Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Abu85 #7 üzenetére

    Abu: Érdekes hogy tőled mindig azt lehet olvasni hogy a Xeon Phi az aztán mindenben rossz, meg mindenben utolsó, de bezzeg az APU, az aztán istencsászár. Azért ha az ember olvasgat PH-n kívül is cikkeket, ott valamiért már jól működő egyetemi vagy kereskedelmi rendszerek is léteznek, ahol a Xeon Phi teszi a dolgát és nagyon is jól muzsikál.

    Ha már a cikkben az olajipar a téma, nem ártott volna utána nézni pár dolognak.

    Idézet a cikkből:
    "Manapság az iparág beállt a hibrid feldolgozási modellre, így a legelterjedtebb konstrukcióvá a CPU-s node-ok váltak dedikált GPU-s gyorsítással."

    Hát speciel ez így ebben a formában nem igaz, ahogy klasszikus viccből ismerős lehet. Hiába mantrázzák a GPU gyártól lassan egy évtizede hogy a GPU 10x, meg 100x gyorsabb mindenben egy CPU-nál és e cikk alapját is adó prezentációkból [link] is Dunát lehet rekeszteni, ahol mindenféle ábrákon megy a bizonygatás hogy az mennyivel jobb, a gyakorlatban ez mégsem igazán tetten érhető. A nagy cégek hosszú évek óta kísérleteznek az új technológiával, de átütő sikert ez a mai napig nem hozott.

    Ami a cikkben nagyon nem akar szerepelni az, hogy az olajipari cégek rendszerei még a mai napig döntően CPU alapúak és a GPU-k térnyerése hosszú évek után is elhanyagolhatóan csekély.

    Pl.:
    British Petrol 2.2 PF majd 3.8 PF-re upgrade-elt CPU only rendszere [link]
    A norvég PGS 5 PF-os CPU only rendszere [link]
    Vagy épp a cikkben említett úriember a Total fejlesztőjeként dolgozik, ők is nemrég fejlesztették a korábbi 2.3 PF-os CPU only rendszerüket 6.7 PF-ra. [link]

    Hogy visszatérjek a hozzászólásom elején említett Xeon Phi-ra, furcsa mód ha nagyobb rendszert kell említeni, ami épp nem CPU only, pont hogy a Xeon Phi fog képbe kerülni, nem pedig a GPU-k vagy APU-k. Ott van a DownUnder GeoSolutions(DUG) Xeon + Xeon Phi 6 PF-os rendszere. [link] [link]

    Furcsa mód náluk a Xeon Phi nagyon is jól működött az elmúlt 2 évben az RTM feladatokban, jól skálázódik és a CPU-hoz hasonló és gyors fejleszthetőséget kínál, ami az évtizedes CPU only software háttér miatt nagyon nagy előnyt jelent. A Knight Landing(KNL) e téren még előnyösebb, még nagyobb Xeon kompatibilitást kínál, lépcsőzetes további optimalizálhatósággal. Ráadásul ezek az optimalizálások nem csak a KNL-en hoznak érdemi gyorsulást, hanem az azonos kódbázison visszacsatolva a Xeon CPU-kon is tovább növelik a teljesítményt.

    Jah a végére még egy kis adalék a DUG-ról. Anno 2012-ben amikor az AMD az Opteron 6200-at kihozta velük is promotálta a szerver terméküket, vettek belőle egy nagyobb mennyiséget, mert akkor még az SGI-től vett szervereik Opteronra épültek. Aztán 2014-ben áttértek a Xeon + Xeon Phi-s SGI rendszerre, úgy tűnik az RTM skálázhatósága nem okozott gondot nekik az új platformon. ;) Hiába volt már akkoriban APU, mégsem azt választották. Úgy tűnik pénzt keresni és működőképes platformot építeni abból lehet ami kereskedelmileg elérhető és működik is. Nagyon úgy néz ki hogy a Xeon Phi megfelel ennek a kritériumnak, az APU meg nem igazán jeleskedik e téren.

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #12 üzenetére

    "Arról igazán nem tehetek, hogy a Xeon Phi-nek limitációi vannak. Ez van"

    Mint ahogy a Maxwellnek is vannak limitacioi, pl. a GCN3-hoz kepest, es vegul melyikbol is adnak el joval tobbet? Van ugy, hogy az elmeleti "problema" vegul egyaltalan nem csapodik le piaci kudarcban. Meg van amikor az elmeletileg szuper cucc vegul lof*sz senkinek nem kell. Hadd ne mondjak neveket :)

    "APU-t senki sem választ most, mert az Intel és az AMD sem ide szánja az APU-it."

    Fura, hogy probalsz 100%-osan szakmai lenni minden hiredben, cikkedben es forum postodban is (ami tok jo :R ), de arrol nem tudsz leszokni, hogy az Intel iGPU-val szerelt CPU-it APU-nak hivd. Az APU-t mint kifejezest kizarolag az AMD hasznalja a sajat termekeire. Az osszes mobil SoC is "APU", megsem hivjak egyiket sem APU-nak...

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #14 üzenetére

    "mert van rá egy iparágilag elfogadott definíció"

    Nincs. Ha lenne, az Intel es mas gyartok is APU-nak hivnak a CPU-ikat. Maximum az IT sajto egy resze ragasztotta ra az osszes APU jellegu CPU-ra az APU kifejezest. Iparag =/= sajto.

    Egyebkent maga az AMD sem hiv mast APU-nak, mint a sajat APU-it. Lasd pl. --> [link], mar a cimben is ott van:

    "AMD R-Series APUs vs. Intel Core i7, i5, and i3 Processors for Graphics Centric Embedded Applications"

    Kiemeles tolem.

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #16 üzenetére

    Csak egyszer latnam leirva azt, hogy "szakbarbar modon hasznaltam a kifejezest, sorry, javitom". De mindegy is, hagyjuk, mert latom, hogy nem jon at az az uzenet, hogy az APU csak az AMD APU-ja, semmi mas APU-jellegu termek nem APU. Ami nem az en uzenetem, hanem csupan a valosag.

    Aki ennel tobbre kivancsi, irja be a gugliba, hogy:

    intel APU

    Aztan meg ezt:

    nvidia APU

    Tanulsagos a talalat lista.

Új hozzászólás Aktív témák