Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daninet

    veterán

    válasz arty #31 üzenetére

    Ok, kellene bele még 2 sor, hogy a négyzetméterét a lakásnak felszorozza egy értékkel, és küldjön jelentést ha nagyobb a különbség mint x.

    Borzasztóan szar marketing dumát nyomtak, képfelismerő ocr szoftver is van már tucatnyi, szerintem github-on még open source is lenne valahol mert tuti van linuxra legalább egy ingyenes ocr program.
    Ha meg valami baromi jó kell nekik licenszelhetnek egyet amit fejlesztenek már 10 éve, mondjuk az abbyy.
    Egy ilyenhez nem kell matematikus aki neurotikus AI-t fejleszt :DD

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • Shade45

    senior tag

    válasz arty #31 üzenetére

    Szerintem (legalábbis én biztosan nem) senki sem a programozók, szoftverfejlesztők tudását becsmérli. Jó ötlet, támogatom, valósuljon meg minél hamarabb.
    De a marketing részleg egy nyaklevest érdemelne a túlmisztifikált PR miatt. Mutassák be a programjukat, dicsérjék, persze ez alap, de ezzel a tudományos futurisztikus szöveggel átestek a ló túloldalára, és inkább megmosolyogtató lett tőle az egész; legalábbis egy techportálon biztosan.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz arty #31 üzenetére

    Egy sima OCR vagy felismeri a képet, vagy nem. Egy olyan egyszerű számlapot, mint ami különböző mérőórákon van, fel fog ismerni bármelyik. A helyiérték totálisan mindegy neki, nem kell kvantumelmélet, hogy meghatározd egy számsorról, hogy hányadik szám hányadik helyiértékhez tartozik. Ha annyira szennyezett és sérült lenne (holott nem szabadna annak lennie), hogy mégse, akkor meg látod te magad, hogy az OCR által visszaadott érték nem az, ami az órán áll.

    "hol kezeli, hogy te óriásfogyasztó vagy és TÉNYLEG az ezres érték is átperdül?
    hogy minden áprilisban ezreket fordul az órád, de minden februárban kvázi semmit?"

    Egy pár soros függvény, ami True vagy False értékkel tér vissza attól függően, hogy az új bevitel mennyivel tér el az átlagbeviteltől és milyen hónap van, meg tudja ezt csinálni.

    Ismétlem, nem kell matematikusok éves munkája és neurális hálózat olyan probléma megoldásához, aminél iskolában bonyolultabb feladatokat kapnak kezdő programozók.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák