Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    Édesanyám mindig szeretett fényképezni. Már vagy 15 éve digitális fényképező fényképez (első között vettük ilyen digitális ketyerét 3.2Mpx Casio->6Mpx Casio, és most jön a következő), de mindig csinált fotókönyveket montázzsal. Vagy előhívatott egy-kettőt, és kitettük a konyhába. Más lapozgatni egy kézzel fogható fotókönyvet, mint görgetni az egeret a következő képért. Pedig szeretem a technológiai fejlődést, de ugyan ez az e-könyvek világa... Meg fog maradni a nyomtatott fotó, amíg nem lesz aranyárban a papír és festék. És aki még most azt gondolja, hogy nem, majd öregszik kicsit, és jobban fogja értékelni a valós, analóg életet a digitálissal szemben. szvsz :R

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    Azt hiszem érveléseinkből sokan kihagytuk, hogy érzelmi lények vagyunk. Az a hajtóerőnk. Kiből mit vált ki a kép. Ha tényleg hagyjuk, hogy a következő generációk ne tapasztalják meg a papírképet, akkor ki fog hallni. Ha az új generáció vagy éppen az aktuel, valaha kézbe fog egy albumot, tematikusan berendezve az több érzéken keresztül jut be a tudatunkig, mint egy google album. Pl. A papírképet kézbe fogod, megtapintod. A digitális képnézésnél ez nem fordul elő, akár szaga is van a papírnak, hangja is van, ahogy megfogod zizes-sistereg. Aki kicsit is szeret pszichológiával foglalkozni, az tudja, hogy ezek tudat alatt zajlanak, és fontosak. (Persze lehet tudatosan foglalkozni is vele.)
    Én nagy digitális párti vagyok, de mikor anyu a kezembe nyomja az albumot amit frissen csinált az más mint a képeim a PC.
    Hiába láttam már a képeket a PC-n. Mégis nagyobb élmény azokat papírképként nézni, forgatni.
    Aki ezt nem tapasztalta lehet csak elfelejtette, mert olyan régen volt, vagy azért nem, mert olyan fiatal és a szülei is csak digitálisan tárolják a képet.
    A kép élettartamáról. Hát vannak bőven képek nagyszülőkről "fekete-fehérben" (tudom, szürkeárnyalatos) és albumban tárolva még mindig tökéletes, pedig azok kb 40-50 évesek. Ennek a duplájához képest meg megkérdőjelezhető, hogy van-e értelme, mikor az ükunoka és mama úgy sem találkoznak élőben, tehát semmilyen reális, valós kapcsolat sem alakulhat ki közöttük. Legalább is én nem láttam sose értelmét, hogy nézegessem azon nagyapám képét aki születésem előtt ment el. Csak egy képet látok, semmi nem mozdul meg bennem, hiszen semmilyen kapcsolatom nem volt vele.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz dabadab #75 üzenetére

    Ingyenes felhő szolgáltatástól meg amúgy is mit várhatunk?
    Adott esetben megismételhetetlen adatot egy ingyenes szolgáltatásra bízni. Számomra felelőtlenségnek tűnik. A redundancia pedig alap, ahogy dabadab írta.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz *Ropi* #77 üzenetére

    A kép jogainak lemondásában biztos vagy? Az komoly. Elolvasom majd a flicker-ét...

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák