannacry ;] ), akik viszont naprakészen akarják tartani a W7-üket, azoknak szvsz a "virágbolti", jó eséllyel néhány féreggel megpakolt patchek lehetnek alternatívák.

    (#15) KAMELOT Bár anyagilag csábító az ingyens desktop Linux + LibreOffice kombó, de ott meg inkompatibilitási problémák léphetnek fel, ha az ügyfél MS formátumban kéri az anyagot. Mondjuk az utóbbi években javult a helyzet, de a PowerPoint - Impress esetében azért még előfordulhatnka gikszerek. (Ezért van a Win alatt nálam egy PPT Viewer is föltelepítve.)
    A mások által is említett, speciaálisabb szoftverekről (pl. CAD), nem is beszélve.

    (#24) Graphics Én egy igdeje már dual bootban nyomom, és teljesen jól megvagyok ezzel. W10 főleg játékra, minden másra Linux.

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz KAMELOT #41 üzenetére

    Bár ugyan nem vagyok szervízes, de szerintem a laptopok esetében (hacsak nem egy Vista-7 előtti őskövületről van szó) jó a W10 támogatottsága. Azaz ha fölmegy az ember a gyártó hivatalos honlapjára, akkor jó eséllyel találni fog majd kompatibilis drivereket a géphez. Feature update frissítésnél esetleg még az is belejátszhat, hogy a BIOS-nak a legújabbnak kell lennie - páromnak egyszer emiatt nem akart települni valamelyik Update. De utána már ment, és ma is használja a gépet.
    Épített PC esetében azonban előfordulhat, hogy egy-egy egzotikusabb alkatrészhez nem érkezett frissítés, ami kínos. Nem kicsit, nagyon.

    (#28) Duck663 A W10-zel a Microsoft is belépett abba az ütemezett feature update ciklusba, amit az Apple meg a legtöbb Linux disztró már csinál. És ebből nem is csináltak titkot, szóval ezek nem egészen az SP kategóriák :N

    (#43) macilaci78 Erősen "mellyik ujjunkat harapjuk meg" szitu...

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák