Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    A W10 egy kalap kaki...pedig lehetne akár jó is. De nem az.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz King Unique #153 üzenetére

    Akinek nincs gondja a W10-el, az használja nyugodtan, tökéletesen elfogadom! Neked pedig azt illene elfogadni, hogy nagyon sok embernél -és főleg cégnél-, k*rva sok gond van a w10-el, így tkp. kényszerből w7-ezünk, nem azért, mert egy kifutóban lévő rendszert fanboykodunk! A w7 tán elavultnak tekinthető -bár céges felhasználáshoz miért is???-, viszont stabilan teszi a dolgát és nem kavar be nekünk minden egyes frissítéskor. Ezért marad, és megvesszük a +3év extra supportot is majd, ezt már eldöntötte a cégvezetés! Addigra remélhetőleg használható lesz a W10 komolyabb céges környezetben is, és akkor szó nélkül át fogunk állni. Addig viszont bottal sem piszkáljuk, okozott már elég bajt nekünk.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz King Unique #155 üzenetére

    Statisztikákat ne keverjük ide, mert abban ugye benne van az erőszakkal frissített rendszerek tömkellege, ami nem ad valós visszajelzést arról, hogy mennyire akartak az emberek valójában átállni! Ez olyan, mintha rákényszeríteném az iskolai osztályra a rottring használatát, majd azzal érvelnék, hogy lám, a diákok meghatározó része rottringot használ...

    A "színvonalas" hozzászólásom pedig annak szólt, amire nehéz magyarázatot adni, nevezetesen, egy fizetős terméknél miért kell a felhasználónak elszenvedni az egyébként ingyenes rendszerekre jellemző, kényszerített applikáció telepítéseket -melyek a törlés ellenére rendre visszatelepülnek minden egyes frissítéskor-, miért kell eltűrniük a kikapcsolhatatlan adatgyűjtést és sorolhatnám? Ez mind független magának a rendszernek a megbízhatóságától vagy minőségétől, de arra okot ad, hogy lepontozzuk a rendszert...

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz King Unique #157 üzenetére

    Látom képtelen vagy megérteni, hogy a heteshez ragaszkodók jelentős része nem a "heteskéjét" akarja, hanem a _tizet nem akarja_ (remélem érted a különbséget), méghozzá okkal (az okokat már leártam, nem ismétlem el). Engem nem érdekel, hol milyen arányban használnak valamit. Engem az érdekel, hogy én melyiken tudok stabilan dolgozni, melyiken vagyok biztos abban, ha holnap bekapcsolom a gépet, akkor nem kezd önálló életet élni és önerőből elbaszni az egész rendszeremet. Ebben a versenyben jelenleg a TEN masszívan vesztes!

    Ne ködölj kérlek, csak a kérdésre válaszolj! Egy fizetős terméknél miért kell nekem eltűrnöm -és miért kéne szeretnem-, a tipikusan ingyenes termékekre jellemző kényszerített telepítéseket, reklámokat, adatgyűjtéseket? Faék egyszerű kérdés, nem az érdekel, hogy te elnézed-e mindezt vagy sem, mert én nem Te vagyok! Period!

    Mitől modern a TEN? A semmire se jó Cortanatól, netán az állandóan a pofámba tolt webshooptól, vagy mondjuk a számomra irreleváns DX12-től? Mindent tud a hetes, ami a munka szoftvereim futtatásához és a hardvereim kezeléséhez kell (ha már itt tartunk, a tíznél éppen a driverekkel szívtunk legtöbbet, mert az viszont nem tudta rendesen kezelni). Nincs másra szükségem egy OP rendszertől. Akkor jó egy OP rendszer, ha észre sem veszed, hogy létezik. Ezt a kritériumot a hetes jelenleg teljesíti, a tíz messze nem.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák