Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz PROTRON #46 üzenetére

    Én úgy tudom lakó épületekben egyelőre azért is kevésbé ajánlott az "A", mert drágább, kiépítéskor könnyű vele antennát varázsolni a házból, tehát macerásabb.

    Megkérdezhetem hogy honnan az információ?
    Mit jelent az, hogy "antennát" varázsolsz a házból?

    Nekem ez eléggé fals információnak hangzik, lévén a CAT besorolás nem egyenlő az árnyékolás besorolásával, a #35-ösben linkeltem egy korábbi logout cikkemet a témában, szépen leírtam mit takar a CAT besorolás és mit jelentenek az árnyékolás meghatározásai.

    Nekem itthon CAT6A (igen, flat kábel is S/FTP kiszerelésben) és CAT7 kábelek vannak a padló alatt/szélén, 10Gbit/s-et teszteltem velük, bírták. De ahogy már más is rámutatott, egy komolyabb kiméréssel lehetne biztosra mondani, hogy mi a helyzet valójában (mennyire zavarnak be más kábelek, interferenciák, stb.).

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • biscuit

    aktív tag

    válasz PROTRON #46 üzenetére

    Nyugodtan használhatsz lakóházban is 6A-t. Irodaházakban a tálcában nemegyszer egymás mellett/felett/keresztbe szokták húzni a kábelt (jobb helyeken természetesen külön van a tálcázás megoldva) és probléma nélkül lefut a mérés 10 gigabitre. Természetesen s-ftp kábelről beszélek. 5e ftp-t nemegyszer húztunk már 220as kábel mellé ugyanabba a csőbe (lakóház) és probléma nélkül lefut a mérés.

    "Valahol olvastam hogy phone rendszerhez jobb a cat6"

    Erre kíváncsi lennék, hogy mi az "indok", lévén az újépítésű irodákba már előírás a CAT6A kábel és jellemzően a telefon is az ethernet hálózaton szalad...

    Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

  • zetor2000

    senior tag

    válasz PROTRON #46 üzenetére

    Ha future-proof(időt álló / jövőbiztos, csak ez a future-proof "trendibb") hálózatot építesz, akkor általában kettővel előre illik tervezni, mert úgy hosszú távon olcsóbb. Azaz most 1Gbit a menő általános hálózat, de ha most állsz neki drótozni, akkor illik 10Gbtitre vagy afeletti sebességre alkalmas hálózatot elképzelni. Azaz most egy kicsit drágább dolgokat beépíteni, de azok 10+ évig nem változnak. Ezzel sokat spórolsz, mert 1-2-5év múlva jön a sztenderd 5Gbit / 10Gbit, és neked nem kell drótozni, már belakott épületben. Cat6A-t már nem húzkodnék, inkább 7et, vagy jobbat, csak mondják meg, mit tegyek a drót végére, mert az RJ45 már lehet, nem lesz trendi.
    Phone rendszernek elég egy alap valami, mert IP telefóniának nincs, (pár100kbit/sec) videótelefonnak meg minimális a sávszélesség igénye. Cisco 2-4Mbittel fHD képet nyom át a hálózaton, azt egy régebbi Cat5/5e is röhögve tudja. Ami ott szóba jöhet, az a PoE.
    Ami kicsit bonyolítja a képet, az a PoE, PoE+ és az uPoE, ilyeneket mindenféle huncut biztonságtechnikai cucc igényel (rendre egyre magasabb teljesítményszintet képesek teljesíteni -nem sávszhélességben, hanem teljesítményben). Itt se sávszélesség igényként merül fel, hanem áramként. Mert az IP kamera forog, mozog, zoomol, lát a sötétben és télen sem párásodik be az üvege, mert fűtött házban lakik, amit az ethernet kábelen kapott áramból fűt. Szóval az a Cat6A jó lesz mindennek -egyelőre.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák