Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz MortalVenoM #34 üzenetére

    cseresznyenagykered van vagy valamit kompenzálnod kell, hogy arra izgulsz hány mag van benne? atomzsír a tegra magtenger, de minek? van rá akármi ami kihasználja? akkor? droid alá kraft kell mert nem lehet annyira optimalizálni a trillió vasra mint itt egy fél marékra, így nem is kell annyi teljesítmény. egyébként a legtöbb pad tulaj azt se tudja hogy mi van alatta, nem hogy hány magos meg mennyi a ram... pont azért mert nem számít amíg úgy fut minden ahogy a nagykönyvben meg van írva ;) persze akinek szempont hogy az elérhető legerősebb vas a lehető legtöbb mag, stb legyen a gépében annak ott van a többi gyártó, de kétlem hogy gyorsabb lenne valós felhasználás alatt egy droid 4 magos tegrával mint ez, csak fölösleges extra fogyasztást generálna.
    " a lényeg, hogy gyors legyen." hát azzal eddig se volt gond ipadnál ;] bár az első az új ios-el amennyire hallottam már lassult elég rendesen, ami azért no...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz deicide #52 üzenetére

    attól hogy nagyobb a felbontása még nem lesznek kisebbek az ikonok meg a betűk mint a monitorodon. kapott már retinát iphone is, és elég szépen tud kinézni ;)

    prof: hogy lenne rajta usb? akkor mit kezdenének már az idokkolós cuccokkal? kompatibilis lehetne mással is? most akkor te viccelsz? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Peak #155 üzenetére

    nem sanszos. akkor ez most szar ugye? kitaláltam? mitnyertemmitnyertemmitnyertem? továbbá nem 3d a kijelzője. talán egy újabb kérdést is megspórolunk ezzel. 2012ben meg még egyik tablet se usb3-as. so what. mind monnyon le holélnek ezek

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Peak #159 üzenetére

    harmadát se érné neked.

    ha lenne olyan eszközöd amire airplay-el tudnád dobálni az anyagot oda vissza
    ha lenne itunesben pár filmed, zenéd már megvéve
    ha lenne olyan fizetésed amilyen a fő piacain van az embereknek
    stb

    so what? szerinted túlárazott. húztuk a strigulát az oszlopba. haladhatunk mostmár?

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Peak #167 üzenetére

    jah hogy jah. aztán az akkuidő hogy alakul? költői kérdés szintén. mert osztvakettővel, plussz az oprendszer minden csak nem tabletre van kihegyezve. jó kezdeményezés, de teljesen más a célcsoport és a megközelítés is. én használtam win7-et tapicskolva, minden csak nem kellemes hosszútávon számomra.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Peak #170 üzenetére

    akkor engedd meg hogy összefoglaljam amit szeretnél:
    egy elég erős rendszert ami elboldogul mindenféle brutál kódolású cuccal amiket kb csak külső tárolón érdemes tartani mert irdatlan helyet foglalnak, bárhova megérkezel egy usb-n tudd az adatokat átlőni bárkinek bárhol

    ezzel szemben használsz egy olyan oprendszert ami érintésvezérlésre annyira van felkészítve mint geronazzo mária a legyen ön is milliomos 50 millás kérdésére, és mindezt 4 óra alatti akkuidővel.

    értem. már csak az a kérdésem hogy ilyen filmeket amiket te akarsz nézni honnan veszel?

    mennymár velem is minden nap előfordul hogy a haverok pendrive-on dugdossák a gyerekek képeit a kezembe. elküldi mailben, fb-n, picassa, milliárd lehetőség van. jah hogy ott és akkor. arra ez nem jó.

    egyébként felfogtuk hogy neked nem megfelelő. nekem meg az iconica akkuideje, kezelőfelülete nem megfelelő, hogy a starterben hátteret nem cserélhetek szabadon ha már korlátozások ugye, és még sorolhatnánk. mások az igényeink. ezzel semmi baj nem lenne, ha megértenéd hogy másnak meg az akkuidő, a röccenésmentes használat, a megvásárolt filmek, zenék, könyvek adják meg azt az érzést amire vágyik.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz henrik02 #179 üzenetére

    és ha stick pro-n vannak a képek és mondjuk mágnesszallagra akarom menteni mert az biztonságos? mondoménhogyszarazalma ne ellenkezz már ;]

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Peak #182 üzenetére

    "btw egy ipad fullos 3D terheléssel mennyi idő alatt merül le?"

    az elődök cinex-el max színes lencsés szemüveggel tudták a 3d-t... vagy a 3-asról szeretnél már most teszteket ilyen irányba? tudom félrevezető a hír, nem érkezett meg úgy igazán a boltokba még...

    vávávávárj akkor te megveszel egy br filmet, és azt fülessel menet közben akarod megnézni? ahelyett hogy otthon a lejátszódon (amivel lerippelted...) házimozi üzemmódban a normális tévén tennéd azt besötétítve meg ahogy kell? tudtam hogy vannak hangőrültek akiknek néha a flack nem elég jó a metrón 80k-s fülessel, de benned új csoportra leltem... vájtszemű :C

    "w7et pont úgy, mint ha egereznék."

    számodra kényelmes. ennek örülünk. én is próbáltam. igen alacsonyak az igényeid maradjunk annyiban. hasábra nagyítástól lehet kezdeni és elég sok apróság közbejöhet... a win 7 wirtu billje meg egyenesen csoda számba megy. bár még mindig inkább az mint a noti dokkolónak csúfolt izé az iconica mellé. nah abban egy jó dolog van a pöcökegér. az is pontatlan számomra kuka kategória, a billentyűk olyan rövid úton járnak hogy az már bűn, semmi visszajelzés a leütésről. jó nem hajlik még ez is pozitívum. hülye azért nem vagyokban nyomkodtam meg, nagyon nem jött át.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Peak #205 üzenetére

    egész biztos vagy abban a 10 órában? minden tesztben amit láttam az inkább 6-7 körül van az ipad 2 meg 10 fölött. engadgetes cikket olvastam utoljára, ott az volt az egyetlen komoly negatívum a gép mellett hogy az akku ahhoz képest gyengusz...

  • #56573440

    törölt tag

    peak azért az mindent elmond hogy ignorálsz... dobálózol a 10 órás üzemidőkkel amikor kicsit több mint a felét ha hozza. és sorolhatnám...

    azt meg elfelejtjük hogy ha nem lett volna ipad akkor más se nagyon mászott volna ilyen formán erre, ahogy a tapicskolós telefonok se így néznének ki most ahogy, alma nélkül. lehet túlárazottnak hívni, de ez is iszonyat viszonyítás kérdése. afrikában az 500 huffos kilós párizsi is drága lenne... nem vagyunk piac, máshol ahogy írták nem olyan vészes az ára a fizetésekhez képest. plussz az az egymilliárd letöltés appokban se mind ingyenes, a filmek és zenék is jól fogynak, ha valaki megvette az első vagy második kiadást, mert nem volt komoly versenytárs (azonos árban röcögő hulladékok voltak valljuk be sokáig...) az nem fog váltani, mert mindent ide vásárolt, megszokta a felületet, stb. winről se vált sok ember linuxra, pedig ugyanúgy meg tudja csinálni egy ubi out of the box azt amire kell neki, netezni, zenét hallgatni, filmezni, fb-zni bőven sok.

    nekem pl nincs semmilyen apple cuccom, egy régi ipod minim van, de be tudom látni hogy ha venni szeretnék ilyen cuccot akkor nagy valószínűséggel almára szavaznék. az oka pedig pl az is, hogy tudom, lejönnek rá a frissítések, a programok kihasználják majd a hw-t, ha nem is a megjelenés pillanatában, de fejlesztenek rá. ezt a droid nem tudja. függsz a gyártó "jóindulatán" ha nem akarsz kokányolni főzött romokkal (én nem akarok), és utána is ahogy most a telóknál vagy megy vagy nem, aztán a googli visszavonja a frissítést, stb. almánál is vannak hibák ez tény, de gyorsabban javítható, mert nincs egy köztes réteg beiktatva, a gyártó, aki 800 készülékre kéne kiadja ugyanazt.

    és pont ez a bajom a droiddal. 4 magos procik repkednek, meg olyan grafikus rendszerek hogy alázás. és? van rá valami ami ténylegesen igényli? nem. túl sok az alsó szegmensbe szánt vas, amin nem futna. több így a fejlesztőknél is az átfutás. amire lesz progi ami 4 magot használ, addigra ilyen ütemben 30 lesz beépítve sajnos...

    itthon kicsit más a helyzet. itt minden túl van árazva a fizetéshez képest, a benya, a cukor, a levegő szép lassan. nézz rá hogy hol fogy az alma és hol tarol. ha annyit keresnék mint kint az emberek, simán a fent említett okok miatt (plussz anyaghasználat, minőségérzet, sorolhatnám még) is azt választanám.

    remélem ilyen indoklással már látható hogy mivel tud többet egyeseknek az alma. másoknak mások a szempontjai.

    engem nem érdekel az usb, wifin lógva csak elérem a home servert, arról meg mehet a stream. minek másolgassak bármit is rá. a laptopomba is csak saját pendriveot dugok. a többi jöhet mailben, db-ben, töltse fel az otthoni ftp-mre, ossza meg fb-n gp-n akármi. fullhd filmek között meg ÉN nem láttam iszonyat kölönbségeket eddig, bár tény hogy nem néztem sokat. ettől függetlenül nem tudom elhinni hogy olyan iszonyatos difi lenne, hogy ez a film élvezeti értékéből bármit is levonna főleg 10"-on a kádban, vagy menet közben.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Prof01 #314 üzenetére

    hagyd. tényleg nincs értelme a felbontásháborúnak... szemmel látható hogy nincs különbség, csak megetetik mindenkivel jó drágán 1.5-2xes áron a szemetet. retina display persze.. mi lesz a következő? a nap körül forog a föld és nem lapos? szájenszfiksünk mivanveled ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Oxi #318 üzenetére

    nemhát :DDD merén ispsgshs monitor előtt ülök negyvenháromezer colon 390 fokos betekintési szöggel,úgyhogy én vetítem az igazfrankót okéság? meg azt hallottam hogy ezekhez már nem is felhasználói kézikönyv jár hanem az almások bibliája imák steve jobshoz címmel. meg egyébkéntis. megvesztek valamit amin nem is egy egész alma van... egy használt, megcsócsált almát. már a logó is azt sugallja hogy eladható minden nektek.

    csak azt nem értem hogy miért jár ide ennyi ember önigazolni.... ha mindenkinek megsimogatom a buksiját hogy jó az acer és jól választott, meg a többekét is, akkor béke lesz és megnyugvás? ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák