Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pakesz

    aktív tag

    válasz Necroman_Mk2 #34 üzenetére

    >> "Bár, mert a Netflixnek sikerült az áttörés, ezért bizakodó vagyok itt is."

    en nem vagyok bizakodo
    mert a netflixes tartalmat gondos erto szemek semmikeppen nem neztek vegig, pedig a haziszabalyzatban benne van hogy MINDEN tartalom ami kikerul annak a szigoru Apple Ellenorzo Szemek elott le kell fusson mert CSAK, mert az egy okoszisztema, es benne van a haziszabalyzatban, hogy mindennek le kell hogy ellenorizve legyen

    amugy en kerek elnezest az Apple fizetett embereitol, hogy az Apple allaspontjat most en kepviselem

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Necroman_Mk2 #34 üzenetére

    "De szerintem amíg az Apple nem érzi, hogy emiatt piacot veszíthetnek, addig nem nagyon fogja mérlegelni a natív xCloud kliens engedélyezését. Bár, mert a Netflixnek sikerült az áttörés, ezért bizakodó vagyok itt is."

    Ez egyszerűen cégek közötti megállapodásokról szól. Csak vannak páran, akik úgy kezelik a mobil platformokat, mintha azok valami alanyi jogon járó közszolgáltatások lennének és joguk lenne rá, hogy belepofázzanak a működésükbe.

    Egyébként az Apple számára ezek a külsős szolgáltatások nem akkor veszélyesek, ha a userek egy csoportja emiatt nem az iOS-t választja, hanem azután válnak kockázattá, ha már megtelepedtek iOS-en és amolyan "essential service" vált belőlük, amivel aztán zsarolhatóvá válik a platform, hogy platform a kritikus szolgáltatás nélkül marad, ha nem az van, amit a külsős szolgáltató akar.
    Az Apple ezért minden ilyen "essential service" területen igyekszik bevezetni a saját szolgáltatását, hogy megszüntesse a függőségi viszonyt és csak azután dealel le a külsősökkel. Onnantól már nem különösebben érdekli, ha a külsős szolgáltatás népszerűbb, mert már nem tudják zsarolni vele.
    Pl. hiába volt sokkal gyengébb az Apple Map, és hiába népszerűbb még mind a mai napig a Google Map, arra azért elég volt, hogy a Google nem vonta ki a Map-et az iOS-ről, pedig eredetileg az volt a terv, hogy úgy hozzák lehetetlen helyzetbe az Apple-t, hogy iPhone-on teljesen megszűnik minden térkép szolgáltatás.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Necroman_Mk2 #41 üzenetére

    Ez az, hogy nem kell kitiltani a többieket, ha van a platformnak saját hasonló szolgáltatása, amivel biztosítja a függetlenségét.
    Minden jó deal alapja, hogy "benne vagyok, de nem minden áron".
    Mivel az Apple a hardveren realizálja a bevétele döntő többségét, így jobban érdekelt általában a platform népszerűségében, mint az egyes szolgáltatásai bevételeinek növelésében, így nem fogja beáldozni az iPhone népszerűségét csak azért, hogy mondjuk az Apple Music miatt kiszorítsa iOS-ről a Spotify-t. De nem is kell bármilyen dealbe belemennie velük, mert arra viszont pont elég az Apple Music, hogy ha a Spotify valamiért kivonulna iOS-ről, akkor se maradjanak az iOS userek zene szolgáltatás nélkül.
    Így mind az Apple, mind a Spotify számára kölcsönösen előnyös megállapodást tudnak kötni.
    Szvsz ugyane a logika áll az Apple cloud gaming politikája mögött is, csak még nem alakult ki a piac és nincs az Apple-nek saját szolgáltatása, ezért még tart az iszapbírkózás.

    A "belepofázás" alatt amúgy első sorban azt értettem, hogy egyesek úgy kezelik ezeket a cégeket, mintha politikai pártok lennének, az üzleti szabályzataik meg valami törvények, amelyekre érvényesnek kellene lennie a törvény előtti egyenlőség elvének, holott egy cég simán köthet különböző cégekkel különböző tartalmú szerződéseket, azokhoz addig senkinek semmi köze, amíg betartják a törvényeket.

    [ Szerkesztve ]

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Necroman_Mk2 #34 üzenetére

    Bar az iPad Pro-k egesz nagy felbontasuak, en sem tartom fontosnak a 4k-s lejatszast mobil eszkozoknel. Az Airplay 2 teteje is csak FHD.

    Ami miatt szoba jott a VP9, majd azon keresztul a 4k, hogy a google allitolag a stadia eseten is VP9 kodeket hasznal/preferal, nem csak a Youtube eseten...es allitolag ez volt az egyik akadalya annak, hogy a szinten bongeszo alapu stadia hasznalhato legyen iOS, iPadOS es MacOS alatt. (mivel az Apple egyiken sem tamogatja a VP9 hardveres dekodolast...gondolom szandekosan)

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Necroman_Mk2 #66 üzenetére

    Az volt a felvetés, hogy a Google-n kívül mások is fogják használni a VP9 kodeket.
    Az Apple nem fogja a Google kedvéért áttervezni a chipjeit, akinek meg fontos az iOS piac, az ezt figyelembe veszi.
    Mivel a Google direkt versenytársa az Apple-nek, nem lenne sok értelme a Google után szaladni, mert ha holnaptól beépítenék a hardveres VP9 támogatást az Apple eszközökbe, a Google akkor is n+1 technikai módosítást be tudna vezetni, ami miatt droidon jobban menne a youtube mint iOS-en.
    A jelenlegi állapot pont megfelel mindkét félnek: a youtube teljesen jól elszüttyög 720p-ig iOS-en, aki meg mindenáron 4K-ban akar youtube videókat nézni a mobilján, annak ott az android. Így a youtube se veszít el pár száz millió iOS ügyfelet, az iOS se marad youtube nélkül, de a droidnak így is marad némi előnye.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Necroman_Mk2 #70 üzenetére

    Jelenleg a VP9 hardveres gyorsítás egyetlen hátránya, hogy a youtube max. 720p-ben elérhető iOS-en. Ahogy feljebb írtam, ez nem akkora érvágás, hogy tömegével váltanának emiatt droidra és értelmetlen lenne az Apple-nek a Google után loholni, amikor a youtube bármikor változtathat egy másik technikai paraméteren, ami a droidot újfent előnyhöz juttatná az iOS-hez képest.
    Akiknek kompromisszum mentes youtube kell, azok már most se az iOS-t válsztják, akik meg az iOS-t preferálják, azok elvannak a jelenlegi youtube-al is.
    A felvetés ugye az volt, hogy de majd jól megszívják az Apple userek, ha a VP9 iparági szabvánnyá válik, erre mondtam, hogy ez amolyan tyúk-tojás probléma: iOS támogatás nélkül nem nagyon lesz egy kodekből iparági szabvány, mert kevés tartalomszolgáltató mond le pár száz millió potenciális userről egy kodek miatt. (Lásd: flash.)

Új hozzászólás Aktív témák