Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz kchris78 #307 üzenetére

    Samsung Slim 32col 16:9 HD Ready 720P/1080i CRT képcsőves TV-m volt házimozira. Progressive Scan és a Komponens RGB (Y) (Pb/Cb) (Pr/Cr) akkor a legjobb videóminőséget jelentette, mégis volt egy gyenge pontja a Samsung TV-nek. A képernyő középső része láthatóan jó felbontású volt, de a szélesképernyőre nyújtás átmenete láthatóan gyengébb felbontásra váltott át. Ez erős sávosodást okozott, ami az SD adásban jó látható volt, de a DVD lejátszás közben ez a szétnyújtás kevésbé volt zavaró. Szervízben a vállvonogatáson kivűl mást nem is tudtak mondani, ezért egy év múlva lecseréltem egy Samsung FullHD LCD TV-re. Házimozira nagyon rossz választás volt, mert a kontrasztarány és a fényerő 2008-ban az LCD kijelzőkben igen gyenge tulajdonság volt. HDMI bemenet miatt az RGB állitható volt, ezért nézhető szintre tudtam nagynehezen felküzdeni, de itt feladtam a nagyméretű házimozi kijelzők pártolását. PC monitorokat vettem 24-25col méretben, ahol a DVI és a HDMI, majd a DP videóbemenet képminőségére eddig nem volt panaszom. Láttam az egyre csodálatosabb nagyképernyős házimozi kijelzőket (időközben az 55col és az OLED látszik ideálisnak), de a jelenlegi panel szobámba nem passzolnak. Temérdek Samsung és Panasonic TV fordult meg nálam, ASUS és Samsung FullHD monitorom is volt... Viszont ezek a filmnézésre kevésbé voltak alkalmasak. Az életszinvonal folyamatosan esik, főleg a Covid vírus következtében, ezért most értékelem igazán az ACER 25col monitoromat.

Új hozzászólás Aktív témák