Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Loresz #602 üzenetére

    Egér/bill átalakító, csatlakozási lehetőség engem is érdekelne. Fontolgatom, hogy veszek konzolt. Én is világ életemben a PC-s játékra esküdtem, de nagyon drága PC-t játékképesen tartani. A konzol meg olcsó, de még sose volt konzolom. Egyedül az tartott vissza, csak és kizárólag egér/billel vagyok hajlandó játszani, hiába próbáltam többször ismerősöknél, az analóg kontrollel nekem teljesen tönkreteszi a játékélményt. Az alacsony, nem kompetitív frame rate, és a grafikiai finomságok vagy azok hiánya nem zavar, az irányítás igen.

    Ami még elbizonytalanít, hogy mindenki mást mondd, vannak akik az Xboxra, vannak, akik a PS4-re esküsznek, és abból is vannak mindenféle Edition-ök, így meg nem tudom mit lenne érdemes vennie egy magamfajta koca gamernek (főleg FPS és openworld), akinek játszani sem sok ideje van, és nem is nagyon multizik. Jó-e a használt (és ha igen, mennyit szabad érte adni), vagy érdemes újat venni, melyik editiont, mekkora tárhellyel, stb.. Még elfekvő 1 TB-os SATA3 SSD-m is lenne bele, ha bele lehet szerelni.

    Azt örömmel olvasom, hogy van hozzá emberi árban is játék, nem 18-20k hozzá mindegyik.

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz Polllen #806 üzenetére

    Kösz szépen a választ mindenkinek. Akkor a játékok számából ítélve a PS4-be lesz érdemes beruháznom, abból is a használtba. Olyan linket valaki tudna adni, ahogy a különböző PS4 modellek és editionök közötti különbség rendesen le van írva? Ahogy nézem, nekem a tárhely nem lesz érdekes, vehetek kisebb tárhelyeset, mivel az elfekvő 1 terás SATA SSD-m be lehet szerelni.

    De azt, amit írsz, az elkeserít. Nem értem, hogy ez a bill/egér téma miért olyan nagy tabu/gond konzolnál. Sok embert visszatart, nem csak engem, és nem lenne nagy technikai kunszt rendesen támogatni. Ott lenne a brutál hardver, meg minden, és ezt az egy piszlicsáré dolgok képtelenek támogatni, vagy csak nagyon drágán. Egyszerűen nem értem.

    Használt konzol vételénél én még arról a veszélyről olvastam, hogy vigyázni kell vele, mert 1-2 konzol online multiban lehet bannolva (hackelt rendszer vagy cheat vagy hasonló miatt). Erről hogy lehet meggyőződni?

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz mike1334 #937 üzenetére

    Így van. A használt vétel a kiadó szemében épp úgy nem hoz bevételt, mint a warez. Pont ezért nem lehet steames játékot sem eladni, max. csak gift-ként venni/küldeni valakinek, de egyébként ha megvetted, nem adhatod tovább. Pont azért, hogy mindenki vegye meg. Meg ha valami miatt elveszted az acc-ot, akkor vegyed meg még egyszer azokat, amikkel játszol. Mindig is pofátlan lehúzásnak tartottam, mert ha veszel egy hardvert, azt el tudod adni, a szoftvernek sem kéne másnak lennie, hiába nem a szoftver jogait veszed meg, csak a bérleti/használati jogát, azt is engedni kéne továbbadni.

    A MS is ezért erőlteti az OEM-et, hogy a géphez legyen kötve, így ha másik gépet veszel, az után is pengesd ki szépen a MS-adót. Anyagi tönkremenés lenne nekik, ha mindenki csak egyszer venné meg, és ugyanazt a telepítést hordozná és upgrade-elné a gépek között. Épp ezért drága a dobozos Windows is, meg ezért van korlátozva a USB/Windows To Go használat is. Persze újabban ezzel az EU szembemegy.

  • Frawly

    veterán

    válasz hajbel #1042 üzenetére

    Így van, ezt megerősítem. Itt Angliában mindenki Slazengert hord, ez illyen helyi igénytelenség, nem azért, mert nem lenne pénz Pumára vagy még drágábbra, de a helyi boltok a Slazengerekkel vannak tele. Ha normálisabb kell, valami normálisabb áran, vagy extra large méretben, akkor az embernek magának kell neten rendelnie.

  • Frawly

    veterán

    válasz Carlos Padre #1045 üzenetére

    Láttam már dolgozó angolt is hordani. Meg pakisztánit, meg afrikaiakat, meg tulajdonképp mindenkit, akik nem voltak se benefitesek, se kelet-európaik. Meg láttam ezzel szemben az utóbbi két kategóriából más márkákat hordani. Sokkal inkább ez nem azért van, mert nincs pénzük Opel helyett is Vauxhall van. Ugyanaz az autó, csak a másik felén van a kormány, minden más ugyanaz rajta, de a neve és az emblémája is más. A Slazenger a régebbi márka, valami 1881-es, míg a Puma 1948-as. Tehát pont, hogy a Puma nyúlta le ezt az egész logódizájnt meg egyszerűsített sportstílust. Viszont aki ezt nem tudja, annak fordítva fog lejönni, emiatt szerencsétlen ez a logós hasonlóság.

Új hozzászólás Aktív témák