Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Cifu #10 üzenetére

    - Az új DWM nem terel senkit sehova, mivel Win32-ből és UWP-ből is elérhető.
    - Semmiféle konkurenciát nem állít, csak egy problémát old meg.
    - Senki sem tiltja meg a Steamre felkerült játékoknak, hogy az új DWM-et használjanak.
    - A DirectX 12 köti a Windows 10-hez a játékosokat.

    Az új DWM bármilyen boltba feltöltött Win32-es alkalmazással használható.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Smktrooper

    senior tag

    válasz Cifu #132 üzenetére

    Én pl most jutok oda, hogy a temérdek 3d gamingből most fogom tudni kipörgetni a dx 11 es gameket...Még vagy 3-4 évig el leszek velük mire kipörgetem őket.

    Nem mindenki ér rá a nap 24 órájában gamelni. Sőt az már beteges.... :D

    Reboot

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #151 üzenetére

    Ezek az én szemszögemből olyan dolgok, amik minden rendszeren előfordulhatnak. Mármint nem pont ugyan ezek, hanem bármi, ami hasonló jellegű és/vagy hasonló súllyal bír (nagyjából ugyan annyi bosszúságot és kézimunkát okoz), legyen az bármelyik Linux distro, vagy Windows verzió (már persze ha rendszeresen frissíted, amit egy olyan verziónál már nyilván nem tudsz megtenni, amihez megszűnt a támogatás, de előbb-utóbb mindnek megszűnik, illetve ha nagyon akarod mindet be tudod fagyszatni az időben, ha mást nem third-party eszközökkel, net tűzfalazással, stb).

    Pl. futottam már olyanba, hogy egy stable/update brach-en futó Debian (ami viszonylag lassan frissül) egy régi laptop-ok elkezdett kernel-pánikolni egy mainline kernel-be épített driver miatt, amit csak néhány ilyen régi laptop használt (sok éves, Lidl-márkásított kütyü, azt hiszem Acer, de némileg egyedi béllel).
    Mutass egy átlagfelhasználót, aki tud nem csak kernel modult blaklist-elni, de aztán fizikailag rövidre zárni a WiFi kártya rfkill kapcsolóját, hogy a hotkey driver nélkül, szoftveresen is kapcsolgatható legyen (mert tiltva boot-ol és szoftveresen is csak tiltható, engedélyezni csak kapcsolóval lehet).

    A Win XP-t annak idején szinte rutin volt rendszeresen újratelepíteni. Win8 óta ilyet csak akkor kell, ha valami külső okból kap halálos sebet (de kisebb karcolásokból simán helyreállítható DISM-el, sfc-vel, stb).

    Én is tapasztaltam szinte mindent amit leírtál majdnem minden gépen (bár az asztalin kevés a driver-igényes eszköz, így ott csak a társítások tűntek el néha). Feltettem a Win10-et egy itthoni "tartalékos" Vostro 1700-ra is (Core2 Duo, nv 8600GS), egy bulldozer-es, terrascale-es AMD-s laptopra (ezen sincs driver gond) és egy újabb Dell-re (haswell, GCN radeon), ez utóbbin volt sok gond touchpad, WiFi, stb driver-ekkel, főleg sleep/resume után, de ezen a gépen talán nem is menne a Win7 (egyszerűen nem lenne driver minden kis beépített vacakhoz, mert már nem adott ki olyat a gyártó a Win8-al előtelepítve érkező géphez, illetve még értelmetlenebb lenne az érintőképernyő, mint Win 8-al vagy 10-el), így ez sem olyan jó példa (gyanús, hogy a driver /is/ a szar, nem /csak/ az OS, de a Win7-nek is kell driver).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • #02683648

    törölt tag

    válasz Cifu #153 üzenetére

    Mondjuk ahhoz a légtechnikai szoftverhez valószínűleg nem kellett hálózati elérés, akkor meg ha másra nem használják, nincs bántva, gondolom elment W98 alatt is sokáig mindenféle reinstall nélkül

    A fateromnak anno 2002-től 2008-ig (!) ugyanazzal a telepítéssel ment az XP, annyi volt a titka, h csak ugyan azt az 5 programot használta meg e-mailezett, plusz időnként vett egy repjegyet v ilyesmi a neten de a webet nem használta intenzíven. Persze patchelve rendesen volt az OS.

    Ami az OSX-et illeti, nem tudom melyik update-t kellene figyelnem, de amikor itt nekem megjelenik vmi ilyesmi h "Operációs rendszer biztonsági frissítés" vagy hasonló, nekem van lehetőségem engedélyezni vagy elutasítani h települjön.
    Én nem használok W10-et de szoktam időnként egy 10-es gépen is garázdálkodni, ott sose láttam ilyen ablakot v értesítést, ezek szerint nem véletlenül.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #205 üzenetére

    Tokmindegy mit linkelsz neki, vele nem esett meg, tehat nincs.

    Arrol nem is beszelve, hogy az OS nem kompatibilis a szoftverrel ez esetben, nem pedig forditva.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • Fontos?

    tag

    válasz Cifu #205 üzenetére

    Na pont erről beszélek fentebb...
    Ugyan ezt linkelte már valaki.
    Ebből tanuljak? :D ...és mi lesz, elkezdek hinni istenben és beszállok a boszorkányüldözésbe? :D

    Ebből csak 1 dolgot lehet tanulni.
    A világ hülyébb, kb. mióta van okostelefon.
    A világ butább, mint 1 századdal előbb...
    A csávó állít valamit, tegyük fel... nem talál egy programot.
    Na mi az? A cpuz.
    -hát persze, mert köztudott, hogy PONT a cpuz-t bámulja mindenki aki pc-s a nap ötcsilliárd órájában(hosszú nap lesz)
    meg se nézte, hogy az a kis szutyok esetleg a windows.old mappában ott van, vagy sem!
    (mint írtam ez egy tegyük fel teória)
    ...szóval meg sem nézte, a windows.old mappát.
    -mert ha ott van, mi is lehetséges?

    Az, hogy OS updatekor x-y okból nem sikerült az új rendszer alá átköltöztetni a fentebb nevezett kis szutykot, melyet mint írtam mindenki bámul és persze mindenki használ és természetesen full tisztában van azzal a ténnyel, hogy BIOS-ból kéri a szenzor adatokat..(ez lehet fennakad 1-2 védelmi program torkán, ha nem avatkoznak be..de kanyarodjunk egészen vissza az egyszerű síkra;) ...)
    Az OS updatekor x-y okból, nem sikerült az új rendszer alá átköltöztetni a fentebb nevezett kis szutykot, mivel a windows.old mappában ott van.
    -tehát nem uninstallálta, ahogy a külföldi kis butuska állítja, csupán az adott szoftvert nem sikerült átköltöztetni.

    Mit tesz emberünk??? Hogy okosnak tűnjön, elkezdi kiáltozni a butaságát, az újságok-hírportálok, meg lehozzák, mert nagy biznisz szidni az új wint!

    ...és ti mind egy ilyen embernek hisztek. Állítván tuti uninstall történt. :Y
    Hát hajrá... :U

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

Új hozzászólás Aktív témák