Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rothadt

    aktív tag

    válasz Auratech #10810 üzenetére

    csatlakozom, csak azt nem értem, hogy miért vett ilyen szar telefont, ha egyszer már lehet venni 15megapixeles telefont is! (nemtom jelenleg mekkora a legnagyobb)

    borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

  • Plebi

    senior tag

    válasz Auratech #10810 üzenetére

    Egy elég nagy off, de hamár felhoztad a témát én is írok rá egy kis tapasztalatot az info oktatással, inkább annak nemléte következményére.

    Nem nevezem magam annyira idősebbnek, de a 14-18 éveseknél azért már az vagyok, tapasztalatot is gyűjtöttem már valamennyit. Sosem nevezném magam, hű de nagy tudású embernek, vagy szakembernek informatika terén, mivel sosem tanultam olyan szinten, hogy papírom legyen róla, de magam erejéből sokat tanultam, tudtam meg, nem veszek el a témában.

    Én is azon emberek táborát gyarapítom, akik most iskola után szerzik meg a nyelvvizsgát a diplomához, munka közben. Amikor nyelviskolába jártam, a többiek, 18 évesek voltak, állítólag informatika szakos középiskolások, de amikor megkérdezte az egyik és a többi sem mutatott több észt, akkor beláttam, hogy amit eddig hittem, miszerint a mai nálam fiatalabbak sokkal májerebbek lesznek technika terén, hát tévedtem. Olyan sík hülyék a műszaki dolgokhoz, hogy az valami hihetetlen, facebook, msn stb megy, meg a net, de ennyi.

    A kérdés az volt egy kinek mi a kedvenc műszaki eszköze: "ha nem tudom, hogy milyen a gépem akkor mit mondjak róla?" és ő állítólag informatikus, a többiek is hasonlót kérdeztek, nem tudják milyen márkájú a kedvenc gépük, milyen specifikációjuk van stb.

    Elnézést a kirohanásért, azt hittem, hogy majd nekem fognak segíteni a mai újoncok, de nem. Facebook és társai butítanak, tanítás oktatás butított, önakarat sincs az önfejlesztésre...
    Szóval változtatni kéne nagyon a mai rendszeren. Lehet, sőt biztos, hogy programozni, jobban fognak nálam, az nem nehéz, lehet specifikus dolgokhoz jobban fognak majd utána érteni, de rendszerszemlélet nem alakul ki, ha egy nem hozzá tartozó dologba valami apróságot módosítani kellene, már megakadnak és itt sírnak, közben nagyarcoskodnak, ha épp nemtetszőt válaszolsz, mert olvasás alapvető képessége is kiveszett belőlük, szájba kell rágni mindent, többször, mert maguktól semmi nem megy.
    Ősöknek, még elnézem, de nekik...

    Tisztelet a kivételnek.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

Új hozzászólás Aktív témák