Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Abu85 #7 üzenetére

    Abu: Érdekes hogy tőled mindig azt lehet olvasni hogy a Xeon Phi az aztán mindenben rossz, meg mindenben utolsó, de bezzeg az APU, az aztán istencsászár. Azért ha az ember olvasgat PH-n kívül is cikkeket, ott valamiért már jól működő egyetemi vagy kereskedelmi rendszerek is léteznek, ahol a Xeon Phi teszi a dolgát és nagyon is jól muzsikál.

    Ha már a cikkben az olajipar a téma, nem ártott volna utána nézni pár dolognak.

    Idézet a cikkből:
    "Manapság az iparág beállt a hibrid feldolgozási modellre, így a legelterjedtebb konstrukcióvá a CPU-s node-ok váltak dedikált GPU-s gyorsítással."

    Hát speciel ez így ebben a formában nem igaz, ahogy klasszikus viccből ismerős lehet. Hiába mantrázzák a GPU gyártól lassan egy évtizede hogy a GPU 10x, meg 100x gyorsabb mindenben egy CPU-nál és e cikk alapját is adó prezentációkból [link] is Dunát lehet rekeszteni, ahol mindenféle ábrákon megy a bizonygatás hogy az mennyivel jobb, a gyakorlatban ez mégsem igazán tetten érhető. A nagy cégek hosszú évek óta kísérleteznek az új technológiával, de átütő sikert ez a mai napig nem hozott.

    Ami a cikkben nagyon nem akar szerepelni az, hogy az olajipari cégek rendszerei még a mai napig döntően CPU alapúak és a GPU-k térnyerése hosszú évek után is elhanyagolhatóan csekély.

    Pl.:
    British Petrol 2.2 PF majd 3.8 PF-re upgrade-elt CPU only rendszere [link]
    A norvég PGS 5 PF-os CPU only rendszere [link]
    Vagy épp a cikkben említett úriember a Total fejlesztőjeként dolgozik, ők is nemrég fejlesztették a korábbi 2.3 PF-os CPU only rendszerüket 6.7 PF-ra. [link]

    Hogy visszatérjek a hozzászólásom elején említett Xeon Phi-ra, furcsa mód ha nagyobb rendszert kell említeni, ami épp nem CPU only, pont hogy a Xeon Phi fog képbe kerülni, nem pedig a GPU-k vagy APU-k. Ott van a DownUnder GeoSolutions(DUG) Xeon + Xeon Phi 6 PF-os rendszere. [link] [link]

    Furcsa mód náluk a Xeon Phi nagyon is jól működött az elmúlt 2 évben az RTM feladatokban, jól skálázódik és a CPU-hoz hasonló és gyors fejleszthetőséget kínál, ami az évtizedes CPU only software háttér miatt nagyon nagy előnyt jelent. A Knight Landing(KNL) e téren még előnyösebb, még nagyobb Xeon kompatibilitást kínál, lépcsőzetes további optimalizálhatósággal. Ráadásul ezek az optimalizálások nem csak a KNL-en hoznak érdemi gyorsulást, hanem az azonos kódbázison visszacsatolva a Xeon CPU-kon is tovább növelik a teljesítményt.

    Jah a végére még egy kis adalék a DUG-ról. Anno 2012-ben amikor az AMD az Opteron 6200-at kihozta velük is promotálta a szerver terméküket, vettek belőle egy nagyobb mennyiséget, mert akkor még az SGI-től vett szervereik Opteronra épültek. Aztán 2014-ben áttértek a Xeon + Xeon Phi-s SGI rendszerre, úgy tűnik az RTM skálázhatósága nem okozott gondot nekik az új platformon. ;) Hiába volt már akkoriban APU, mégsem azt választották. Úgy tűnik pénzt keresni és működőképes platformot építeni abból lehet ami kereskedelmileg elérhető és működik is. Nagyon úgy néz ki hogy a Xeon Phi megfelel ennek a kritériumnak, az APU meg nem igazán jeleskedik e téren.

Új hozzászólás Aktív témák