Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kreon21

    csendes tag

    válasz Meridian #93 üzenetére

    Teljesen igaz.
    Esetemben úgy nézett ki a gép összerakása, hogy megnéztem, mennyibe kerülnek az alkatrészek, és mi az a teljesítmény, amire nekem szükségem van.
    A lehetőségeimen belül egy Phenom II X4 965, AsRock 970 Extreme4, 8GB 1600Mhz DDR3 RAM mellett döntöttem, ami kijött egy kicsit ugyan erősebb (de nem sokkal) i5 árából kb. (70.000Ft).
    Most az i5-k közül az i5 6600K van ebben az árban. Intelből ez alá nemigen éri meg bemenni. És akkor még vegye meg az ember még az alaplapot és a RAM-ot is efölött.
    Hogy igazságos legyen az összehasonlítás, a jelenlegi AMD procik közül a CPU Boss-on összehasonlítottam az előbbi Intelt és az FX8320E-t. Azt írja, hogy single core teljesítményben majdnem tudja azt a szintet. Árban viszont így is beleférne az alaplap és a RAM árának a fele is a CPU mellett.
    Nekem soha nem volt alternatíva az Intel a túlzottan magas árazás miatt. Akkora teljesítményre úgysincs szükségem.

  • Kreon21

    csendes tag

    Továbbá...
    Az Intelesek egy kicsit nézzenek már magukba. Valóban mindenkinek szüksége van arra a processzorteljesítményre, amit csak az Intel tud? Mindenki a filmiparban és a tervezőmérnöki szakmák valamelyikében dolgozik, egész nap nagyméretű videofájlokat renderel vagy 3D-ben futtat tervezőszoftvereket? A játékok nagy része úgysem elsősorban a processzorerőre támaszkodik. Hamarabb lesz akadály a videokártya. Bizonyos felbontás és részletesség felett meg szerintem mindegy, hogy 70 vagy 120 FPS-el fut egy játék.
    Nem szeretnék turkálni senkinek a zsebében, de a kék tábor tagjai nem fizetésből élnek? Nekem igenis számít, hogy egy-két vagy hat havi fizetésemből tudom-e megvenni a következő gépemet. A magyar társadalom nagy része így is túlságosan megterheli a családi költségvetését. Adósságban úszunk, ami senkinek sem jó a bankokat leszámítva. Multimilliomosok pedig sajnos kis számban futkorásznak e kicsi hazában. Így az AMD-nek akkor is van keresnivalója a piacon, ha el-eltúlozzák magukat, vagy éppen kicsit többet fogyaszt a proci maximumon hajtva. Nekem a jelenlegi gépem fejlesztéséhez úgyis csak az AMD Zen lesz alternatíva. Bizonyos minőség felett (amit az AMD nálam elér) az olcsóbb alternatíva a jobb számomra.

    [ Szerkesztve ]

  • Kreon21

    csendes tag

    válasz MK VII #162 üzenetére

    Adott keretem van számítógépre. Volt már Pentiumom is, ráadásul 2-szer. De X összegért az Intel sosem tudott olyan gépet alám tenni, amitől ne "fakadtam volna sírva". :O Még a régi Celeronos(2003) és P4-es (2006) időszakban. De 2010 óta nekem tökéletesen elég a Phenom II X4 965. Megfelelő RAM mellett egy korrekt alaplapban és egy jó kis videokártya mellett tökéletes. A P4-es óta még a tápomat sem kellett cserélni, mert nem eszik sokkal többet ez, mint az.
    Most kezdtem el gondolkodni a váltáson, de még mindig bizonyos összeget vagyok hajlandó rá áldozni, így nem alternatíva az Intel. :(
    Lehet azt mondani rám, hogy csóringer vagyok, de akkor sem fogok többet áldozni erre, mert egyszerűen nem engedhetem meg magamnak, eladósodni pedig akkor sem fogok, ha a fene fenét eszik. :N

  • Kreon21

    csendes tag

    válasz MongolZ #164 üzenetére

    Azt én is nagyon remélem, hogy az AMD leszáll végre a földre. Nekem mindig úgy tűnt, hogy egy olyan jövőnek fejlesztenek, ami soha nem akart eljönni. A túl sok mag, párhuzamos szálak, de még a Radeonok GCN technológiája is olyan, amire csak akkor kezdenének építeni a szoftvergyártók, ha az AMD lenne a piacvezető. Persze egy-egy nagyon eltalált technológiát átvesznek, de nem ez a jellemző, inkább a kivétel. Talán majd most, ha az AMD is átáll a Hyper Threadingre, és nagyon remélem, hogy kicsit jobban ráfekszenek az egyszálas teljesítményre, és talán akkor változnak a dolgok...
    Én drukkolok nekik.

Új hozzászólás Aktív témák