Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    Azt várom már, mikor csúsztathatom be kompletten a kisgépet a laptopom hátuljába, egy spéci csatlakozón (Vagy HDMI-n maximum)

    Így a noti ki-bemeneti eszközeit és akkuját használná, de mégis teljesen kikerüli a memóriát, procit, wifi-t. Szerintem egy 4 magos procira méretezett akkuval, elmenne egy hétig is ez a konfig. Út közben passzív hűtéssel mehetne a dolog, és mégis lenne benne kakaó szerintem.
    Akár rápatkolhatják az alaplapra is. Egy gombnyomással válthatnék mondjuk egy 4 magos Ivy Bridge és az Android 4-es rendszerem között.

    Talán ez lehetne a laptop formátum megmentője (Akinek kell windows és win-es programok is, játékok, de kell mobilitás is)

    Ugyanezt el tudom képzelni, monitorral és TV-kkel, autóval. Ha cserélhető, akkor épp abba helyezem, ahová kell, vagy ha olcsó akkor többet is vehetek. Az adataim és mobilszoftvereim egy ilyen kis gépen vannak, és cipelhetem mindenhová. Elég mindenhová csak kijelzőket telepíteni. Zseniális.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz petrasgabor #47 üzenetére

    Volt itt egy cikk erről, hogy mSata portba lehetett dugni egy ARM-os eszközt, és a cég szerint minden mSata-s gépet át lehet vele alakítani, hogy a kijelzőt átkötöd rá, belülről... De szerintem ilyenkor nem kapcsolja le a főrendszert, szal gyakorlatilag semmire nem jó.

    Kellene valami szabvány csatlakozó rá, amit átviszi a kakaót, meg a kijelzőre a képet, befelé meg billentyűzet... na meg tech, ami lekapcsolja a főrendszert ha kell.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz moli.hu #55 üzenetére

    Viszont a mai x86-os rendszerek irtó sokat fogyasztanak az ARM-hoz képest. Ha olcsón integrálható lesz egy ilyen ARM-os másodrendszer, akkor megtámogatja rendesen a mobilitást, ami létkérdése szerintem az x86-os rendszereknek. Inkább attól kell félni, hogy az x86 fejlesztései háttérbe szorulnak. Ez pedig szomorú tény azoknak akik dolgozni is szeretnének a géppel (vagy nem konzollal játszani)

    A cloud vs hagyományos adattárolás szerintem jól megfér majd egymás mellett, mert a net infrastruktúra nem fog még jó sokáig fejlődni sajnos az ilyen 1-2-3 mbites feltöltésekkel. Mobilnet meg végképp használhatatlan erre. Egy 100 megás videót egy örökkévalóság feltöltenem a cloudba, vagy meg szeretnénk nézni egy 16 GB-os HD filmet, úgyszint. Jó, erre is vannak lehetőségek persze, csak nem mindenki akarja használni majd pénzért. A kis adatok meg már most is cloudban vannak szinte. A cloud nagy mennyiségű adatot tárolós, fizetős része még jóideig használhatatlan marad gyors feltöltésű net nélkül. A megosztáson kívül persze.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz vlevi #58 üzenetére

    ARM-ra szánt W8-ra attól még nem fognak menni az x86-ra írt programok sajnos. Csak emulátorral, dehát azt nem fogja bírni.

    Ha meg ez a helyzet, akkor gyakorlatilag mindegy, hogy android, ubuntu vagy w8. Talán annyi lehet, hogy natívban megcsinálják az Office-t meg pár MS programot is az ARM w8-ra. Ellenben akkor sem lesz soha egyenértékű az x86-os Windowsokkal. Ezért is lenne jó egy dupla rendszer...Ami asztaliban meg is valósítható, egér, billentyűzet, hangfal megy egy elosztóba, meg a monitor HDMI-je is. Gombnyomással válthatsz a két rendszer között. Egy ismerősömnek van is ilyen cucca, 2 gép egy kijelző.

    Netezni, gépelni, filmetnézni jó már egy 2 magos hangtalan ARM SoC is... Többire meg ott a PC része. Ez ma teljesen megvalósítható asztali vonalon elérhető eszközökkel. Ezt kéne átültetni a mobil szegmensbe. Azt mondom, akár barkács megoldással meg is lehetne csinálni. Csak azt kéne tudni, a noti kijelző mivel csatlakozik a VGA-ra, és az androidos cucc kimenetére, hogy lehet rákötni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák