Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vaakuum

    addikt

    válasz dabadab #10 üzenetére

    Mondjuk a körberakott monitorok esetében az a helyzet, hogy a látótér ugyan ki van töltve egész jól, viszont a figyelem mindig csak kisebb területre tud irányulni. Sőt, néha a fejet is forgatni kell, ha a két ellenkező oldal eseményeit akarja az ember figyelni.
    Így szerintem az OR vagy a Morpheus hosszú távon nagyobb potenciált tartogat a gamer felhasználásra. Ráadásul mivel nem kell annyi pixelt egyszerre kirajzolni, ezért talán a teljesítmény felhasználásában is optimálisabbak lehetnek a sisakos-szemüveges technológiák. :U

    szerk: szerintem 20 év távlatában gondolkodva emberek google-glass szerű szemüvegekben fogják élni a hétköznapjaikat, és mindenki azt néz rajta, amit akar...
    A nagy képernyők, amit egyszerre több ember néz egy nagyobb területről, bekerülnek a múzeumba.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Shadowbull #38 üzenetére

    Szerintem azért erőltetik, hogy minél közelebbről is jó minőségben nézhetőek legyenek a panelek. Ezáltal egyre jobban növekszik a látótered, benne érzed magad a képben, a történetben, és kapkodhasd a fejed...

    (személyes véleményem, ez fog még menni vagy 10-15 évig, utána már a szemüveges megjelenítők annyira elterjedtek lesznek, hogy mindenki a saját szeme elé vetített, egyéni ízlésnek megfelelő méretű és felbontású képet fogja nézni a saját szemüvegén, és nem fog azon agyalni, hogyan nyomja be a 10 négyzetméter nappaliba az atomnagy tévét. Ráadásul a szemüvegben a műsort akár a budin ülve is nézheti.)

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Reggie0 #65 üzenetére

    Az OR esetében pl. az volt az info, ahol eddig olvastam róla, hogy a fókuszpont a végtelenben van.
    Google-glassnál meg még csak egy szemes, de reménykedem, hogy az a konstrukció is szemkímélő lesz, mire kiforrja magát, és a társadalom is elfogadja.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák