Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • guga

    Közösségépítő

    válasz Vakegérke #26 üzenetére

    Jn 6,44 Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

    Rm 3,20 Annakokáért a törvénynek cselekedeteiből egy test sem igazul meg ő előtte: mert a bűn ismerete a törvény által vagyon.

    Rm 9,11 Mert mikor még meg sem születtek, sem semmi jót vagy gonoszt nem cselekedtek, hogy az Istennek kiválasztás szerint való végzése megmaradjon, nem cselekedetekből, hanem az elhívótól

    Rm 11,6 Hogyha pedig kegyelemből, akkor nem cselekedetekből: különben a kegyelem nem volna többé kegyelem. Hogyha pedig cselekedetekből, akkor nem kegyelemből: különben a cselekedet nem volna többé cselekedet.

    Ef 2,9 Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.

    Menjünk csak sorba :D
    Az elsőből azt láthatod, hogy Isten szerint nem létezik, olyan ember, aki azt mondhatja magáról, hogy én megtértem, én templomba járok, én gyülekezetbe járok, én adakozom, én, én, én. Mert mindenki, aki így gondolkodik, az Isten nélkül cselekszik, Isten nevére hivatkozva, de nem Isten hívta el. Üdvözülni csak Isten munkája által lehet. Maga az üdvözülés folyamata 100%-ban Isten munkája, az embernek csak a hit marad, de az sem a sajátja, Isten ajándéka :D

    Te a törvény által ismered a bűnt, és hited szerint megtartóztatod magad tőle, jól teszed, de ez önmagában kevés. Mert kizárja Jézus munkáját, csak is a saját magad cselekedetére alapozol, azaz azt gondolod, hogy a saját magad jó cselekedete által Isten előtt megállhatsz.
    Isten előtt csak az az ember áll meg, aki Jézus eszköze, ha Jézus cselekszik általad, benned valamit, az tulajdonképpen mindegy, hogy emberek szerint jó vagy rossz. Isten szerint rendben van :D

    Van ott egy vers, hogy mikor még meg sem születtünk, Isten már ismert bennünket és azt is tudta milyen emberek leszünk. Sem jót, sem gonoszt nem cselekedtünk, de Isten már előre gondoskodott rólunk, eleve elrendelte Jézust, eleve elhívott bennünket.
    Ez viszont felvet egy paradoxont. Pl. a 10 csapás, a fáraó, akinek Isten szándékosan megkeményítette a szívét, hogy ne engedelmeskedjen.
    A ma élő emberek zöme ugyanebben az állapotban van, élükön a hívőkkel, akik csak külsőleg, formálisan hisznek Istenben és a saját maguk cselekedeteikben hisznek.

    A paradoxon lényege abban áll, hogy Isten szívét, kegyelmét nem lehetne értékelni, az igazi értékét felfogni, ha mindenki megkapná.

    [Jákób és Ézsau még meg sem született, de Isten előre kijelentette, hogy Ézsaut gyűlöli és megveti...olvasd el, nagyon jól rámutat Isten gondolkodására, hogy az ember mire számíthat életében.]

    13. Miképen meg van írva: Jákóbot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem.
    14. Mit mondunk tehát: Vajjon nem igazságtalanság-é ez az Istentől? Távol legyen!

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Új hozzászólás Aktív témák