Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyogo83

    senior tag

    Azert valami kulondijat megerdemelne az Epic ezert a gerinces huzasert es szinjatekert.

    Ha tiszta, korrekt modon nem tud dulore jutni az Apple-el, akkor szepen belemegy egy birosagi huzavonaba, gyujt maga melle meg mas cegeket/fejlesztocsapatokat es megprobalja kiharcolni az igazat.

    De nem, tisztan lathato mostmar, hogy elore eltervezett sunyi modon kivagatja magat a storebol (az is hulye aki ugy gondolja, hogy az Epic nem is sejtette, hogy ez lesz ha titokban megkerulik az Applet), ahogy azzal is tisztaban volt, hogy emiatt meg a Dev Acc-nak is bucsut mondhatnak.
    Most szepen "zsarolnak", hogy ha nekik reszeltek, akkor mindenki masnak is a jovoben aki az o enginejuket hasznalja. Kvazi, keretlenul is maguk melle allitva a tobbi fejlesztot, nekik semmi mozgasteret nem hagyva.
    Ez duplan fereg dolog, mert mas fejlesztocsapatok bevetelevel/munkajaval hazardirozik, mert ha tenyleg elkaszaljak oket (ugyis megegyeznek), akkor akik eddig UE-t hasznaltak, mehetnek a kukaba vagy irhatjak at Unityre.
    Es ez nem az Apple miatt van, mert elso lepesben nem o kerulte meg az Epicet...
    Ha pedig az elso opciot valasztja az Epic, akkor senkit nem hoz kellemetlen helyzetbe.

    Aki pedig elhiszi, hogy ez az egesz nem volt atgondolva az Epic reszerol, az este varja majd a Mikulast :U

    Lehet itt barmelyik felet is pocskondiazni, de feregsegert az Epicnek se kell a szomszedba menni.

  • nyogo83

    senior tag

    válasz Dr. Akula #167 üzenetére

    Ez semennyiben nem relevans a jelenlegi helyzetben, de ha most azt jatsszuk, hogy kinek milyen stiklijei vannak a jelenlegi ugyon kivul, akkor gyanitom az Epic szamlajara is fel lehet jopar dolgot irni.

    Csak ebben a jatekban magadra maradsz, mert nem tartozik a temahoz en nekem pedig nincs kedvem a klasszikus whataboutism "vitaba" belemenni :N

  • nyogo83

    senior tag

    válasz floatr #342 üzenetére

    "A Microsoft-ot is eléggé szájon vágták az xcloud kliens kitiltásával, mivel nem voltak hajlandóak tejelni a semmire, így hát ők is beálltak az Epic mögé."

    Egyelore csak annyiban "alltak be moge", hogy ne tiltsak ki a full Epic dev accountot, hogy ne szivjanak az UE-t hasznalo fejlesztok, kozottuk ok se (amilyen helyzetbe egyebkent az Epic sodorta oket).
    Egy szoval nem mondjak, hogy kiallnak amellett, hogy jogos az Epic kerese a fee csokkentesevel kapcsolatban, illetve hogy siman engedni kellene az Applenek, hogy a sajat platformjukon az Epic csinaljon egy kulon storet. A jogossagat se kerdojelezik meg, csak kerik hogy vegyek figyelembe, hogy mennyi mas "artatlan" ember sziv ezzel a huzassal.
    Hulyek is lennenek ebben tamogatni, hiszen ok ugyanebben a storyban vannak az Xbox/Game Store parossal.
    Ezzel kapcsolatban azert ok se ugralnak.

    Az, hogy az Epic ezt ilyen kamikaze modon tette meg es annak tudataban rantotta bele mind a jatekosokat mind az UE-t hasznalo fejlesztoket ebbe a helyzetbe, pont arrol arulkodik, hogy leszarja oket.

    Megoldhatta volna ugy is, hogy nem serti meg a TOS-t es perel. Miutan az Apple az keresuket megtagadta a fee csokkentesevel kapcsolatban illetve felhivta a figyelmuket, hogy ha megis kirakjak ugy a Fortnite-ot, ahogy terveztek, akkor annak az altaluk elfogadott TOS szerinti kovetkezmenyei lesznek, amiben benne van az is, hogy az egesz Epic dev acc-ot kizarjak.

  • nyogo83

    senior tag

    válasz floatr #440 üzenetére

    Ahogy az utobbi evekben atalakult a penzugyi strategia a sima fix aras alkalmazas eladasbol, ugy igazodott hozza a store is amikor az IAP-t bevezette(es itt most nem a %-ot vedem).

    Tegyuk fel, engedelyeznek az Apple-nel, hogy direct payment legyen a fejleszto fele, amibol neki nulla bevetele van. Szerinted az a jelenlegi amugy is tomerdek freemium app hany szazaleka valtana erre, illetve a meglevo fix aras appok hany szazalake valtana at ugyanerre az uzelti modellre?
    Amugy is lassan vadaszni kell az olyan alkalmazast iOS-en, amiben nincs valamilyen formaban IAP, ezek szerint meg mindig jobban megeri mint a fix aras verzio.

    Jogos lenne azt mondani, hogy amugy is iszonyat sok penzetek van, tessek fenttartani a store-t es az azzal kapcsolat minden kiadast(hisz sokan azt irjatok az IAP semmibe nem kerul az Apple-nek) az evi 99 dollarbol?

    [ Szerkesztve ]

  • nyogo83

    senior tag

    válasz Ezekiell #444 üzenetére

    Es itt nem johet szoba esetleg ugyanaz mint a konzoloknal, hogy hogyan oszlanak el a koltsegek?
    Gyakorlatilag mar csak IAP-s/freemium uzleti modellben gondolkodik nagyon sok fejleszto a fix arazas helyett.

    Van mondjuk adat rola, hogy mennyi a bevetele az Apple-nek a fix arazasu eladasbol es mennyi az IAP-bol?
    Nem lehetseges, hogy olyan aranyban van, pont az appok uzleti modellje miatt, hogy abbol tartja fent nem csak az IAP-t, hanem az egesz kocerajt?

    [ Szerkesztve ]

  • nyogo83

    senior tag

    válasz Ezekiell #449 üzenetére

    Szerintem amig nem latunk ra, hogy ceges szinten hogyan oszlanak el a koltsegek/kiadasok illetve a bevetel, addig eleg eros leegyszerusites azt mondani, hogy az IAP szazaleka kiugroan magas vagy nem jogos.

    Ezert is nem ilyen egyszeru osszehasonlitani egy barmilyen random payment provider 3-4%-os jutalekahoz kepest.

    De kerdezem megegyszer: ha engedelyezik a direct paymentet, akkor ugy tartjak fent a storet es a fejlesztok/userek szamara elerheto egesz kornyezetet/infrastrukturat ahogy akarjak, oldjak meg, nem?
    Mert ne legyen ketseg afelol, hogy fix aru programot az eletben nem latna tobbet az Appstore, ha ezt igy sikerulne vegigvinni.

    [ Szerkesztve ]

  • nyogo83

    senior tag

    válasz makkmarce #639 üzenetére

    Gyulolom amilyen iranyban elment nem csak az Apple ezzel az abszolut bovithetetlen notebookokkal, de tizen sok eve azt hasznalok. Egyetlen egyszer se jutott volna eszembe nulla percesen mindenfele utananezes nelkul megvenni, ha annyira szamitanak az altalad emlitett dolgok.

    Van mindenhol support vonal, talan meger egy kerdest tobb szaz ezer vagy bizonyos esetben millios kiadas elott, nem?

    A memoriara pl visszaterve, pont az altalad linkelt oldalon.

    Alaplapra szerelt illetve konfiguralhato. Meg kep is van rola.

    "nem az I fix it videók után lett véve a noti, hanem a megjelenés pillanatában"
    Lehet ezt akarhogy mentegetni, de gyakorlatilag a bemutatok vege utan par perccel mar mindenhol tobb szaz cikk van rola pont a leglenyegesebb infokkal.
    Erre nem lehet mast irni aki ennyire azonnal esz nelkul vasarol :U

  • nyogo83

    senior tag

    válasz Ezekiell #662 üzenetére

    Tisztaban vannak vele. Ez megint egy olyan PR akcio, ami a kozonsegnek szol :U

    A jatekosok (akik ezt megszivtak) nagy resze pedig iszonyat nagy ivben leszarja mar ezeket a dolgokat es elegge duhosek. A legtobb reakcio reszukrol arrol szol, hogy szedjek ki a direct paymentet es tegyek fel a jatekot, majd oket kihagyva ebbol az egeszbol fightoljak le ugy, hogy ne szivjanak.

    Ha troll lenne a biro, azt mondana, hogy ha annyira biztos vagy abban hogy igazad van, akkor visszakerulhet igy az app, de ha veszted a pert, akkor az addig beszedett zseton minimum 10-szerese utan kell megfizetni a jutalekot.(mondjuk ha bukja, akkor gyanitom a jelenlegi "illegalis" builden keresztul beszedett zse utan is fizetnie kell igyis-ugyis)
    De jogilag ez se mukodhetne, mert igy mas fejlesztok kerulnek hatranyos helyzetbe.

  • nyogo83

    senior tag

    válasz #54625216 #664 üzenetére

    Annyit hozzatennek a funkciok "hianyolasa" mellett, hogy nagyon sokszor hibazik az Apple.

    SOHA eszembe nem jutott megvenni azonnal megjeleneskor gepet. Azt meghagyom azoknak akik letesztelik dragan, hogy semmilyen gyengesege nem lett-e a az adott szerianak.
    Pontosan emiatt nem csereltem az elmult evekben, ameddig a butterfly mechanikas billentyuzettel szereltek oket, mert nem is kellett olyan nagyon sokat varni, hogy kibukjon hogy ugy szar ahogy van.
    Mivel munkara hasznalom, nekem nem buli X havonta hogy par napra kiessen amig szervizelik, hiaba ingyenes(bar az elejen nem volt az, ameddig nem ismertek be).
    Hogy emiatt 2-3-4 honappal kesobb tudom csak lecserelni/megvenni a gepet?
    Ez van, de legalabb nem esz az ideg, hogy mire adtam ki nem keves penzt.
    Pontosan ugyanezt teszem mas termekekkel is(nem csak IT es nem csak Apple), eddig nem nagyon ert meglepetes.

    Ez szerintem nem az a kategoria, mint ha kijott volna egy uj izesitesu Chio Chips es az eddigiek is finomak voltak. :N
    De lehet csak en vagyok nagyon biztonsagi jatekos.

  • nyogo83

    senior tag

    válasz makkmarce #673 üzenetére

    Nezd, akarhogy csavarod a dolgot, amit felvazolsz az problema lehet, de csak 1 esetben.
    Ha gyakorlatilag a Keynote vegen a Macbook bejelentese utan azonnal barmifele gondolkodas es 2 perces utana olvasas nelkul a buy-ra nyomsz az apple.com-on.
    Ebben az esetben pedig meg is erdemli a user, ha a sajat hulyesege miatt ugy erzi, hogy "1,5 millioert EEE PC-t" vett.

    Minden mas esetben csak kifogas az ifixit-es magyarazkodas meg a "de eddig igy volt".

    "adott egy termék, ami upgradelhető"
    "1x csak nem lesz upgradelhető, pedig erre számítasz, hisz az elmúlt 10 éveben az volt"

    Gyakorlatilag talan a 2013-as Pro modellek voltak az utolsok, amikben meg a RAM nem volt forrasztva. Aki ezek utan megjelno modelleknel nem nezi meg, hogy mi a helyzet az upgradelhetoseggel, azt nem erdekli igazan mit vesz.
    Minden egyes keynote vegen meg estetol jopar napig csak a kulonbozo reszletes specifikacio omlik az ember arcaba az utolso csavarig megemlitve mindent, minden tech oldalon, magyarul/angolul.
    Az ifixit-es videokra visszaterve altalaban max par napot kell varni vagy 1 hetet.
    Ilyen infokat csak akkor nem lehet megtudni, ha az ember szandekosan beleszarva, lusta utananezni, hogy jo lesz-e neki az adott termek.
    Ha nincs 5 perce utananezni, illetve annyira surgos a vasarlas, hogy akarcsak 1 napot sem lehet a megjelenestol szamitva varni, akkor ez van :))
    Lehetne itt sorolni, hogy milyen es mennyi dologgal megszivhatja az ember, ha az alapjan vasarol esz nelkul, hogy "hat eddig is igy volt".

    Hiaba irod le 1000x, hogy nem ertik mi a problemad, ezt lehetetlen nem user errornak beallitani, nem is ertem mi vitatkozni valo van ezen mar vagy 2 napja :U

    [ Szerkesztve ]

  • nyogo83

    senior tag

    válasz makkmarce #677 üzenetére

    Na, akkor a sajat peldam. Xcode-ot hasznalok, majd 6 evig huztam halasztottam legutobb a gepcseret, mert megjelenes utan megvartam, hogy az uj modell megfelel-e majd nekem, illetve nincs-e valami hibaja.

    Egy mid 2012-es i7-es Pro-t hasznaltam, RAM ugrade 16 gigara, 500Gb SSD + optibayben 750Gb SSD.
    Egyetlen egyszer nem ereztem, hogy hasznalhatatlan lenne fejlesztesre a 6 ev alatt.
    Az, hogy mikor szunik meg a tamogatasa nem egyik naprol a masikra derul ki, mert ahogy nagyjabol az uj OS-bol komolyabb bemutato van, utana elerheto, hogy melyik gepekkel lesz kompatibilis.

    Peldaul most a Big Sur nem lenne kompatibilis a regi gepemmel, mert mar junius kozepen megjelent a spec, hogy mi a minimum konfig es az OS megjelenese meg odebb van.

    Megneztem melyik modell es milyen konfigban fog megfelelni az elkovetkezo par evben es annak megfeleloen konfigolva RAM-mal es SSD-vel megrendeltem az ujat.

    Tudom, hogy nehez beismerni, hogy minden teren tajekozatlan volt, nem kovette fejleszto letere sem azt, hogy az ujabb OS tamogatni fogja-e a jelenlegi gepet, sem azt, hogy ha egy kis eszem van, akkor 1,5 millaert nem EEE PC-t veszek, hanem megnezem alaposan mit tud az adott modell es ugy konfigolva/merlegelve veszem meg.

    Okes, hogy most valamiert mukodik a zsigeri utalat, hogy legyen kire mutogatni egy ilyen tobb lepcsoben elhibazott dontesert, en sem vagyok hive ennek a nem upgradelheto trendnek (ami nem csak az Apple-nel van mar igy), de barmit irsz, itt a hibaztatasi listan az Apple az utolso.

Új hozzászólás Aktív témák