Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz smkb #44 üzenetére

    Nem ismerem a mobil Sempronokat, de az asztali 2 magosok (Sempron, Athlon II X2) bőven ugyanúgy 2x egyszálas teljesítmény körül vannak az "imádott" Atomjaidhoz képest. Ami egy rakás helyen jobban jön, mint 4 magból ugyanaz a teljesítmény.
    Bár tudom, hogy nem a legjobb, de gyors passmark adatok alapján így tűnik. J1900/N3xxx 1600-1700 pötty, X2 240 1600, J1800, tehát 2 mag 1000 pötty körül.

    Persze a fogyasztásban és a GPU-ban igazad van. Ez még alulfeszelve is 20-30W-os kategória ami messze van az Atomtól. A HD4250 - ami nem is cpu-ba integrált, hanem lapra - videóhoz bőven elég, de másra kb semmire. Hiába, nem mai technika.

    Konkrétan a teszthez:
    Nem estem hanyatt sajnos. CPU-ban gyengébb, IGP-ben erős, de minek (talán 4k-hoz, de azt a Bay Trail is viszi szvsz)? HTPC-re számomra alkalmatlan mert kivették a 3D támogatást. Árban pedig valaki linkelt itt 40k-ért ITX lap+procit. Abból egy core magos szett is kijön ami sokkal jobb... már ha a sebesség kell.
    Részemről HTPC célokra asszem használt Bay Trailt kerítek majd egyszer... (A jelenlegi Atom szintjére visszalassított Llanom és épp a fentebb írt 2 magos Sempron+HD4250 helyére).

    szerk:
    Azért azt is kiemelném akik gyenge vackoztak, hogy nagyon nem gyenge. Még normál használatra se, de mondjuk szervernek, nasnak, htpc-nek főleg nem. A legviccesebb a #34/kicsee. Nem igazán értem a technikai problémát mert nem szoktam feliratozni de elméletben is vicces: Egy Bay Trail FHD filmet lejátszik 4 EU-val közel sem 100%-os IGP terheléssel és 10-20% cpu terhelés mellett.
    Az új SoC-ok hasonló cpu erővel és 12-16 EU-val jönnek.

    Tehát adott egy hw, ami 10-20% terheléssel lejátszik egy filmet és azon hőzöngünk, hogy a felirathoz nem elég a kraft? :D Ott valami mással van a baj szvsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák