Hirdetés
- Melyik tápegységet vegyem?
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Gaming notebook topik
- OLED TV topic
- Jön a DirectX Raytracing 1.2, de nem sok újítást hoz
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
uuh, az elsőhöz hasonló... csak azért kell telepíteni asztali word-öt, mert tartalomjegyzék beszúrását nem lehet megtenni a webes változaton. De persze ha már benne van, akkor lehet frissíteni
Szóval vagy mindenki egy üres tartalomjegyzékes sablont használ új doksi létrehozásához, vagy windows telepít és desktop officet. [link]
de amúgy igen, más területen is tapasztaltam olyat, hogy valószínűleg üzleti megfontolásból nem adnak olyan opciót, amivel kihagyhatnád valamelyik fizetős megoldásutak az érintett cégeknek. Egy felhős backup rendszer kapcsán láttam ezt, hogy vagy választhatom azt, hogy varázslóval pár kattintással beállítható és akkor indít szintén felhőben egy gép instancet - ami plusz költség. Vagy drágább tárolási mód esetén magam hostolhatom a gateway szervert, ami ahhoz kell, hogy a felhős tárhely és a szalagos meghajtó emuláció közti réteg legyen, de akkor nem használhatom rövidtávú backupokra. Olyan opció nincs, hogy saját hostolású átjáróval a rövidtávú backup lehetőséget is használhassam
-
bambano
titán
válasz
Gargouille #132 üzenetére
nincs érdemi válasz.
például:
1. van-e érdemi válasz arra, hogy a könyvelő szoftver úgy van megírva, hogy minden funkcióját el tudná látni linuxos szerverrel is, kivéve egyet: a gazdasági év megnyitása. az egyik cég, ahol dolgozom, kizárólag azért vett windows szervert, mert ilyen ótvar programot használnak.
2. van-e érdemi válasz arra, hogy a w10 klienseken beállítod, hogy file historyval mentsen, és a beállításokat évek óta nem veszi figyelembe (például azt, hogy hány verziót tároljon visszamenőlegesen és mennyi ideig). ennek következménye, hogy pontosan annyi diszket zabál meg a mentés, mint amennyit kap. ezt évek alatt sem bírták kijavítani
3. van-e érdemi válasz arra, hogyha outlookot használ a szerencsétlen, akkor az outlook miatt a file history mérete az egekbe nő?
4. van-e érdemi válasz arra, hogy azért kell számlázó szoftvert cserélni, mert a w10 ahhoz a nyomtatóhoz nem tartalmaz drivert? vagy nem cserélnek szoftvert, hanem felrakják virtualizálva a régi gépet az újabb w10 alá.menteném? ha a w10 úgy működne, mint amit sugall magáról, akkor a jelenlegi mentési infrastruktúra megfelelne (úgy értem: arányos lenne a cég méretéhez, az adatok értékéhez, stb. stb.). így meg annyit tudok mondani, hogy a mentés státusza ismeretlen. amire csak itt használom az öngyilkosság szót, a főnöknek ennél sokkal durvábban szoktam fogalmazni.
ezekre mind nincs érdemi válasz.
ehhez képest ugyanitt van ügyfélszolgálat. anno felraktam nekik egy debiant, oszt jónapot. x év múlva cseréltek gépet, akkor megint felraktam nekik egy debiant oszt jónapot. évek telnek el, hogy foglalkoznom kelljen azokkal a gépekkel. utoljára vagy 2-3 éve foglalkoztam azokkal a cuccokkal, akkor is azért, mert panaszkodtam a főnöknek, hogy ócskák a nyomtatók, mire vett újakat.ehhez képest a fontos gépek debiannal mennek, 400-1000 nap közötti uptime-mal. a mentőszerver is debian. a mentő szerverre rászántam egy kis időt, míg összejött, hogy rendesen működjön, azóta úgy van.
attól a ténytől, hogy az én véleményem az, hogy ott rosszul van megcsinálva a mentés és nem tudok változtatni rajta, idegrohamot kapok.
-
bambano
titán
válasz
Gargouille #130 üzenetére
így van. ha hibátlan alapszoftvert ad ki az ms, akkor én soha többet nem mentek semmit, hanem valami szigeten fogom vakarni a hátsómat, miközben legalább három fűszoknyás gizi fog legyezni és mindenféle piákat fogok magamba önteni.
mert annak az esélye, hogy az ms hibátlan patcheket ad ki, kisebb, mint annak, hogy nyerek valami orbitálisat az eurojackpoton...
-
Gargouille
őstag
Tényleg csak a móka kedvéért tegyük fel, hogy mostantól hibátlan patch-eket ad ki az MS. Mondom, csak tegyük fel. Akkor te mostantól nem fogod menteni a gépeket, nem fogod időzíteni a telepítést és semmi egyéb intézkedést nem teszel, hogy megvédd az általad üzemeltetett rendszert, ha mégis történne valami? Mert szerintem egyetlen olyan gyártó (sem szoftver, sem hardver) nincs amiben vakon kellene bízni.
Ezt már csak tényleg a margón jegyzem meg, hogy valamit nagyon elrontasz ha neked "egy rakás pénzt, hardvert, emberi erőforrást, időt" kell áldoznod minden Windows patchelésre.
-
bambano
titán
válasz
Gargouille #126 üzenetére
úgy látom, még mindig nem akarod érteni.
az ms azt akarja, hogy a patchét azonnal rakd fel. hogy ezt megakadályozd, vegyél egy rakás ms cuccot. ez normális?
itt felsoroltatok egy rakás módszert, amivel túl lehet járni az ms eszén, és túl lehet élni egy elbaltázott patchkeddet. de én nem workaroundot akarok, hanem azt, hogy a patch működjön. értsük már meg végre a különbséget aközött, hogy kerülő megoldást adunk egy hibára, meg aközött, hogy nincs hiba.az nem normális, hogy egy rakás pénzt, hardvert, emberi erőforrást, időt, stb. kell belefektetni ahhoz, hogy kikerüljük a tróger patchek okozta problémát. úgy látom, egy módon lehet kikerülni a patchkeddet, ha nem használok ms terméket. ennél jobb megoldást eddig nem láttam.
-
Gargouille
őstag
válasz
E.Kaufmann #127 üzenetére
Persze, lehet ezt sokkal szofisztikáltabban is, de mondjuk egy RDS környezet azért nem annyira alapvető dolog, meg több hozzáértést is igényel (plusz licencek, költségek stb.), ezért írtam valami olyan megoldást amit kábé nulla hozzáértéssel és költséggel is össze lehet(ne) dobni és nem kevés fejfájástól menti meg az embert.
-
E.Kaufmann
veterán
válasz
Gargouille #126 üzenetére
Mondjuk én ezért szeretem jobban, ha a fontos (napi) ügyviteli programok elérhetőek RDS szerverről (is), amit lehetőleg már tényleg minden nap mentünk, Virtuális gépként futtatunk és amiből kell, van tartalék
-
Gargouille
őstag
válasz
Hoplitész #123 üzenetére
"Egy ingatlanközvetítő iroda informatikai rendszere két hétre leállt egy Win10 update miatt úgy, hogy IT cég felügyeli a rendszert. Láttam."
Ezért nem kidobott idő "kísérletezgetni" a frissítéssel, mert ez mondjuk havonta max fél óra (de lehet sokat mondtam) munka az IT-nek (ez a dolguk) és nincs két hét leállás. De ha még ennyit sem akar valaki tenni a saját érdekében, akkor például felraknak egy tök ingyenes Veeam agentet a gépekre, ami minden nap automatikusan ment, és egy ilyen anomália esetén 2 kattintással visszaállítja az előző állapotát az adott PC-nek, de akár hardver hiba esetén is simán egy másik vasra is helyre tudod állítani vele az egész PC-t tokkal-vonóval. Egy perc munkába sem kerül havonta, egyszer beállítod és többet nem kell vele foglalkoznod és védve vagy. De még lehetne mondani egy rakás egyéb módszert amivel - minimális energia befektetéssel - mindez elkerülhető.
Azért azt is megkérdezném, hogy ennél a cégnél mi van akkor, ha nem egy hibás MS patch jön, hanem mondjuk a könyvelő rendszerűkhöz jön egy hibás frissítés, vagy egy driver update vágja haza a gépeket, netán az ügyviteli szoftverhez érkező update, vagy csak benyalnak egy ransomware-t. Akkor vajon meddig fog állni a munka?
Persze mindig könnyebb mérgelődni, mint tenni is valamit ellene. Ahol van egy rendszergazda, vagy szakember, ott ezeknek a dolgoknak magától értetődőnek kellene lenniük.
-
nyunyu
félisten
válasz
E.Kaufmann #124 üzenetére
Ja, múltkor másfél napot ültem bent az IT helpdesken, mert újra kellett telepíteniük az elődömtől örökölt laptopot, mondván az eddig rajta futó Win7 már nem felel meg a banki standardnak.
(Én kifejezetten örültem volna neki, ha maradt volna a 7, mert azon legalább kiigazodom.)Végén már én éreztem kínosan magamat, hogy ennyit szerencsétlenkedtek, de hó végén kíméletlenül kiszámláztam az ott elbaltázott időt, hogy a cég hülyesége ne az én kontómra menjen.
-
E.Kaufmann
veterán
válasz
Hoplitész #123 üzenetére
Na akkor az nagyon egy trehány banda, ha két hét kiesést tudott okozni. Én úgy láttam mindenféle wsus-pókusz nélkül is megoldható, ha ahogy máshol is említették, egy-két hétre elhalasztja az ember a frissítéseket csoportházirendből, akkor már komoly gixer nem jöhet. Valamint manapság már jól belőtt Office365/OneDrive esetén (régebben meg roaming profilokkal vagy legalább központi meghajtóra felcsatolt dokumentum mappákkal) már az se feltétlen gond, ha a júzer gépét (nem a júzerrel együtt
) kilapítja az úthenger. Ekkor egy másik gépet elő kell szedni felcsatolni és viola mehet a munka tovább. Újratelepíteni se sok idő, ha van megfelelő lemezkép, vagy pl az AD jól be van lőve, hogy ha becsatolta az ember a gépet és bejelentkezik, akkor már sok dolga ne legyen.
-
Hoplitész
junior tag
válasz
Gargouille #102 üzenetére
Tökmindegy, ha vállalatiban is csak abban bízhatsz, ha mások kipróbálják és leírják a véleményüket. Vannak kisvállalatok is, akik nem kísérletezgetnek tíz-húsz géppel minden frissítésnél, hanem dolgoznak az összessel.
Szerintem a Microsoftnak óriási felelőssége lenne, de elhárítja, ami a Win10 esetében nagyon sok problémát okoz.Egy ingatlanközvetítő iroda informatikai rendszere két hétre leállt egy Win10 update miatt úgy, hogy IT cég felügyeli a rendszert. Láttam.
-
E.Kaufmann
veterán
Erről az jutott eszembe, mikor a türelmetlenebb kockák 2000-ben ahelyett, hogy vártak volna a sorukra a Windows-os böngészős gépekre a gépteremben (pontosabban ezek Citrix terminálok voltak, ha jól rémlik), inkább leültek az előtérben a karakteres terminálokhoz és karakteres felületen intézték a dolgaikat. Úgy rémlik, hogy ha nagyon kellett, pl Linx-el lehetett is böngészni.
-
M@cika
őstag
válasz
Gargouille #114 üzenetére
Tulajdonképpen szórakozás terén semmi nem tart vissza, hogy DOS-t használj. Nyilván böngészni a neten már elég nehéz lenne vele, de nem is arra fejlesztették ki 40 éve.
-
SRC
tag
Lehet trollkodás, de ha a defender több erőforrást használ, mint a bányászprogi akkor? Ehh?
-
E.Kaufmann
veterán
Mázlid is volt, jó korban is születtél. Mikor én egyetemre kerültem, már a Novell is döglött ló volt, a Sun munkaállomásokat is szétáztatták, az utolsó DEC-ről ment a filmes FTP szerver
.
Gyerekként meg apukám munkahelyén "csak" egy C64 volt, de legalább különszobában floppy meghajtóval és mono monitorral, de ugye azon is már Microsoft volt a BASIC
Amúgy pl a 90-es évekbe meg ha megszakadtak volna se tudtam volna kitörni a PC/Windows korszakból, örültem 97-ben egy szaros 486SLC-nek HGA videóval, MFM winyóval, nem viccelek. Amikor meg a középsulis tanárhoz odavitten egy újság melléklet Linux CD-t hogy kell bootolni (ha a BIOS nem támogatja), válasz: majd a Windows elindítja -
bambano
titán
válasz
E.Kaufmann #116 üzenetére
többféle módon megközelítheted ezt a kérdést. én most azt a megközelítést alkalmaztam, hogy nekem, személyesen, mi fáj.
jó informatikát kétfélét ismerek:
1. rendesen meg van csinálva
2. nincs hozzá közöm. -
E.Kaufmann
veterán
Amúgy őszintén, más cég, aki szintén a PC-vagy más kommerszebb architektúra felöl kezdi el meghódítani vagy inkább leigázni az ipart nem ugyanezt tette volna? Valamint a cégek is hibásak, mert az elefáncsonttorony helyett (mert ugye azért a Unix se volt ingyen, Vax VMS-ről meg AIX-ról meg mindenféle mainframe cuccokról nem is beszélve) a papíron olcsóbb technikák felé mentek.
Amúgy meg az IBM a hibás, hogy olyan tuti üzlethez juttatta őket -
bambano
titán
válasz
Gargouille #114 üzenetére
tévedsz, ha azt hiszed, hogy nekem az a bajom az ms-sel, hogy a hőskorban ragadtam. nekem az a bajom az ms-sel, hogy napi szívás van vele, és egy rakás pénzembe kerül, és kilátástalan a történet. teljesen pragmatikusan nézem. nem az a gond, hogy az ms sz.r, hanem az, hogy nekem rakás bajt okoz. nem vagyok irigy, ha nekem nem lenne bajom vele, nem irigyelném mástól, hogy neki meg igen.
egyébként ha kizárólag rajtam múlna, hogy mit használok, akkor vaxokon dolgoznék vms-sel.
meg os/370-en.
-
Gargouille
őstag
Lélekben (és szívem szerint) én még mindig DOS-t használnék, valahogy azt szerettem a legjobban, ne kérdezd miért. Megértem, hogy te is valahol a hőskorban ragadtál. Komolyan mondom, nem gúnyolódásból! De a világ elszaladt közben. Puffogni lehet, szidni lehet, de ez már csak előre fog menni, visszafelé nem.
-
bambano
titán
válasz
Gargouille #112 üzenetére
azt kellene érteni végre, hogy ez nem érzelmi vita.
kőkemény pénzügyi kérdés. elköltesz egy rakás pénzt a szoftverre, utána beleölsz egy rakás munkaórát az üzemeltetésébe, amit soha nem fognak kifizetni, és erre rápakolod annak a kockázatnak a forintosított költségét, amit az ócskábbnál ócskább megoldások nem működése okoz. engem egyre jobban érdekel, hogy miért vannak emberek meg cégek, akik ezt megveszik?"megszerettek egy régi állapotot amihez ragaszkodnak és minden ami változik ehhez képest az "visszalépés" és "szar".": és DRÁGA. a legolcsóbb it üzemeltetés az, ha megfelel a cucc és nem kell hozzányúlni. minden változtatás pénzbe kerül. akár azért, mert nagyobb vas kell alá, akár azért, mert át kell képezni a júzereket, akár azért, mert a rendszergazda munkaidejét elviszi. ez az, amit egyre többen képtelenek megérteni. a microsoft soha nem fogta fel ezt a történetet (nyilván, hiszen anyagilag ellenérdekelt), a linuxosokra mostanában kezdett rájönni a bolondóra (pöcstering, érezd magad megszólítva).
fel kellene fogni (elsősorban a gyártóknak), hogy az informatika egyes számú alaptétele: HA NEM ROMLOTT EL, NE AKARD MEGJAVÍTANI.
"ha objektíven nézem végig, akkor nagyságrendekkel jobb ma a Windows mint mondjuk 10 évvel ezelőtt.": de ez egy érdektelen mérőszám. Megiszod a kólát, marad utána egy palack, ami szemét. Ezzel csak annyit mondtál, hogy a mostani szemét sokkal szebb, mint a 10 évvel ezelőtti dizájnú szemét. egyébként meg lehet, hogy nem is igaz. ismerek olyan windows usert, akinek teljesen megfelelt az xp is, utána a w7 is, de most sugárban hány attól a gondolattól, hogy egy ilyen adatharács önfejű mindent magától eldöntő w10-zel kelljen dolgoznia.
"az MS-nek, ahol az összes technológiájuk szakszerű használatát el lehet sajátítani": és ők járnak tanfolyamra, hogy megcsinálják rendesen? és miért vannak "MS technológiák"? miért nem jó nekik soha sem a szabvány? miért kellett az ms-nek gyakorlatilag mindenre saját sz.rt kitalálni, leprogramozni, elrontani, patchelni, supportálni, stb? Az összes ms technológia, amit mostanában ms hálózatban láttam, az mind lopott, átbuherált, szabványtalanított szemét. elrettentő példának ott van az smb, az ms direkt úgy programozza, hogy más ne tudja megvalósítani. egy olyan világban, ahol a hatóságok komolyan veszik magukat, az ms-t már régen beszántották volna a trösztellenes disznóságaik miatt.
ja, hány egyéb tool. majd jegyezd meg, hogy melyik hülyeségre hol van a klikk, mert mindent klikkelni kell. nekik az ini fájl se volt jó, registryt kellett csinálni...
-
Gargouille
őstag
Nézd, ez ugyanaz a parttalan érzelmi vita, mint amikor a Linux-ot szokták anyázni meg fitymálgatni azok akik vagy nem értik vagy megszerettek egy régi állapotot amihez ragaszkodnak és minden ami változik ehhez képest az "visszalépés" és "szar". Nekik sincsen igazuk szerintem, Windows-al kapcsolatban most neked sem. Ez egy érzelmi álláspont, amiről pont ugyanannyira értelmetlen vitázni, mint a "szépségről". Mondom: szerintem.
Nem akarlak meggyőzni az ellenkezőjéről, elfogadom ha szerinted úgy rossz az egész ahogyan van, viszont abban meg lehetnél te nyitottabb (vagy elfogadóbb), hogy egyrészt van akinek tetszenek ezek a változások, másrészt meg azért technológiai szinten azt állítani, hogy nem fejlődött semmit a kezdetek óta, sőt visszafejlődött...
92 óta foglalkozom PC-vel, végigéltem a Win 3.1-től napjainkig az összes kiadást, ezek egy jó részét üzemeltetve is cégeknél. Nem mondom, hogy minden tökéletesen és pont úgy változott, ahogyan tetszett volna (minden lépcsőnél nekem is hagyták el cifra mondatok a számat), de ha objektíven nézem végig, akkor nagyságrendekkel jobb ma a Windows mint mondjuk 10 évvel ezelőtt. Minden hibájával együtt is ezt gondolom.
Ami pedig a problémák kezelését illeti, itt sem állítom, hogy tökéletes. De szerintem nincs még egy ilyen mélységében és részletességében dokumentált rendszer, gyakorlatilag csak akkor nem találod meg valaminek a pontos beállítását, leírását, migrálási lépéseit stb. ha direkt nem akarod megtalálni. És ez nem csak magára a Windowsra igaz, hanem az összes termékükre. Emellett külön oktatási rendszere is van az MS-nek, ahol az összes technológiájuk szakszerű használatát el lehet sajátítani és akár minősítést szerezni belőle. (Ezt csak azért mondom, mert nagyon sok hiba valóban user error, illetve tudatlanságból, hanyagságból fakad.) De akár lehet arról is beszélni, hogy hány különféle egyéb tool-t készítenek (pl. sysinternals) és tesznek elérhetővé, hogy hibát keress vagy különféle spec feladatokat oldjál meg vele. Nem akarom tovább sorolni, sem győzködni téged, csak arra szerettem volna rámutatni, hogy ha objektívebben próbálod megnézni, akkor nem ennyire fekete-fehér a világ.
-
Darmol
senior tag
válasz
Gargouille #110 üzenetére
Tudod ez egy elég régi történet, és lefolyt azóta némi víz a Dunán.
Azóta az MS úgymond gyártott többféle típusú autót, amelyek, többé-kevésbé alkalmasak voltak autónak.
Aztán kiadták a Win8-at amely egy új típusú autó. Szélvédő nélkül. Ami nem volt gond, mert szögletes "kerekekkel" amúgy sem lehet száguldozni. És a többi. De fel volt szerelve az összes extrával, motorikusan nem rossz, stb.-stb.
A Win10 ehhez képest jelentős előrelépés, mert már nyolcszögletűek a "kerekek" és sokkal kevésbé döcögősebb. Igaz, hogy néha kiesik 1-2 kóbor alkatrész. Néha a motor. De nem gond ott a szerszámtáska a csomagtartóban. Mindenki tud autót szerelni.
Tényleg ez az autók aktuális szintje és velejárója, vagy egyszerűen egy rakás sz**?
Az összkép úgymond nem az igazi.
Na ezért nézek rád furán mikor azt írod, hogy az MS kezeli a problémákat. -
bambano
titán
válasz
Gargouille #107 üzenetére
"Visszakanyarodva a cikkhez (amitől jól eltértünk), az MS reagált egy problémára - talán ideje korán - és készített hozzá eszközt, ami ráadásul opcionális.": jaja. hasonlattal érzékeltetem:
a kutyám odasz.rik a szoba közepére. normálisan az ilyet feltakarítják, fertőtlenítik, stb. ha ms megoldással dolgoznék, akkor körbekeríteném és kiraknék 6 táblát, hogy nézz a lábad elé, mert a kutya aknásított.az ms-nél minden lehetőség adott, hogy megoldják, hogy a szoftverük kevesebb hibát tartalmazzon. hiszen ők írták, nekik megvan a forrás. akkor ezzel foglalkozzanak, ne azzal, hogy pótmegoldásokat marketingelnek hatalmas eredményként.
mégegyszer: teljesen hibás nézet azt mondani, hogy az ms reagált egy problémára. az ms OKOZTA azt.
-
bambano
titán
válasz
Gargouille #104 üzenetére
persze, legyen szerver, wsus, ad, redundáns domain kontroller, stb. stb. egy szép hosszú és drága listát lehet írni arról, hogy mi minden kell ahhoz, hogy egy windowsos hálózat működjön.
erre szoktam azt mondani, hogy az ms kiváló megoldásokat nyújt olyan problémákra, amik ms nélkül fel sem merülnek. -
Gargouille
őstag
Nézd, egyetértünk abban, hogy bosszantó a jelenség. Igen, vannak hibás patch-ek. Sajnos nem MS sajátosság hanem a teljes szoftveripar egy rossz irányba és tempóra állt rá. Hiszen ugyanez megy a telefonos alkalmazásoktól kezdve a különböző routerek szoftverén át mindenhol, csak a többieknél viszonylag ritka, hogy ennyi kerülőutat adnának arra, hogy ha akarsz és hajlandó vagy, akkor kivédd a hibát. Engem is zavar, ebben nincs is vita köztünk. Az is tény, hogy emiatt sok "felesleges kört" kell futni.
Amiben talán kicsit elbeszélünk egymás mellett, hogy szerintem konstruktívan célszerű hozzáállni a kérdéshez és ha már együtt kell éljünk ezzel a korántsem ideális helyzettel (mert változtatni ugye nem tudunk rajta), akkor inkább azt keressük, hogy miként tudjuk megelőzni a szoftvergyártók hanyagságából fakadó problémákat. Mivel jól látható, hogy az MS-nél és a többi szoftver gyártónál is csak a minél előbbi relase számít, gyakorlatilag félkész béta állapotú bughalmazokkal dolgozunk.
Visszakanyarodva a cikkhez (amitől jól eltértünk), az MS reagált egy problémára - talán ideje korán - és készített hozzá eszközt, ami ráadásul opcionális. Ez szerintem sokkal jobb, mintha egyáltalán nem is foglalkozik a kérdéssel (ami neked lehet, hogy lényegtelen kérdés, de másoknak meg akár húsba vágó is lehet) és az lenne a hozzáállás, hogy akit zavar az oldja meg magának ahogy tudja, vagy vásárolgasson thirdparty cuccot hozzá.
-
bambano
titán
válasz
Gargouille #102 üzenetére
az, hogy így van, szerinted normális?
ez tökre olyan, mint amikor a cuccializmusban kihozták a dácsiát a merkurból, majd elvitték egy szerelőhöz, aki szétszedte és összerakta rendesen.az, hogy sztenderd lett a tróger munka a szoftveriparban, az az ms bűne.
-
Reggie0
félisten
válasz
Gargouille #104 üzenetére
Erre mondtam, hogy elodazni lehet, de sokaknak meg kell szivniuk, hogy kideruljon a hiba. Tehat a szar patch az marad velunk, barmilyen okos es ugyses valaki, amig a microsoft nem lesz vegre hajlando rendesen tesztelni. Ez igy egyaltalan nincs jol. Addig meg lenezni azokat, akik altal kiderul, hogy hiba van, hogy te ki tudd kerulni a hibat pedig baromira nem szep dolog.
-
Gargouille
őstag
Egy 20-30 fős vállalathoz (de még egy 5 fős céghez is), ha van szerverük, akkor minden további nélkül feldobható egy WSUS, ha van AD akkor van group policy, Admin center és így tovább, központilag időben eltolható, kézben tartható az egész patch folyamat. Azt azért ne állítsd, hogy ez megvalósíthatatlan, mert ez nem igaz. Ha van egy Windows szerver a cégnél (ekkora cégeknél pedig rendre van, de még a sokkal kisebbeknél is szokott lenni), akkor ott van benne az összes ilyen szerepkör ingyen (értsd.: nem kell semmilyen plusz szoftvert vásárolnod hozzá), csak be kell kapcsolni és felkonfigurálni. És ezzel jóformán teljesen elkerülhetők az olyan anomáliák, amikről írtatok.
Mikor ilyen nagyobb hiba van egy frissítésben, akkor már kb másnap zeng tőle a sajtó, tehát ha nem azonnal tolod fel az update-eket hanem vársz mondjuk 1 hetet, addigra már vagy értesülsz róla és oda tudsz rá figyelni (például a problémás update-et jegeled még egy darabig), vagy ha nincs hiba, akkor meg nyugodtan szórod ki.
Ehhez nem kell System Center, meg semmi egyéb enterprise megoldás. Igaz, hogy az MS sokszor adott már ki olyan frissítést ami hibát okozott (akárcsak bármelyik más gyártó), ez vitán felül áll, viszont tegyük azt is hozzá, hogy ezek a legtöbb esetben olyan hibák amik csak bizonyos hardver vagy driver együttállások esetén állnak fent és miután kiderülnek általában igen gyorsan javítják is. Másfelől meg az MS rengeteg eszközt biztosít ahhoz, hogy a patch-elés és maga a gépek központi kezelése is megoldott legyen, tehát eszközt is ad bőven hozzá, hogy kezelhető legyen az egész folyamat, ne pedig zsákbamacska.
Tisztában vagyok a realitásokkal, sok cégnél ezt felesleges időpazarlásnak tartják de mindig azt érdemes ilyenkor végig gondolni, hogy ez lehet, hogy havonta fél óra plusz munka, de egy hibás patch miatt üzemképtelen kliens helyrerakása meg lehet, hogy sokkal több kiesést okoz.
-
Reggie0
félisten
válasz
Gargouille #102 üzenetére
Szerinted egy 20-30 fos vallalatnal mikor van ilyen? Ott orulsz, ha talalsz 5 egyforma laptopot es meg az is sok. Nem multikbol all a vilag, joreggelt...
-
Gargouille
őstag
Srácok, mielőtt átharapnátok a torkomat, könyörgöm nézzétek már meg, hogy vállalati környezetről beszéltem végig, ti meg jusztazért is erőltetitek ezt az otthoni marhaságot. Tisztára süketek párbeszéde.
Amiket leírtam azok ráadásul teljesen általános és magától értetődő dolgok egy cégnél már vagy egy évtizede. Nem azért mert én guru lennék bármiben is, hanem mert kábé minden rendszergazda így csinálja.
És igen, a Windows update-eket is elő kell tesztelni, bevizsgálni mielőtt telepíted tömegesen, mivel előfordulhat, hogy hibás a path de az is, hogy nem a patch hibás, hanem valamilyen más szoftver nem működik rendesen, mert a gyártója nem frissítette. Ez nem MS sajátosság, hanem ha kijön az AutoCAD-hez egy nagy update, vagy az SAP-hoz, azt is pontosan ugyanígy csinálod, ez nem gyártó függő. Pontosan ugyanúgy, ahogy egy új szervert is tesztüzemben futtatsz mielőtt produktív környezetbe rakod, mert akármilyen drága volt és bármilyen márkájú, előfordulhat, hogy mégis hibás benne valami. Ugyanígy a HDD-kből is hibatűrő tömböt építenek, mert akármelyik HDD gyártó is adhat ki hibás szériát. Ettől mégsem mondjuk, hogy minden HDD rossz.
-
Darmol
senior tag
válasz
Gargouille #92 üzenetére
"Hát azt nem láttam, hogy milyen tapasztalatokra hivatkozol."
Most mondtam. Nem hivatkoztam tapasztalatokra. Csak arra amit az MS maga is elismer. Te adod elő, hogy mekkora Win10 guru vagy. Feltételeztem, hogy ismered a nagyközönség által is részletesen taglalt témát. Én kérek bocsánatot mert tévedtem."Mondjuk utánaolvasol, aztán előteszteled 1-2 gépen és ha nincs probléma akkor 1 hét múlva teríted a frissítést akár több hullámban,"
Na látod. Közelednek az álláspontjaink. Szerinted sem lehet külön felkészülés nélkül, megfelelő szaktudás nélkül, és megfelelő előkészületek nélkül felrakni az update-eket. mert potenciálisan elcsesznek valamit/valamiket.Szerinted ez nem lehet probléma, mert szerinted:
- Ahogy Reggie is mondja szerinted mindenki minden rendelkezésre álló konfigurációból kettőt tart otthon. Csak a hülyék rendelnek egyesével laptopot a gyereknek.
- Mindenkinek van ideje nem csak naprakésznek lenni, a Win10 updatekkel, de a megfelelő teszteket is elvégezni. És azért mert ööö... Szerinted mindenkinek ez a munkája?
- A user van az OS-ért, nem az OS a userért.Szerintem:
- Szar az MS Win10 terméke.Próbálkozhatsz MS heaterkedéssel vádolni, de más topikokban is elmondtam, hogy a Win7-el alapvetően ki voltam békülve.
-
Reggie0
félisten
válasz
Gargouille #98 üzenetére
Nem a semmin, hanem a magaslorol eloadott hulyesegeden. Egy otthoni juzer hogy a francba tudja nem eles rendszerre felrakni? Szerinted az emberek kettesevel veszik a gepet otthonra, hogy legyen min letesztelni mielott raeresztenek a gepukre? Esetleg az afrikai ehezoknek is uzenhetnel, hogy marpedig van megoldas, vegyenek etelt...
-
-
Reggie0
félisten
válasz
Gargouille #96 üzenetére
Ertem, hogy probalod tagadni a problema letezeset.
-
Reggie0
félisten
válasz
Gargouille #94 üzenetére
Tehat a problemat nem oldja meg, csak elkeruli es masokra haritja. Mert ettol meg szar az ms patchje
-
Gargouille
őstag
Mondjuk utánaolvasol, aztán előteszteled 1-2 gépen és ha nincs probléma akkor 1 hét múlva teríted a frissítést akár több hullámban, ha meg problémát okoz akkor skippeled amíg nem javítják. WSUS pl. pont erre (is) való, ezer éve. De van még sok módja, hogy ne oroszrulett legyen minden patch kedden
-
Reggie0
félisten
válasz
Gargouille #84 üzenetére
Es megis hogy? A buta juzer nem tudja, hogy group policy-ben kell megadni azt, hogy ne toroljon random fajlokat frissiteskor a windows?
-
Gargouille
őstag
Hát azt nem láttam, hogy milyen tapasztalatokra hivatkozol, mert ezt nem írtad oda (bocs ha elsiklottam mégis fölötte). De ha céges környezetről beszélsz, akkor az az általános gyakorlat, hogy pilot gépeken előteszteli az ember a frissítést + előre megnézi, hogy mik változnak stb. mielőtt kitolja tömegesen a kliensekre. Persze ha nem ez az eljárás, akkor valóban lehetnek kellemetlen meglepetések.
Nem azt vitatom, hogy léteznek hibásan kiadott patch-ek (vannak most is, voltak eddig is), hanem azt, hogy ez valami védhetetlen dolog lenne, amire senki nincs felkészülve és hónapról hónapra meg kell rajta lepődni. Mert ezt tényleg vitatom, mert igenis fel lehet rá készülni, ennek évtizedre visszamenő bevett gyakorlata van. Nem csak MS esetében, hanem bármilyen szoftver frissítésnél, sőt a hardvereknél is ugyanígy van, mikor például routereken frissít az ember OS-t meg firmware-t, azt sem egyből éles eszközön "próbálod ki".
Még egyszer mondom, nem az MS-t akarom mentegetni, mert az, hogy például hibásan jön ki egy patch az az ő saruk. De a másik oldalon meg teljesen elvárható bármelyik szakembertől, hogy ez ne felkészületlenül érje, menjen elébe, ha mégse, az viszont meg az ő sara.
-
Darmol
senior tag
válasz
Gargouille #84 üzenetére
Èn sem vitatom a te tapasztalataidat. De nem árt ha èszreveszed, hogy alapvetően nem saját tapasztalatra hivatkoztam (annak ellenére, hogy elèg volt nèhány gèp, ahhoz, hogy masszív adatvesztéssel találkozzam). Ellenben csak olyan dolgokat ìrtam le, amelyeket az MS hivatalosan is elismer.
Foghatod user hibára, vagy vitatkozhatsz az MS-tal, hogy tèvednek, miszerint azok a problèmák nem is lèteznek.
-
Dragon3000
nagyúr
válasz
Ivy.4.Ever #86 üzenetére
Vagy csak egyszerűen rakás szar volt a törés, amit használtak a rendszer esetében vagy a warez játékok esetében.
-
nyunyu
félisten
válasz
Gargouille #87 üzenetére
Nem láttál még scr kiterjesztésű xxx videót?
-
Gargouille
őstag
válasz
Ivy.4.Ever #86 üzenetére
Szerencsére manapság már a pornó is jobb minőségű, nem vágja úgy haza a Windowst
-
Ivy.4.Ever
őstag
válasz
Gargouille #84 üzenetére
"Valahogy ez is olyan fura ellentmondás, mint régen is voltak akiknek két havonta újra kellett telepíteni a gépet mert szarawindows."
Azt csak a warez pornó okozta -
bambano
titán
válasz
Gargouille #84 üzenetére
tudod, kit szokott legnagyobb meglepetésként érni az update?
az ms-t! kétszer is!
először, amikor nem megy le hibátlanul.
másodszor, amikor lemegy... -
Gargouille
őstag
Itt most vállalati közegről beszéltünk, ahol ezek - feltételezve kompetens rendszergazdát - nem szoktak előfordulni, illetve kezelhető dolgok, amiket meg felsoroltál azok jellemzően az otthoni környezetben jelentenek problémát (már akinek).
Nyilván nem reprezentatív minta, de mi sok kliens gépet is üzemeltetünk, mind uptodate, de érdekesen nem tűnnek el fájlok sehonnan, nem instabil és nem települnek nem kívánt funkciók. Nem vitatom amit leírtál, biztos úgy van, de én ezt sok sok százas gépállomány esetén sem tapasztalom. Valahogy ez is olyan fura ellentmondás, mint régen is voltak akiknek két havonta újra kellett telepíteni a gépet mert szarawindows, miközben mások (köztük magam is) max akkor és azért telepítették újra mert gépet cseréltek pár évente.
Nem akarom elvtelenül védeni az MS-t csak ez kábé olyan mint amikor vérpisti leül egy linux elé életében először aztán epét hány, hogy milyen szar a linux, pedig csak meg kéne érteni és ismerni ahhoz, hogy megfelelően (és ezáltal problémamentesen) használni tudja.
Az ms pedig minden update előtt elmondja, hogy miket rak bele, az milyen változásokat hoz, sőt még update preview is van. Ha mégis meglepetésként ér valakit a változás az inkább azért lehet mert nem tájékozódik róla.
Megjegyzem minden más rendszer és szoftver is rendre új funkciókkal bővül és változik folyamatosan ahogy frissítik, ez (sajnos vagy szerencsére) teljesen általános az iparban.
-
Darmol
senior tag
válasz
Gargouille #74 üzenetére
"Szóval van sok minden amit az MS fejére"
Csak néhány probléma már évek óta a kiadott frissítésekkel:
- véletlenszerűen eltüntet fájlokat a meghajtókról, nem keveset
- instabilak, és nem kicsit de inkább nagyon
- jóváhagyás nélkül konfigurálja át a rendszert
- és még egy rakás dolgot csinál jóváhagyás nélkül, amelyeknek semmi köze az OS vagy szgép biztonságához
- olyan programokat és funkciókat telepít engedély nélkül, amelyeket egyáltalán nem akarok telepíteni
- ugyanis ezek szintén tele vannak biztonsági résekkel
És a lista koránt sem teljes.
Az MS a Win10-el csak a szart próbálja folyamatosan visszalapátolni a fejős tehekbe, és egyes teheneknek hogy-hogy nem, ez nem tetszik. Az MS-nél tudják hogy a sok marha átlagintelligenciája nem túl magas, ezért megy a duma, hogy nem a lapát a hibás hanem a tehén seggluka kicsi. A többség úgyis elhiszi. -
Gargouille
őstag
Ebben van igazság persze, én is azt mondom, hogy lenne mit a fejükre olvasni, de a biztonsági problémák és incidensek legnagyobb részét azért úgy általánosságban nem az ilyen jellegű sérülékenységek jelentik, hanem a sokkal alapvetőbb hiányosságok amik csak beállítás és felhasználói magatartás függvényei lennének.
-
nyunyu
félisten
válasz
Gargouille #74 üzenetére
Na jó, csak itt az IS a probléma, hogy amikor kiderül egy proci sebezhetőség, akkor befoltozás helyett elintézik annyival, hogy vedd meg a legújabb Intelt, abban már nincs meg a hiba.
Aztán megy a specifikáció vadászat, hogy a kiszemelt procijukban megvan-e a megkövetelt biztonsági fícsör, vagy sem, mert Intelnél az NEM alapvető, hanem feláras extra.
-
E.Kaufmann
veterán
Én Windows 10-zel szintén, benne van a Defender (nem röhög
)
Viszont néha még manuálisan is erőltetem a frissítést, nem hogy blokkolnám. Szerintem manapság nem a vírusirtók lassítják a Windows-t, hanem az NTFS. Valamelyik random linuxos rendszer mögé beállhatnának és opcionálissá tehetnék. Ahogy néztem, leginkább a BTRFS tudna mindent (is), amit az NTFS, de még az EXT4-el is jól el lehetne lenni, és talán a bejáratottsága és "egyszerűsége" miatt könnyebb is lenne átállni rá. -
Sanya
nagyúr
válasz
Alogonomus #2 üzenetére
így van, linuxra, macos-re, androidra, iosre nincs is vírus, mert azok nem ilyen kókány megoldások. Én linuxszak konkrétan vírusírtó és tűzfal nélkül lógok a neten, bár mindig belassul a gépem, meg elfogy a pénzem a kártyáról, de szerencsére nincs rá vírus.
-
Gargouille
őstag
"Linuxra mar egy ideje van hardening gyarilag, csak hasznalniuk kene az embereknek(pl. apparmor)."
Igazából ugyanez a helyzet Windows fronton is. Az emberek alapvetően nagy ívben tesznek rá (vagy fogalmuk sincsen róla), hogy biztonságosan használják a rendszert. Az MS nagyon sokáig megengedő politikát folytatott ezzel kapcsolatban, hagyta, hogy a user hülye legyen. Mostanra - talán tanulva a történelemből - elkezdtek szigorúbbak lenni, sok kiskaput becsukni, sok beállítást elvenni. Amiért rendre meg is kapják a magukét a felhasználóktól. (Még itt is sokszor látom a cikkek alatt például, hogy tömegével oltogatják egymást, hogy milyen hülyeség a rendszer patchelése és hogyan lehet ezt kilőni...) Szóval van sok minden amit az MS fejére lehet olvasni az kétségtelen, de tegyük hozzá, hogy a biztonsági problémák igen jelentős mértékben a felhasználói hozzáállásból is fakadnak.
Egy tetszőleges linux disztribúció is ugyanúgy lehet ementáli ha rosszul van beállítva vagy nincs frissen tartva.
-
hokuszpk
nagyúr
külsős cég rövid időre delegált szakijaként iszonyatmennyisegu vallalati titokhoz ferek hozza.
de legalabb minden nap levelezgethetek a rendszergazdakkal, hogy ha azt akarjak, hogy mukodjon vegre a bevezetesre varo rendszer ( ami amugy perpill mindenfele tuzfalakkal el van valasztva mindentol is ) miket allitsanak be vegre, ha egyszer lesz idejuk.pl. lement a pentest, ami kidobta, hogy a windows szerver patchelese kisse le van maradva.
na a belso wsus szerver eleresehez nekem kellett ticketet feladni a halozatosoknak, hogy az update tehesse a dolgat. Pedig ennek szvsz alapnak kellene azert lennie. -
Reggie0
félisten
válasz
E.Kaufmann #70 üzenetére
Viszont ha megnezed a statisztikakat, sokkal kevesebbet talalnak.
Linuxra mar egy ideje van hardening gyarilag, csak hasznalniuk kene az embereknek(pl. apparmor). Elotte ott volt(azaz most is van, csak fizetos) a grsecurity ami azert eleg jo cucc. -
E.Kaufmann
veterán
Nem vagyok se Microsoft fan, se Linux hater, de azért most is pölö az Exim-ben találtak egy halom rést és Linux oldalra is jut minden hétre valami rés. Be kell rendezkedni állandó védelemre. Valamint sok dolog, ami veszélyforrás Windows-on, Linuxon is meg lehet oldani, csak esetleg kevésbé éri meg kihasználni
Sokmindent rendbe kéne tenni:
- Rendbe kell tenni a processzorokat, hogy ne legyenek bennük a biztonság rovására "tuning". - A rendszernyelveket legalább fordító szinten biztosabbá kell tenni, hogy mindenféle gányolásnál és veszélyesebb memóriaműveleteknél beintsen a fordító vagy lassan már itt a Rust is.
- Valamint a homokozó és a programonkénti jogosultságkezelés, ami pl mobil rendszerkben és Windows-ban már részben benne van, ezeket kell tovább erősíteni.
Mondjuk annak nem örülnék, hogy csak store-ból lehessen telepíteni, amit teljhatalommal felügyelnek a gyártók, de biztosan rendet kel rakni a programok telepítésénél és hatókörénél. -
bambano
titán
válasz
Dragon3000 #66 üzenetére
a fenti hsz azt jelenti, hogy a védelmi szoftver egyáltalán ne riasszon, csendben hajítsa ki azokat a leveleket, amikről evidens, hogy szemét van bennük. sőt, ne is a védelmi szoftver hajítsa ki, hanem az exchange.
vagy a védelmi szoftver hajítsa ki az exchange-t... vagyis... ja, belekeveredtem -
Fitzgerald
veterán
Vagy két hónapja eszi valami szar a procimat, egészen amíg meg nem nyitom a task manager-t, vagy valami hasonló progit.
Malwarebytes meg a hasonló alkalmazások nem találtak semmit, és bármivel is próbáltam eddig monitorozni a háttérben futó processeket, azonnal visszavett a program, ahogy észlelte, hogy megnyílik valamilyen monitorozó alkalmazás. Inkább erre toljon valami mindenki számára hozzáférhető foltot a Microfos. -
Dragon3000
nagyúr
A legtöbb ember mindig okosabbnak érzi magát mindenkinél, ha a védelmi szoftver riaszt és elhárítaná a gondot, akkor az ilyen okosok egyből lelövik a szoftvert, mert neki kell az a szar. Na ilyen esetben ennyit ér a védelem, az emberi hülyeséget csak a korlátozással lehet kizárni, ami meg a legtöbb embernek nem tetszik, így soha nem lesz jó megoldás.
A példa eléggé sarkalatos, de sajnos a legtöbb ember ennyit foglalkozik azzal, hogy miket fogadd el. -
bambano
titán
válasz
Dragon3000 #59 üzenetére
de azt magyarázd már el, hogy mi a fenének programoznak le olyan ablakot, hogy felugrik, kiírja, malware-t telepítsem? ok. nemok. futtassam?
vannak dolgok, amikről lehet tudni, hogy disznóság, azt miért nem kapja el legkésőbb az exchange?? miért nem csinálták meg rendesen az input ellenőrzését?
mindenre van xkcd [link] -
bambano
titán
válasz
Ivy.4.Ever #58 üzenetére
igazad van. az ember megbízhatatlan. az is, aki userként loginol, meg az is, aki a programot írta, amibe loginol
-
Pötyi
őstag
válasz
Ivy.4.Ever #62 üzenetére
A svájci bicska igazándiból nem jó semmire, legfeljebb vészhelyzeti megoldásra, mert a kis szar szerszámok túl kicsik komoly munkához.
-
Ivy.4.Ever
őstag
A windows svájci bicska. (Az se jó semmire?)
Túl sok dolgot (kell?) támogatniuk, és túl bonyolult a szoftver a fejlesztőknek is. Az applenek ilyen gondja nincs persze, nem is használják szinte csak otthon, meg kreatív iparágakban. Mindenesetre ilyen kiforrott ökoszisztémát más vállalat még nem mutatott. Vannak próbálkozások linuxszal, de azok mindig elhalnak. Irónikus módon üzleti szempontok miatt.
Én fejlesztek rajta és szeretemNéha kicsit megdöccen, és linuxon biztos simább lenne, de az össz felhasználói élményért megéri. Az almás meg anyagilag luxus, kicsit sem kifizetődő. Ezer más dologra elköltöm azt a pénzt.
-
Ivy.4.Ever
őstag
válasz
Dragon3000 #59 üzenetére
Log?
A munkakörnyezetet úgy kell kialakítani, hogy elégséges hozzáférés legyen a szükséges erőforrásokhoz. Se több, se kevesebb. Ha fölösleges pl. a böngészés, akkor ki kell iktatni. -
Pötyi
őstag
válasz
Ivy.4.Ever #58 üzenetére
Sok mindenben van igazságod. Te azt mondod, hogy a számítógép van az emberért, nem az ember a számítógépért. Meg különben is, megbízhatatlan az ember.
Akkor csináljunk olyat, hogy fullra lekorlátozzuk a felhasználók jogait, nem tudják, nem tudhatják, milyen háttérfolyamatok mennek a rendszerben, csak előre bevizsgált programokat telepíthetnek, stb. Ezt csinálja az Apple.
Vannak hozzáértő, okos és öntudatos emberek, akik szeretnék tudni, hogy milyen folyamatok futnak a háttérben, ezért maguknak fordítják a kernelt. Szeretik tudni, hogy a programban, amit futtatnak, nincs hátsó kapu, nincs hazabeszélés, ezért maguknak fordítják binárisból. Ezek pld. a linux használói.
Na és ezeken túl itt van egy szörnyszülött, a windows. Személy szerint a nyolcvanas évek vége óta használom. Az elején nagy szavakkal jött ki a M$, talán még emlékszik rá pár jelenlévő: 640 KB elég kell, hogy legyen mindenre, vagy egy 95-öt még a hülye is fel tud telepíteni pár next-next-next-installal. Aztán ahogy fejlődött a technika, mindent is támogatni illett egy modern oprendszernek, de ugye van az a mondás, hogy ami mindenre jó, az komolyan véve semmire. Vírusok. Bugok. Szervizpakkok. Az NT-hez még hat és fél sp jött ki. Aztán jött egy szemléletváltás, Redmondban úgy gondolták, hogy a sok szervizcsomag határozottan azt a látszatot kelti a felhasználókban, hogy a termék annyira szar, hogy folyton foltozni kell, ez rossz renomé, ezért csökkenteni kezdték a számot. A 2K-hoz már csak négy és fél sp jött ki, az XP-hez három és fél, a héthez pedig már csak egy. Persze tiszta luk az egész, mint a szivacs, folyamatos toldozgatás-foltozgatás megy. Oszt mégis ez a fosch a legelterjedtebb a világon. Most meg épp az a trend, hogy rendszergazdák nem győzik a negyedéves peccseket feltolni a tízre, de sajnos most is bejött az a gikszer, hogy a szervizcsomagtól egyre többször kap kékhalált. Méretre több tíz giga egy tepítés offisszal, víruskergetővel, plusz a számtalan sok peccs, hogy egyáltalán feldughasd a céges hálóra. A legtöbb ember így is csak jàtékra használja, de arra meg egy konzol jobb. Szóval mára kissé bonyolult lett a dolog a kezdeti nagy szavakhoz képest és a szerveroldali AD-t, SQL és webszervert még csak nem is említettem!
Nem hiszem, hogy újat mondtam volna azoknak, akik velem egykorúak és végigélték, végigdolgozták a PC érát. Csak akkor filozofálgatva felmerül a jogos kérdés: mire jó a windows?
-
Dragon3000
nagyúr
válasz
Ivy.4.Ever #58 üzenetére
De nem is az a dolga, ha feljön egy ablak, hogy olvasás nélkül rátenyerel az ok gombra. Lehet bármilyen védelem, ha mindenre csak elfogad/engedélyez a reakció, az ablak tartalmának elolvasása nélkül.
Pl: Az ablakban a szöveg "Ha az OK gombra nyomsz, akkor titkosítunk minden fájlod, ha fizetsz visszakapsz mindent." A felhasználók 90%-a egyből nyomna az OK gombra.
Hányszor hallottam olyanról, hogy feljött valami ablak elfogadtam és utána már nem ment. Milyen szöveg volt az ablakban? Nem tudom egyből leokéztam -
Ivy.4.Ever
őstag
Persze az ember legyen résen állandóan véletlenül sem a számítógép, aminek az lenne a dolga, hogy megkönnyítse az ember életét, nem! Fordítva! Utálom ezt a hülye rendszergazdai hozzáállást.
30 év után be kéne látni, hogy az ember megbízhatatlan. Nem működik számítógépként. Nem fog változni. Nem ez a dolga, hogy a számítógép működésében egy láncszem legyen.
-
Nem a windows biztonságával van a baj, hanem az emberekkel, akik használják.
A vállalati laptop meg nem csak a biztonság miatt van így lekorlátozva. Félnek a cégek, hogy felkerül egy nem jogtiszta szoftver is, és ha egy ellenőrzésnél kiderül, leperlik róluk a gatyájukat is. De lehet akár ingyenes szoftver is, ami mondjuk kémkedik, és kikerülnek céges titkok.
-
Reggie0
félisten
Ez az egyik fele. A masik, hogy a hatterben banyaszo bongeszovel vegre el lehetne kerulni az ujsagelofizeteseket es a reklamokat. Inkabb tamogatni es szabalyozotta kene tenni ezt a lehetoseget. Pl. az oldal megmondja milyen teljesitmenyszintekert mit ad cserebe(mennyivel kevesebb reklamot vagy hozzaferest kulonbozo cikkekhez/hirekhez/aprohirdetesekhez/forumhoz), te meg kivalaszthatod, hogy mennyit er meg neked. Raadasul igy valoban a weblap hasznalataval aranyosan fizetnel, ami sokkal igazsagosabb is. Az ujsagnak is jobb, mert el lehet kerulni a hirdetoket, nem kell alkudozni es szarakodni veluk, hanem kozvetlen penzt kapnak a felhasznalotol. Az ujsagok minosegere is jo hatassal lenne, mert nem attetelesen a reklamokon es a felhasznalok elerese/kattintasai alapjan jutna penzhez az oldal, hanem a felhasznalok hasznalati szokasaik es megelegedesuk alapjan.
Arrol nem is beszelve, hogy manapsag a buzi animalt hirdetesek esznek annyit a gpu-bol/procibol, mint egy lightos banyaszas.
-
Pötyi
őstag
Pont az tűnt fel nekem is, amit te írtál! Ha egy titokban feltelepülő bányászprogi elvisz pár százalék memóriát és gépidőt, de a felderítését/tiltását végző M$ progi elvisz ugyanannyit (vagy esetleg többet), akkor ugyanott vagyunk, ahol a part szakad! Akkor nekem, felhasználónak tök mindegy, hogy a bányászprogram lopja, vagy a peccs viszi!
A végeredmény számomra ugyanaz: szabad erőforrásaimból veszítek valamennyit.
-
wattafaka
senior tag
Az etikus bányász nem vásárolja fel előled a VGA-t, szimplán csak a te gépedben használja
-
#90088192
törölt tag
Szerintem csak ovszert kell huzni az RJ45-os csatlakozora, meg a WI-FI antennara, es maris meg van mindenki vedve, minden kellemetlen fertozestol. Minek ehhez MS meg Intel.....
-
ekkold
őstag
Dolgoztam hardverfejlesztőként, és szükségem is volt rendszergazda jogra. Pl. az Eagle nyomtatott áramkör tervező licenc fájljait időnként törölte egy aktuális win10 frissítés, vagy éppen a beállított wifi jelszavakat. Ha nem lett volna jogom mondjuk az Eagle hiányzó fájljait visszatenni, vagy akár újra telepíteni, esetleg bizonyos fájlokat kizárni a víruskereső tevékenységéből, hanem minden ilyesmivel a rendszergazdát kellett volna macerálnom, akkor mindkettőnk munkaidejéből lényegesen több idő ment volna el feleslegesen.
-
azbest
félisten
"miért a bányászatra van kihegyezve a cikkben szereplő cucc?"
mert, most a csapból is a bányászat hájp folyik. A szivacsagyú felső manager pedig boldogan költi a cég pénzét arra, hogy utána a prémiuma jogosságát bizonyító prezentációba beletehesse, ő milyen okos volt és megvédte a céget.
-
#68216320
törölt tag
Ha jól értem akkor az a két cég fogja megvédeni a gépeket, amiknek az elmúlt évek legnagyobb biztonsági balfa**ságait köszönhetjük? Ez jó hír! A hekkerek számára legalábbis biztosan.
-
Emilió
junior tag
válasz
Alogonomus #2 üzenetére
Átolvastam még 1x a cikket, de nem látom benne sehol, hogy sebezhetőség miatt tudnak települni ezek a bányászprogramok. Sőt még arról sem hallottam, hogy akár egy sebezhetőséget is kihasználtak volna.
Vagyis csak trollkodni akartál egyet.
-
togvau
senior tag
aha, tehát a májkrémszaftnak nem tetszik, hogy a bányász cuccok elveszik a CPU-t a kéretlen wsappx, és az ápdét folyamatok elől?
-
fatpingvin
addikt
yikes.
újabb érv a windows használata ellen. meg se lepődtem a dolgon. -
Ivy.4.Ever
őstag
válasz
Dark Archon #33 üzenetére
Amíg alapanyag hiány van, ne számíts semmire.
-
A kért bányászprogramokra is írhatna már valaki valamit, hogy ellehetetlenítse ezt az egész sz@rt és visszakapjuk a VGA-kat.
-
M@cika
őstag
"igen adtak a szarnak egy pofont, mert nem az ilyen majdnem hasznalhatatlanra szabalyzott nagyvallalait masinan fog banyaszni a kriptovirus, hanem a feszbuk Jozsi otthoni cuccan."
Teljesen egyetértek.
Amúgy meg a mindenféle tűzfalak és vírusirtók akkor is tiltani akarják a bányászprogramokat, amikor a felhasználó AKAR bányászni a gépével! :-) -
-
nyunyu
félisten
válasz
zetor2000 #25 üzenetére
Passz, nekiálltam random üzleti laptopok speckóban írt procik adatlapjait nézegetni, és ez tűnt a legerősebb 10. generációsnak.
Aztán lemaradtam a szerkesztési időről:
10510U, 10710U nem tud vProt
10610U, 10810U tud.
Magszám, órajel ugyanaz, mint a kistesóikban...Ez azt mondaná, hogy ahol a generáció utáni számjegy páros, ott van vPro, de ennek ellentmond a 6200-6300, ahol pont fordítva volt.
-
hokuszpk
nagyúr
a belso megszedult rendszergazda megallhat a nalam levo laptop eseteben, bar nemtom hogyan fog a gep kapcsolodni a banyaszkollegakhoz / blokklanchoz, mert mint emlitettem sehogysenemlatnetet. Esetleg beveszi a buliba halozatosztaly illetekeset, de akkor meg azonnal kiszurom, hogy mondjuk az egyebkent alaptelepitett skype meg teams inditaskor nem reklamal a kapcsolat hianya miatt.
-
Predatorr
őstag
A Windows hátterében, illetve az Intel hardverében bármitől függetlenül futó, vagy a játékgyártók klienseinek álcázott kémprogramoktól ki véd meg, uram, minket? 4* annyi idő csak a windowst biztonságossá tenni, mint feltelepíteni, ezt egyik boltban sem teszik meg, a mezei user csak mászok kiszolgálására vásárol hardvert. A MS csak attól fél, hogy neki kevesebb erőforrás jut. Szerintem.
-
nyunyu
félisten
Tényleg, ez a vPro az milyen random alapon működik?
Saját HP 840G2-mben lévő i7-5500U-ban nincs.
Banki melóra örökölt, sokkal szarabbul felszerelt HP 840G3-ban lévő i5-6300U-ban meg van.
Ja, sürgősen cserélték lefele a Windowst rajta, mert elavult.
Azóta megtaláltam, hol kell SVNt telepítéshez ticketet feladni, de a gépemet telepítő bohóc másfél hét késéssel, tegnap 16:49-kor küldött emailt, hogy most tudná-e távolról telepíteni.
Persze pont nem voltam gép előtt, aztán mire fél órával később visszaírtam+rátelefonáltam, addigra már nem volt gép közelben. -
Reggie0
félisten
Szerintem egy ember egy laptoppal ugysem banyaszik. Mennyit tud osszeszedni, havi 10 dollart? Eltorpul a fizuhoz kepest. Ket eset van ami inkabb problemat jelenthet:
- tamadas soran sok gepet fertoznek meg
- belso ember(pl. rendszergazda) tomegesen telepit ilyen szoftvert az eszkozokre -
hokuszpk
nagyúr
pont van nalam egy nagyvallalati laptop, azonkivul, hogy vannak rajta mindenfele biztonsagi izek, ez az itthoni wifire csattintva se a netet se a helyi halozatot nemlatja, csak a ceges halora hajlando vpnen felmenni, -- azt is ketfaktoros azonositas utan -- ; es ott is csak azt latja, amit engednek. Egy total commandert vagy egy puttyot nemtudok ra feltenni.
Na ha ezt még pluszban is kell vedeni, akkor valahol megiscsak baj van a windows biztonsagaval.
es igen adtak a szarnak egy pofont, mert nem az ilyen majdnem hasznalhatatlanra szabalyzott nagyvallalait masinan fog banyaszni a kriptovirus, hanem a feszbuk Jozsi otthoni cuccan. -
Darmol
senior tag
"egy nagyon hasznos dolog"
Mire gondolsz? Én a cikk alapján nem értem a célját.
Ha az a cél, hogy megvédd a gépet a felesleges energiafelhasználástól vagy teljesítményvesztéstől, a védelem többet fog ártani mindkettőnek mint egy lopakodó kriptobányász. Főleg, mivel olyan gépeken is futtatod amik nem bányásznak.
Ha az illegális progik futtatása elleni védelem a lényeg akkor az messze túlmutat némi bányászaton, miért a bányászatra van kihegyezve a cikkben szereplő cucc?Szerintem vagy a két cég akarja kihasználni az aktuális bányászlázat némi extra hírverésért, vagy a mining nem kriptomining, hanem datamining.
-
zetor2000
őstag
Ryzen oldalról szerintem kevés vPro logóval ellátott cpu van. Gondolom, a Ryzent használókat ez most nem érinti , nem annyira érinti, az intel nem nekik gyártotta ezt a cuccot az MSel karöltve.
Akinek viszont olyanja van (Ryzen cpu with intel vPro technology), az viszont menjen lecserélni. -
zetor2000
őstag
Egy kicsit túltoltad itt-ott... a lényegi kérdés: Minek az egységsugarú usernek odahaza a vPro?
Vélhetően nem használja, de...
Nem nagyon tud olyan CPU-t venni intel oldalon, amiben ne lenne benne. (Aki tud, az most egy ideje nem biztos, hogy intelt választott.)
Ha van benne, akkor ezt a vacakot telepítheti, és akkor kevesebb bányászat van/lesz a gépén.Valamint ha elolvasod a cikk utolsó bekezdéseit, akkor a czikkíró is leírja, hogy:
"Maga a rendszer egyébként egyértelműen a vállalati réteget célozza..."Vélem, hogy előbb-utóbb le tud szivárogni otthoni gépekre is a megoldás, ha nem is teljesen ilyen módszerrel.
-
bambano
titán
tehát az ms meg az intel nagy erőkkel meg akarja védeni az ügyfelei egy erősen szűk részhalmazát az általuk elkövetett hibáktól úgy, hogy kapcsolj be olyan funkciókat a gépeden, ami egyébként lyukasabb kicsivel, mint a szita.
remek ötlet.
-
opr
nagyúr
Szerintem ez egy nagyon hasznos dolog, plane hogy a celpiac foleg a vallalati ugyfelek. Ha mukodik, es jol mukodik, akkor zsenialis az otlet, plane hogy a nagyvallalatok nagy resze mai napig intel alapu gepeket hasznal, es azok kozul kb mind vpro-s, raadasul relative gyakran cserelik is a teljes gepparkot jobb helyeken, tehat az se nagy gond, hogy minimum 10. generacios proci kell hozza.
Tehat mig az egysegsugaru usert ugyan ez nem fogja megvedeni, a professzionalis felhasznaloknak jol johet.
Jo vegre valami pozitiv hirt olvasni intel oldalrol is. -
Ivy.4.Ever
őstag
válasz
Dragon3000 #11 üzenetére
Ez így van. Rég csődött mondott a Bill Gates-i doktrína, hogy a felhasználó hozzátartozik a számítógép elvi felépítéséhez
A felhasználóra egy dokumentum mentést se lehetett sose rábízni, hát még hogy ne nyisson meg minden url-t.
-
hallador
addikt
Nyilván megy a szokásos fika áradat, de ugye abba azért senki bele sem mert gondolni, hogy ez a nagyvállalati ügyfeleket érinti elsősorban, mert valamelyikőtök magyarázza már el nekem tudatlannak, hogy mi a töknek bárkinek otthonra a vPro, ez lenne az egyik kérdésem, a másik pedig, hogy az esetleg eszébe nem jutott senkinek (nyilván nem mert túl triviális), hogy a nem lopott, csak 2 ezer Ftért megvett licence kulcsok, ha mer én legálisan használom a gépemet, mert nem letöltöttem a windóóóózt hanem fizettem érte a ki tudja kinek és miért és hol (Ki tudja, lehet hogy az illető letöltötte, és eladta 5 $-ért) de ugye az ingyen vacsora jó kádár rendszerbeli népszokás volt, ami még ma is velünk van, mert 1000 éve a világ csakrája, illetve ki tudja miért, mert hát igazából ingyen vacsora nincs.
Szóval azért ezekbe a torrent webáruházból vásárolt Windowsokban ki tudja mi és hogyan kerülne bele...
Pont ezért írtam amit írtam, hogy ez nem otthoni usereket fogja megvédeni, mert otthonra minek a vPro? Másrészt egy nagyvállalat miért használni illegális bármit, ebben az esetben hatásos lehet. Arról nem hallottunk hogy bármelyik más gyártónál ez problémát jelent-e de feltételezzük, hogy hát persze hogy, ha nem akkor is, ha igen akkor meg pláne.....Ja és a fentiekről nem tehetnek a userek ellentétben a Microsoft, Intel, a japán király, és az eszkimók...
-
nyunyu
félisten
Az újdonság 10. generációs vagy újabb Core vPro processzorokat igényel
Magyarul adtak a szarnak egy pofont, olyan kevés gépet érint ez a megoldás.
Nem hinném, hogy emiatt fognak az emberek sorbanállni a számtechboltokban, hogy lecseréljék a pár éves gépeiket, pláne nem a ryzeneket.
-
tserrof77
őstag
válasz
Alogonomus #2 üzenetére
Ezt már le se mertem írni
-
tserrof77
őstag
Már látom előre a sorsom, hogy szét leszek oltva, de ezzel nem pont azt ismeri el elsősorban a kicsipuha, hogy a termékét simán kijátsza egy trójai/féreg, ami rárakja magát a gépre? Egy értelmes vírusirtó/tűzfal meg kellene, hogy ezt fogja.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph Sajnos olyan sok rendszer nem tud majd a fejlesztésből profitálni, mivel a rendszer működése a vPro meglétéhez van kötve.
- Xbox Series X|S
- Spórolós topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Cifu: F-47, az új csúcsvadászgép
- PlayStation 5
- Gaming notebook topik
- Miskolc és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- További aktív témák...
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 3000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Xbox Game Pass Ultimate kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól! - AUTOMATA BOLT
- AKCIÓ! Microsoft Surface 5 13,5 notebook - i5 1235U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe IGP
- AKCIÓ! Gigabyte B760M i5 12700K 16GB DDR5 512GB SSD RX 6700 XT 12GB Zalman Z1 Plus CM 750W
- AKCIÓ! Apple Macbook Air 13" M3 2024 24GB RAM 1TB SSD garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest