Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    A Google-nél (őket is pereli az Epic Games) is 30% az áruház és saját feltételek, eléggé általános Microsoft Store-tól Steamen át a Sony-ig. Az Apple csinált hardvert és platformot. Felépített egy userbázist és fejlesztői környezetet. Nincs igazán kalózkodás, iOS userek fizetőképessége majdnem kétszer akkora. Nem kell ötezer féle készülékre optimalizálni. Apple intézi a fizetési folyamatot, biztonsági ellenőrzést. A fejlesztők az Apple udvarán ehhez mind hozzájutnak 30%-ért cserébe. Az Epic Games is meglovagolta szépen az évek során az Apple platformjának népszerűségét és nagyra nőttek.

    Mit szólnának ahhoz ha más fejlesztők pedig azt követelnék a Fortnite-ban az Epic Games tegye lehetővé 3rd party is árulhasson IAP cuccokat, kiegészítőket jutalék nélkül az EG felé saját szakállukra?

    Játszák a szabadságharcost és userek védelmezői szerepet, megkérdezték az iOS usereiket, hogy direkt megszegik a platform feltételeit és így új játék nélkül maradnak? Szerintem egy gamer nagyjából tudja ha Xboxot vesz nem találja rajta a Playstation áruházát és fordítva, úgy iOS user is tudja ha iPhone-t vesz akkor zárt rendszer Apple szabályaival. És ahogy a platform népszerűsége mutatja, nem mindenkinek hátrány a zárt rendszer.

    Az Epic Games-ben komoly részvényes a kínai Tencent, na így már alufóliás sapkával nézve lehet egy kis műbalhé ez politikailag is, bekavarni a trilliárdos amerikai cégeknek? Ha arra képesek voltak az új Top Gun filmben a kínaiak miatt le kellett venni Maverick bőrdzsekijéről a japán és tajvani jelzéseket.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz dokanin #30 üzenetére

    Infrastruktúra, biztonságos fizetés, ellenőrzés, fejlesztői környezet, userbázis elérése és így tovább...

  • #86564352

    törölt tag

    válasz dokanin #42 üzenetére

    A másik egymillió üzlet is fizeti a pláza bérleti díját, nem kerülsz velük hátrányba. Az ellenőrzés szerintem arra is kitér ha befut egy app és jönnek a spam klónok, akkor az Apple elvileg intézkedik? Igazából nem vagyok mobiljátékos, csak rákeresve olvastam pl. a Flappy Bird kapcsán volt ilyen sztori. Nem tudom mennyire jó hasonlat, egy indie zenész is mérlegelhet zenélhet az utcasarkon, ismerős kocsmájában vagy elfogadja a Spotify, Apple Music, Tidal stb. "bérleti díj" feltételeit és próbálja a nagy platformokon közzétenni a portékát bízva abban úgy több emberhez eljut. (érdekes ott úgy van tudtommal az Apple Music-től kicsit több pénz marad az előadónál mint a Spotify-nál)

  • #86564352

    törölt tag

    válasz D.Va #74 üzenetére

    Saját játékosaikkal szúrtak ki. A pénzük nagy részét konzolon stb. szerzik akkor úgy döntöttek beáldozzák az iOS játékosaikat. Az Apple-Samsung szabadalom perekben is legalább megegyeztek a felek, a bírósági ítéletig üzlet megy köztük tovább ahogy addig, hogy user ne szívjon. Egyezkedni százalékokról? Rendben. Totális háborút indítani az Apple alapvető működési modellje ellen? Nincs rendben. Mert Tim Sweeney nemcsak a 30%-ról ugat, hanem hogy az Apple nyissa ki teljesen az iOS-t. Nevetséges.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #112 üzenetére

    Pontosabban: Auchanban lehet Tesco-t nyitni? Nem hiszem. Az út túloldalán lehet másik áruház, a vásárló eldöntheti melyikbe megy.

    hegedis: az megvan a 30% kb. iparági szabvány? A Microsoft, Google, Sony stb. is annyit kér. Playstation-ön van más Store? Az Epic a Google-t is pereli, mert a Google is kivágta őket amiért megszegték a Play Store feltételeit. Az Epic a saját játékosaikkal cseszett ki legjobban, és a saját retek áruházukat akarják nyomatni erővel bíróságon más által felépített platformon, kikerülve ellenőrzést és fizetési módszert, Sweeney az Apple fundamentális működését szeretné szétverni. Köszi én nem kérek belőle, az én szememben ő a rosszfiú.

    Mellesleg a nagy szabadságharc közben az Epic sorra csinálja az exkluzív a saját háza táján és vajon ők engedik külsősnek saját fizetési módszerrel cuccokat árulni a Fortnite-on belül az Epic fizetési rendszerét kikerülve? Windows-on ahol nincs 30% "sarc" folyamatosan olcsóbban adta az Epic a játékot 30%-kal? Kétlem. (eseti akcióktól eltekintve) Amúgy Androidon is öngól amit művelnek, mert új játékost kevésbé fognak úgy szerezni, ha a fő Play Store-ban nincsenek jelen. Érdekes a két nagy konzolgyártót nem perelik, pedig 30% ott is van, persze tudni miért a fő bevételük onnan jön és csak a mobiljátékosaikkal csesztek ki. A bíró egyébként mondta nekik tartsák be a feltételeket és visszakerülhetnek, addig se user szív amíg tart a pereskedés. Szerencsére nem minden Fortnite játékos dőltbe Sweeney-nek, kapja az ívet. Ez egy stunt, egy cirkusz, a játékosok nagy védelmezője képében tetszelegve rohadtul nem konzultáltak a saját játékosaikkal, hanem beáldozták őket.

    Ha rákeresek iOS vs Android marketshare valahogy nem találom a monopol helyzetet. USA-ban kb. fej-fej mellett, globálisan Android kb. 75% és Apple 25%. Az igaz iOS alatt csak Apple Store van, csak a Safari motorját használhatják böngészők, Apple ellenőriz, náluk a fizetés és egyéb megkötések ezek minden előnyével amiért népszerű lett a platform, aki iOS user, fejlesztő a kezdetektől ismertek az Apple zártabb rendszerének feltételei. És a kezdetektől ismertek az Android nyitottabb lehetőségei, lehet választani. Egyezkedni iparágági százalékokról lehet, terjesztési módszerekről, felőlem próbáljanak közös nevezőre jutni, de hogy erővel bíróságon a másik módszerét fundamentálisan szétverni? Abból én mint user csak szívok.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz hegedis #118 üzenetére

    Nem fér össze nekem a két panasz:

    jaj 30% Apple sarc, semmit nem kapok érte, lehúzás
    jaj ha nem fogadom el az Apple feltételeket akkor nem férek hozzá hány millió userhez

    A végén még kiderül kap a fejlesztő valamit a 30%-ért cserébe az Apple-től. És olyanokat olvasni, hogy a zárt szigorúbb Apple ellenőrzés alatt álló rendszeren a fejlesztők jobban keresnek mint a nyílt Androidon, egyéb előnyök mellett.

    "Ja, de mint fejlesztő, kivagyok zárva az apple eszközöket használóktól, ami hány millió ember is?"

    Ja, de mint dinnyeárus ha nem fizetek bérleti díjat, ki vagyok zárva a forgalmas vásárcsarnok látogatóitól.

    "Felőlem mehet az ő 30%os sarcuk, de engedje meg másnak, hogy csinálhasson storet az apple eszközökön."

    És ezzel kiszúrna magával, a meglévő fejlesztőikkel és usereikkel is. (biztonsági, kényelmi, terjesztési, fenntarthatósági szempontok) Ez a mindenki csinálhat magának saját boltot Androidon dolog mennyire életszerű egyéni fejlesztőknél? Inkább kifizetik a 30%-ot, hogy benne lehessenek a Play Store-ban. Hányan sideloadolnak egy appot vs ahelyett ott figyel a Play Store listákban, keresési találatokban? Hogy ki lehet kerülni a Google áruházát, nem jelenti azt meg is éri. Nem v

    Amit Sweeney ír az Apple-nek, hogy nyissák ki az iOS, lehessen más store, lehessen bármilyen forrásból telepíteni, lehessen más fizetési folyamat, az vicc nonszensz követelés. Az Apple-nek joga van megszabni az iPhone-on milyen kód fut, milyen forrásból és minőségi előírásokat meghatározni. Akinek ez nem tetszik, ott az Android, a Google-t nem érdekli milyen kód, honnan telepítve, kinek adtad meg a bankkártyád ő csak a saját áruházáért felel. Lett is probléma az Epic-nél amikor először kikerülték a Play Store-t. Az Apple nem akarja erővel megváltoztatni az Android módszereket, más se akarja bíróságon erővel szétverni az Apple üzleti modelljét. Szerintem.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz hegedis #123 üzenetére

    Erre az esetre annyi a megoldás a Spotify és Netflix kiírja az appban nem lehet előfizetni. User böngészőben elmegy a weboldalra előfizet a Spotify-nál a bankkártyájával, bejelentkezik az appba és kész, az Apple-nek ezzel nincs problémája. Másik megoldás ne add az appban drágábban mint a weboldalon.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz hegedis #133 üzenetére

    Egyelőre ezt mondta a bíró az Epic jogászainak, megszegték az Apple ToS-t, jelenleg az ő hibájukból nem játszhatnak a Fortnite rajongók:

    Your client created the situation. Your client doesn't come to this court with clean hands. Epic made a strategically and calculated move to breach, and decided to breach right before a new season. So in my view, you cannot have irreparable harm when you create a harm yourself.
    All Epic has to do is take it back to the status quo and no one suffers any harm. And you can have a trial date in the spring. Flip the switch to the way it was August 3rd and return everybody back to where they were.

    Persze majd a tárgyaláson kiderül mire jut a bíróság. Szerintem az Epic Games számára epic fail lesz, nagyon meglepődnék ha bíróság szétverné az Apple üzleti modelljét.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz hegedis #135 üzenetére

    Évi 100 dollárnál lehetséges tévedek, de talán többe kerül a vásárcsarnokban az uborkaárus Marika néni egy négyzetméteres asztalának helypénze.

    Szintén választhat a fejlesztő: Android kisebb induló költség vs Apple nagyobb bevétel lehetőség

    2018-as WWDC: Apple-nél 20 millió regisztrált fejlesztő össz. 100 milliárd dollár bevételt kapáltak össze, az App Store heti 500 millió látogatás, valószínűleg ezek a számok azóta csak emelkedtek, a Swift is gyorsan növekszik, fejlesztési idő Apple-re rövidebb, kevesebb eszközre kell optimalizálni, Apple inkább védi a fejlesztőt, másfél milliárd aktivált eszköz fizetőképesebb táborral és az iOS nem olyan fragmentált mint az Android verziók. Apple úgy gondolja ezekért racionális a Google 25 dollárjánál 4x annyit kérni, lehet mérlegelni kinek mi éri meg. Nem vagyok fejlesztő, csak kívülről látom, ha egy app egy év alatt nem termel ki 100 dollárt (100 ember dobjon 1 dollárt a perselybe, reklámok) ott más baj van.

Új hozzászólás Aktív témák