Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz waverider #20 üzenetére

    Hol kapsz olyat jelenleg(!) újonnan 300-ért? Viccen kívül tényleg érdekel, mert első keresésre a legolcsóbb ajánlatok 1200-1500 usd között mozognak ami messze van attól hogy idehaza 300ért lehessen áfával garanciával vásárolni.

    Főnök gyűlöli a külön PC kiépítést, mindenképp "csak monitort" akar látni, tehát vagy AIO vagy VESA PC. Esetleg a Dell álványba szerelt gépe meg ahhoz hasonlók.

    Amúgy szerintem is túlárazott. De higgyétek el ezeket is el fogja tudni adni a MSI...100-200 DB-ot összesen, mert partneri szerződések kötik a másik felet és ezzel a pénzügyi osztály már igazolva is látja az árazás jogosságát.

    Pedig nem ér 300k-nál többet.
    A 400K-hoz már ALAPVETŐ kéne legyen hogy egy excellezéshez szánt gép tudja 24 col vagy felette képátló esetén a 1200 függőleges képpontot, de inkább már az 1440p-t.
    23 colig még elmegy kategória a 1080p.

    #Chaser:

    Nem épp arról volt nem rég diskurzus mini-itx totyikban hogy deskmini H110-eshez nem nagyon lehet intézni külön alaplapot meghibásodás esetén? Tehát azért a support kicsit érdekes azon a vonalon.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • azbest

    félisten

    válasz waverider #26 üzenetére

    ott is 4-5-600 körül mutatja és még rájön az áfa + kezelési költség.
    32 colosra meg refurbised 477 + 36 szállítás +áfa, új pedig 891 + szállítás + áfa.

    Szóval legyél már a barátunk és mutasd meg a tutit :)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz waverider #45 üzenetére

    elég lett volna egy link is egy valós példára, mert úgy tűnik neked olyat listáz, amit magyarországon másoknak nem

    [ Szerkesztve ]

  • StLui

    veterán

    válasz waverider #45 üzenetére

    írtál egy csomót egy db link helyett :C

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

  • PROTRON

    addikt

    válasz waverider #45 üzenetére

    Kevered a szezont a fazonnal. Nem az adott HP konfig ár-érték-teljesítménye miatt írtunk rád, mert az még azonos összeg mentén is meghaladja a cikkben foglaltakat--->minden szinten jobb ajánlat.
    A konkrét felemlegetett árat furcsálltuk és úgy tűnik Te is. Azt írtad 300k, nem azt hogy 370. :D
    De nem csodálkoznék ha az általad talált 370-es ajánlat mire ténylegesen az ajtóhoz ér inkább 400k. Az már reális egy dedikált VGA-val szerelt AIOért (monitor is benne van, nomeg AIO felár) a mostani elszállt GPU áras időszakban.

    Korábban, a szép időkben, egy rendesen összeválogatott új, bolti garanciás( mert ha már használt piacról vásárolunk még a tiednél is sokkal jobbakat lehet összevadászni kis szerencsével), ATX pécé 1650-1660-al szerelt, önmagában 250-350 között mozgott, ezért volt furcsa amit írtál.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz waverider #51 üzenetére

    Látom értő olvasás a tegnapi buliestén elcsúszott, nem baj, céltalan vagdalkozást nem veszek magamra. Nem volt benned semmi segítő szándék, félremagyarázás az volt. :D
    Továbbra sem érted hogy már régen mindenki elkönyvelte hgoy a fenti cikk túlárazott. SENKIT SEM érdekelt az összehasonlításod.
    Az érdekelt hogy hol tudok magyarországról, magyarországi boltban vagy ha olyan nincs magyarországi címre szállítással együtt 300k-ért 1650-el ( és persze hozzávaló procival+rammal+ssd-vel) AIO-t venni. Kiderül hogy Te sem tudsz, neked is 370-re jött ki. Történet vége, csapó le, függöny fel. Ennyi meg egy bambi.

    Lehet itt fingreszelgetni az árfolyammal, de a lényegen nem változtat az elmúlt hónapok(!) 5%-ny ingadozása. A jelenlegi árfolyam majdnem a minimális szintre esett már le, komoly bezuhanáshoz erről a szintről már az USA teljes gazdasági összeomlása kéne. :D

    Ha már mindenáron össze akarod hasonlítani, akkor az 520-ból is le kell vonnod a bolti haszonkulcsot és a bolti áfát (igen, a hazai boltok az ebay lista árhoz képest 2x szedik be a közpolgártól az áfát) majd megkapod a viszonyítási alapot jelentő "ebay-en mennyibe is kerül a cikkben tárgyalt gép" szemedben valóságos árat.
    Almát almával, ha a kiskereskedelmi 520-as árral akarsz versenyeztetni, akkor neked is kiskereskedelmi haszonkulccsal és második áfa beszedéssel terhelt, de garanciával adott árat kell belerakni a kalapba.
    Vagy elrontottad. :D

    #50Chaser

    persze, én is láttam az egyik haza boltnak a gépösszerakó videójában olyan PC-t, elismerem hogy használható. Mondat vége.

    Mivel az AIO-kat is igyekeznek belül minőségi alkatrészekből összerakni, így az összehasonlításul szolgáló PC terén is inkább minőségi alkatrészekből kéne összepakolni, nem a legolcsóbb és ebből kifolyólag időnként küszködő géppel.

    Tápegység terén is lehet venni 10-ért, meg 30-ért is. Ram terén sem mind1 hogy 1 db 16GB-s legolcsóbb stick, vagy közép-felső kategóriás 2x8, nevesebb példány. És ahogy te is írod, azóta drágult.
    1650 VGA-n belül is van azért különbség gyártók között, bár bevallom ott eleve nem számoltam annyira alacsony összeggel mint amit írsz, többre emlékeztem.
    SSD-n is lehet spórolni, de aztán meg is érzed a különbséget pl 500-as példánynál azon hogy spóroltál 5k hufot.
    A hűtést meg amíg a hangosabb ventivel szerelt laposom volt én sem értettem, de most hogy asztali Pc-m van, nem mind1 hogy milyen ventik vannak benne. Pl másodlagos PC-ben direkt lehúztam a VGA ventit, mert idegesített...zenén keresztül hallottam. :D

    Na így jön ki a minimum 250k, és persze a 1660-as, erősebb konfigra meg a maximum 350k egy okosan összerakott géppel.
    És az AIO-ban még benne van a monitor is.
    De ezt is csak a "300k-ért lesöprök mindenkit" szövegre írtam igazából.

    Tehát ha PC esetében elfogadod hogy egy biztonságosan összerakott konfig 300-nál kezdődik normális monitorral együtt, akkor egy AIO, aminél a speciális kialakítás extra kutatás fejlesztést kíván persze hogy drágább lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák