Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz moonman #7 üzenetére

    A generációváltás kontra hardverigény téma még rendben is lenne, amennyiben azt jelentené, hogy "hát igen bazeg, eljárt az idő ezek felett, de ha újabb cuccod van, akkor azt nagyon ismeri". De inkább arról van szó h megeszi az erőforrásokat, ami felnyomja az agyvizet a konkurencia ismeretében -- és nem flémelésről van szó: egész egyszerűen a vista kb fele annyira hatékony, mint más. Nem tudom mit művel az erőforrásokkal, nem tudom, mit kéne még visszavenni belőle, komolyan. Egy T7300-as procival 2G rammal, 160as vinyóval megdöglend. Ez messze nem az elavulás/kompatibilitás problémája.

    Remélem az utódja télleg kisebb igényeket támaszt, bár nemtom fogom-e használni...

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz moonman #7 üzenetére

    kiragadok egy félmondatot:

    jövő operációs rendszereit nem a múlt hardvereire tervezik,

    az a baj, hogy a jelen és közeljövő windowsait mindig a jövő gépére tervezik. pontosabban a magyar viszonyok között ezt tapasztalom: a w95 alá akkorra terjedtek el az elég erős gépek, mire jött a w98, aminek már ez nem volt elég. mire elég erős lett, jött az xp, aminek megintcsak szűk lett. rá pár évre már elég lett, és mivel szépen elhúzódott az életpályája, ez alá már jöttek az egyre jobb vasak, amin igazán szépen futott, sőt, a gép többet tudott nyújtani, mint amit alapból a win ki tudott használni. most a vista gyengélkedik az xp-hez képest azonos rendszeren.

    a vistával egyelőre annyi személyes tapasztalatom van, hogy piszok sokáig tölt, és alig győztem kivárni, hogy bejöjjön a rendszermentő progi, amivel meg tudtam a rescue lemezeket csinálni. utána csendben távozott a gépről, hogy átadja a helyét másnak, ami látványosan gyorsabb nála. ja, a gép 2GB ram + 2x2GHz-es proci. ezen nem percekig kellene molyolnia és forognia a homokóra-pótló karikának.

    reméljük a köv. verzió valóban erőforrás-takarékosabb lesz.

Új hozzászólás Aktív témák