Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Pécsi gyerek #53 üzenetére

    Pedig tényleg nincs SSD nélkül élet. Még egy régi C2D-s irodai konfigon vagy refurb 10 éves laptopon is óriásit dob sebességben, mintha generációkat ugranál felfelé a géppel. Sokkal jobban gyorsít akármin, mint a plusz RAM vagy az erősebb proci, az egész gép simábban fog futni, nem csak a betöltési időkről beszélnek (bár azok is nagyrészt megszűnnek létezni, mintha memóriába előtöltve indulnának el az alkalmazások pöccre). Egyszerűen nagyon visszafogják már a gépeket a HDD-k. Persze maradhat a gépben HDD, de csak nem sebességkritikus adat tárolására (film, zene, ilyesmik). Ráadásul nem is drága már az SSD, veszel egy olcsó, belépő szintű TLC-s modellt max. 120 giga méretben, vagy akár egy nem szétírt használt SATA2-eset, már az is dimenzióugrás lesz akármilyen HDD-hez, RAID-hez képest. Tényleg az a hardver, amin nem éri meg spórolni. A gyorsaság mellett meg ott van még előnyként, hogy csendes, nincs HDD-s motorzaj, zúgás.

    A játék köztes kategória, mert az még az a műfaj, amin az SSD nem gyorsít túl sokat betöltési idők tekintetében. Gyorsít, csak kevésbé látványosan, mint a többi szoftvernél.

    Sokára vettem én is SSD-t, korábban úgy gondoltam, hogy felesleges luxus türelmetleneknek. Jó nagyot tévedtem, már ezerszer megbántam, hogy ilyen sokat vártam vele, kár volt rajta rágni a sz*rt, annyira hasznos dolog.

    Nem véletlenül tesznek ma már retró gépekbe (386-P2) is egyre inkább SSD-t, vagy IDE adatperes SD kártyaolvasót. Nem csak azért, mert a régi IDE HDD-ket már nem gyártják, hanem azért is, mert még ezek a nagyon régi gépek is bőven gyorsulnak attól, hogy nincs seekelési idő.

Új hozzászólás Aktív témák