Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz UnA #2 üzenetére

    Tény és való. Vagy esetleg ha a Telekom végre foglalkozna a telia peeringgel egy kicsit (nem csak a finneket, a spanyolokat is érinti pl), eleve nem lenne ilyen gond.

    Nekem megérte, mert bár az írás lehet egy picit hosszú lett, a gyakorlatban az egész mutatvány 20 percembe fájt és így még mindig olcsóbban jövök ki a szerverrel, mint a home hosztinggal, vagy pl egy német lokációval.

    Illetve a későbbiekben más célja is lesz majd a VPN témának weboson.

    Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

  • Savageboy

    aktív tag

    válasz UnA #2 üzenetére

    Simán előfordul ilyen probléma itthoni szerver viszonylatában is különböző ISP-k között (saját tapasztalat). Javult ugyan a helyzet amióta a kis helyi szolgáltatót szüleimnél megvette a Tarr Kft., de továbbra sincs meg a teljes sávszélesség két végpont között: DIGI-s FTTH 1000/300-en lógó szerver és Tarr-os DOCSIS 150/10 netet használó kliensek esetén. Régebben még a Plex szerverről streamelt 1080p anyagok is gyakran szakadoztak, most már egész jól megy akár a 60Mbps Moonlight játékstream is (bár azért random fel-felugrál a packet loss akár 5% köré is...).

    Apropó köszönöm szépen a jelen blogbejegyzés előző részét, régebben én is kerestem a módját az anno Telekomnál jó áron vásárolt LG 60UJ634V tv okosításának, de akkor még nem találtam rá megoldást, a hétvégén azonban az ismertetett módon kb. 5 perc volt rootolni, és remekül megy az Ad Free Youtube rajta. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák