Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz djculture #4 üzenetére

    Minek a bicikli meg a robogó mikor mindenre jó egy WRX STI is.
    Azt vegyen mindenki 'oszt meg van oldva az összes utazás.

    @arn
    "Képet ad". Ez ma már nem erről szól. Azért ilyen-olyan gyorsított webes tartalom, videók léteznek amihez nem árt, hogy nem a cpu viszi 40-80%-on, hanem csak 5-10%-on ketyeg az IGP mellett.
    Van azért élet a játékokon túl is amihez kell némi gpu erő.
    Meg miért ne lehetne - ahogy van is - kompromisszumos felhasználás? Tele a YT HD 530 gaming videókkal pl, egész jól megy rajta pár régebbi játék.

    Szerintem teljesen korrektek. mobilba. Desktopra ha nem számít a hely/TDP és kell a kraft nyilván én is dvga-t vennék azonos pénzből. Inkább legyen gyorsabb még ha nincs is szükség rá. Mobilba nem annyira hiányzik.

  • sb

    veterán

    válasz arn #27 üzenetére

    Mit?
    Megnézel egy Sandy-Ivy i3 IGP-t és egy Skylake-et mondjuk?

    Egy Bioshock Infinite, Tomb Raider kaliberű, nem túl régi játék az egyiken beállításfüggően mondjuk 15-20fps a másikon 40-50. Kb. ennyi az előrelépés.

    A lényeg továbbra is az, hogy ez mobil eszközbe jó. Ott az aknakeresőn túl is van élet, nem úgy, mint 5 évvel ezelőtt. És főleg a 15W körüli tartományban ami akkor nem is létezett. Most meg 2-3x veri a korábbi 35-45W sávot gpu-ban is.

    Az tény, hogy jóval többre lenne hivatott az IGP és másra nem futotta az ígéretekből. Még mindig csak vga célokra. :(
    Viszont látva egy Carrizot is akár, egy sokkal jobb hatékonyságú Polaris is érdekes lehet. Persze gpu-ként a ram az igazi kérdés.

  • sb

    veterán

    válasz arn #44 üzenetére

    Nem hiszem, hogy annyira szűk, de kétségtelen, hogy desktopra szar megoldás. Már harmadszor írom, hogy mobilba jó. Az a réteg meg annyira nem szűk aki notival old meg mindent és néha van egy kis játék is.

    A desktop egy másik világ. Ott is van egy nagyon széles közép gamer szint aki kis vga-val nyomja, de kétségkívül jobban jár így is dvga-val. Ezen én magam is vitatkoztam eleget 1-2 topicban akik nem értették meg, hogy APU helyett egy kis proci+kis dvga is sokkal jobb kombó. Ez hw és technológiai oldalon vérzik el mivel a ram gyenge mellé gpu-ként használva.

    A többi viszont egészen más kérdés és nagyjából egyet is értek a leírtakkal. Vagy ha nem is így fogalmaznék, eléggé hasonló az ok-okozat. A következtetésem viszont más. :)

    A többinél az sw a kulcs. És egyre több ilyen terület van. Ugyanúgy alig tudsz ma kihasználni 6-8-10 x86 magot, ahogy gpgpu-t, hsa-t se tudsz és a dx-ek is limitáltak durván (gpu és cpu oldalon is).
    20 féle optimalizáció nem lesz, de kell ezek felé nyitni és az általános irány előbb-utóbb ez lesz mert megkerülhetetlen.
    A hw nem fejlődik és egyébként sok esetben igény sincs rá, ahogy írod. Kihasználva sem lesz. Ami tök jó a usernek, de a gyártónak egyáltalán nem, hiszen nincs hw csere és még ráadásul el is van vele a user.
    Most a 14-16nm áttérés még egy löketet ad, de ez nagyon sovány így az utóbbi 5-6 év termését nézve, mind gpu mind cpu terén. Plussz az előrelépés hatása is megkérdőjelezhető a fentiek miatt, ha nincs ami kihasználja. A hw gyártóknak egyértelműen az sw támogatást kéne erőltetni szerintem emiatt.

    Igény szinten van még egy mentőöv, amire ilyen gyorsan szerintem senki nem számított: a 4k. Ez dob most valamit a keresleti oldalon de ez is szvsz átmeneti, ha lecseng és megy majd a 4k egy átlag hw-vel akkor ebből is elfogy a szufla... és amúgy sem egy egetrengető feature. Sokan sírnak az FHD vagy 900p alatti gamingtől, de se monitoron nincs bajom egy FHD részletességgel se pl. egy teljesen más élményt nyújtó 40-55"-os FHD-t nem tartok olyan szarnak, hogy musthave legyen a 4k. Megkérdőjelezhető mennyiségi előrelépés, minőséginek nem mondanám. VR-hez jobban kell, ha az beindul még további igényeket generálhat, de azon kívül szvsz nem annyira ütős.

    Igazi igényt a hw jobb kihasználása és valódi, új feature-ők adnának, ez meg mind sw oldal.

Új hozzászólás Aktív témák