Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz tibaimp #2 üzenetére

    Inkább 100%.

    Nincs monopol helyzetben, hisz egyrészt bárki hozzáférhet az ARM technológiájához, másrészt pedig x86-ra vagy épp az említett RISC-V-re is lehetne okostelefonos alkalmazásprocesszort építeni. Az más kérdés, hogy jelenleg egyikre sem éri meg.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • duracell89

    senior tag

    válasz tibaimp #2 üzenetére

    Ennél jóval árnyaltabb a kép. Persze nyilván a konkurencia számára riadalmat okozhat egy licensee megveszi magát a licensort, de pont azért ér ez a biznisz ilyen orbitális nagy lóvét, mert hogy azok a többi sokezer licensee fizet mint a katonatiszt. Semmilyen érdeke nincs az nVidianak megbolygatni ezt.
    Ami várható inkább az egy még erősebb terjeszkedés (szorosabbra font vonalak az Apple-el, Microsoft erős tolása ebbe az irányba, nVidia+ARM architektúra meghódítja a datacentereket, ami régi álmuk stb stb.), valamint az nVidia saját technológiájának összecsomagolása az alap businessmodellel, és annak kiajánlása. (Pl egy erősebb megjelenés ARMCPU+nVidiaAI vagy + nVidiaGPU architektúra csomagban stb.)

    Sokan kárognak mint pl ahogy a cikk írja "Az várható volt, hogy az üzlet nem fog mindenkinek tetszeni, különösen Kínának nem, hiszen az ARM így egy amerikai cég kezébe kerül. ", de kiköhögni 40Milliárd dollárt (12 000 Mrd forint(!)) valahogy senki másnak nem volt kedve, a másik meg az hogy a nyugati világ (nagyon is helyesen) SOHA nem hagyta volna, hogy egy ennyire fontos piaci szereplő egy valami árnyas komcsi diktatúra random cégéhez kerüljön.
    Ha már valahova mennie kellett az ARM-nek, mindannyiunknak úgy lesz a legjobb ha az nVidianál köt ki, mert náluk a legkisebb esély, hogy elbasszák. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák