Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ringman

    nagyúr

    válasz gtasystem #185 üzenetére

    mégis mit gondoltatok ki fogja kifizetni azt a rahedli pénzt amit az előzőek felvettek?

    hát arra gondoltam mondjuk, hogy a mostaniak nem tesznek meg mindent annak érdekében, hogy a csak a lehető legnagyobb kamattal menjenek el az állampapírok; hogy ugyanannyi hitelre több kamatot fizethessünk.

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz gtasystem #185 üzenetére

    "mégis mit gondoltatok ki fogja kifizetni azt a rahedli pénzt amit az előzőek felvettek? a húsvéti nyúl?
    én ennél sokkal durvábbra számítottam..a helyzetünkhöz képest.."

    Te sem a legélesebb kés vagy a fiókban! :W

    ...Azért ahhoz mennyi ész kell, hogy valaki kiszámolja, hogy a jelenlegi besorulásunk alapján úgy 5-6% lenne a kamat az IMF hitelre, ami nem kell Matolcsynak, magyarok vagyunk, tökös legények, inkább fizetünk 10%-ot az állampapírokra... :Y Ha én így kezelném a pénzt itthon, már éhen haltam volna.

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Rickazoid

    addikt

    válasz gtasystem #185 üzenetére

    "hihetetlen ez a sok nyavajgás..mégis mit gondoltatok ki fogja kifizetni azt a rahedli pénzt amit az előzőek felvettek? a húsvéti nyúl?"
    Én személy szerint azt vártam volna, hogy először megteremtik a lehetőségét, hogy vissza lehessen fizetni azt a hitelt, ergo munkahelyeket teremtenek, olyan gazdaságpolitikát választanak szakemberek bevonásával, amivel többek közt csábítóvá tehetik az országot a külföldi befektetőknek, hogy még több munkalehetőség legyen és csak utána kezdenek bele ebbe a nagy hitel-visszafizetésbe. De ezek pont fordítva csinálják, amikor a legtöbb embernek épp csak van pénze, akkor vesznek ki hétről-hétre többet a zsebünkből és még csak halvány reményt sem lehet látni annak érdekében, hogy esetleg a hitelt visszafizetők bevétele több legyen. Mellesleg nem feltétlen kéne az egészet az állam nyakába varrni, utána kéne járni, hogy hova is ment el az a pénz és ami olyan zsebekbe ment, ahol semmi keresnivalója, onnan venni vissza azt és elhatárolódni azok kifizetésétől. Nyilván lehetetlen megmondani, hogy mennyit tett zsebre az előző kormány és a Fidesz (mert ők nyilván kimaradtak a buliból, persze), de biztosra lehet venni, hogy kevesebb lenne az állam terhe, ha felelősségre lehetne vonni a vezető politikusokat és a nagyobb vállalkozókat is.
    Most gyakorlatilag sokkal több pénzt költenek el, mint ami van. Nem az állam, a kormány. Az állam mi vagyunk, a kormány meg a Fidesz. Csakhogy a kormánynak nincs pénze, a pénz az államé. Már ami eljut az államhoz és nem teszik útközben zsebre a kormányban, a többi pártban úgy általában vagy a bármelyik fél által megbízott vállalkozásokban.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák