Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz E.Kaufmann #4 üzenetére

    Több mint negyven gép van a látókörömben, nem szenvednek, én még insiderrel is kétszer szívtam csak elmúlt 5-6 évben

    Mondjuk az, hogy nagyobb frissítés Windows-on egy óra is lehet Minten az upgrade is 10 perc. Valamint nálam még nem állt meg Mint alatt gép mert frissítettem, Windows alatt meg igen.

    Azért időközönként ajánlott egy Linuxot is frissítgetni, ott is keresik még a szent grált, mi a jobb a "rolling" vagy a "fixed release", visszasírnak régi DE-ket, amit magukra hagytak aztán újra feltaláltak, valamint volt/van elég sok konfliktus a közösségen belül, hogy merre az arra, khmm Pöttering

    Én mindennap frissítem a Mintjeimet, azaz amint megjön akkor megy fel a frissítés, kb ez 2 - 3 perc ha nagyobb, ha kisebb 1 - 2 perc naponta. Windows-nál ez nem 2 perc, arról nem beszélve, hogy Windows alatt síkít a gép, Linux alatt meg még kernel cserekor is csendben van.Még szerencse, hogy van DE választék, mert Windows alatt egy van.

    A Windows-ban is azért sokminden korlátozható, és pl egy Android se jobb ilyen szempontból

    Igen ez a legjobb Microsoftos duma mindent tudunk, csak ameddig eljutunk oda, hogy ez is meglegyen kitéped a hajad szálanként, de tudjuk...

    Azért maradjunk annyiban, hogy ma már a Microsoft Windows sokkal kényelmetlenebb tud lenni, mint egy Mint. Pláne egy olyan usernek, akik nem játszik. Akkora fejlődésen mentek át a Linux desktopok az elmúlt pár év alatt, hogy én soha nem térnék vissza rá. A Windows néha kell a munkámhoz, de annyi elég is.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Pano #8 üzenetére

    Nem tudom, én annyit szoktam észrevenni, hogy a Windows-os gép sikít a böngésző, meg a vírusirtó miatt, a Linuxos meg már csak akkor ha tényleg meg van hajtva. Nekem nem hiányzik.
    Hiába nem támogatja a hardveres gyorsítást, akkor is kényelmesebb.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz E.Kaufmann #22 üzenetére

    Igen ne is mond, a frissítés csak 5 perc, ameddig megtalálja :D Ha sikerül mert ha nem, akkor ez lehet a többszöröse is. Tudod mi az öt perc a Microsoft beépített vírusirtójának a frissítése, pont ma ment fel az egyik ilyen havi csoda. majdnem 40 perc volt. Ez az öt perc ilyen Microsoftos 5 perc, ami mindenhol máshol órákban mérhető.

    #26 E.Kaufmann

    Nem kell, de ugye a Windows mikor rendesen frissítem, és minden friss rajta 3 év után 20 GB helyett 40 GB lesz, akkora mint egy lótetű, és elkezd lassulni, ha fejreállok akkor is. Én ezért szoktam fél évente a céges VM-emet telepíteni, mert akármit csinálok már fél év múlva is 30 GB minimum.
    A másik, hogy bizony a Windows meg rá a sok sz@r pénzbe kerül. Ameddig egy Mint ingyen van. Hát van aki ki akar csengetni 40 - 50000 Ft-ot Windows-ra Office-ra vírusirtóra meg a t0k0m tudja mire, de cserébe még a gép is sikít. Ez aztán mindenkinek tiszta üzlet.
    Nekem nem, maradok a MIntnél.

    Jött a WIN11 na itt megduplázódott a Diskterület az MS szerint. Hát ehhez még gyorsabb gép fog kelleni még több memóriával.

    #25 Pano

    Amiket leírták én teljes mértékben egyet tudok érteni.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz quailstorm #30 üzenetére

    Arra gondoltam, köszönöm, hogy leírtad, nem jutott eszembe a neve.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák