Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krx21

    nagyúr

    válasz M@trixfan #282 üzenetére

    " Fizikai tény, hogy a kontroller sosem lesz olyan gyors és precíz mit az egér, de bizony lehetséges vele játszani."

    Ez bizony igaz!
    De kicsit árnyalt fogalmazás a "lehetséges vele játszani.", mert sokkal jobb vele játszani... Szerintem ez is tény.

  • krx21

    nagyúr

    válasz M@trixfan #287 üzenetére

    Persze, írtam , hogy az egér gyorsabb és precízebb... De nem feltétlenül ez a fő szempont, hanem az összkép... Ráadásul egyre többen játszanak nagy TV-k előtt az emberek még PC-n is, nem véletlenül.. Ott még tovább nő a kontroller praktikussága, az odahelyezett asztalon lévő egérrel szemben...
    A kontrolleren egyértelműen látszik, hogy játékra lett tervezve...
    Egyébként van előnye FPS-nél is.. Pl: a kontrollerrel lehet lassan menni (gyalogolni stb...)
    Autós játékoknál csak előnyéé van... Gyakorlatilag csak egyetlen hátránya van, az a már említett dolog, hogy bizony nem lehet vele olyan gyorsan pozicionálni mint egy egérrel...

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz M@trixfan #287 üzenetére

    Szerintem az lenne a fontos hogy kizárólag csak 1-1 gyári kontroller/kormány legyen a konzolokhoz, semmi kiegészítő más gyártótól, anyám kínja. Legyen biztosított a hardware teljes egyenlősége, ez szerintem elég fontos lenne. Persze nyilvánvaló hogy gyártói oldalról ez senkinek sem az érdeke.

    Az egér meg bármennyire is precíz olyan mint a 3d tv. Lehet bármilyen részletes attól az még 2d-s koordináció marad, ha ott valaki jól tud érvényesülni annak még a valósághoz sok köze nincs, egy halvány átfedés szerintem nem ártana. Nekem röhejesen könnyű a célzás az egérrel, többnyire single player játékokat játszom és természetellenes. Szerintem ez a túlzott pontosság sem jó, én kb úgy élem meg mint ha a konzolon be lenne kapcsolva a célzásrásegítés. Csak egérnél ugye nem lehet kikapcsolni ezt a könnyítést. Magyarán NEKEM single player fps tekintetben még a joy is jobb az egérnél, mert életszerűbb hogy bénázok. Mert tény hogy azzal nem lehet tökéletesen célozni, de ez ad egy egészséges nehézséget is.

    Az meg már a non plusz ultra amikor a pc-n azért nem fogtam bele multi fps-be egérrel, mert beleolvastam a topikba és még az egérre is írnak könnyítést (macro) a hülye játékosok. Márpedig a játékosok egy része mindig ilyen eszement hülye marad, gyártóknak meg semmi érdeke szűkíteni a kínálatot.

    Talán a nintendo wii mote/ps move szimpatikus, mert lehet bármilyen ott a hardware ott az embernek muszáj nagyobb részben támaszkodnia a koordinációs, finommozgatásos képességeire.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák