Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz hevepapa #274 üzenetére

    hevepapa #274 : "aki a Win11-et akarja használni - mert rákényszeríti az MS"
    Túlzol. Senkire nem kényszeríti az MS, hogy 11-et használjon, ott a Win10 2025-ig. (vagy még az is lehet, hogy kitolják a támogatást, láttunk már rá példát, de még 2025 is elég messze van, hogy addig bármi legyen).
    Ha meg a támogatott proci - kényszerítésre gondolsz, előbb lássuk meg, mi a végleges lista. Az Insider build ugyanarra felmegy, mint a Win10. Szóval biztosan meg lehet mókolni, (ahogy most is) ha az MS majd köti az ebet a karóhoz.

    "CPU mellett még egy alaplap cserét is be kell kalkulálni az eltérő foglalat miatt."
    8.gentől támogatottak a procik, de most pedzegetik, hogy lejjebb vigyék. 6700K-ról már alaplapot sem kéne váltani.
    Amúgy meg lehet menni az intelhez, hogy miért van 2generációnként új foglalat. Amit nem sokminden indokol, ugyanúgy, ahogy a Win11 procikövetelményét, mégis ez zavar most jobban.

    #275 ДарСтав : Egyrészt így vagy kiadsz 60 gurigát egy tovább nem fejleszthető platformra,
    6700K-ról 7700K-ra váltani hol kerülne 60gurigába? Ne túlozzunk megint.
    Tudom, hogy kb. azonos proci, az MS mégis meg fogja húzni valahol a határt. Nem én szabom meg a feltételeket.

    "meg mi lesz akkor, ha a Kaby Lake sem lesz támogatott? Mert ugye ez még nem dőlt el..."
    Akkor hivatalosan ott a Win10 2025-ig.
    De ha azt nézzük, a Win11 egy tuningolt Win10. A mostani Insider verzió még egy core2-re is felmegy. Szóval ha hivatalosan nem is, technikailag biztosan feltehető a 6700K-ra.
    De majd beszélgessünk erről akkor, ha majd eldől a végleges gépigény.

    #276 hevepapa : "Addig csak becsusszan egy gépcsere valami frissebbre"
    Minek, ha arra amire használom tökéletesen megfelel minden alkatrésze?
    Ha most is megfelel, akkor minek akarsz váltani 11-re?
    Ott a Win10, ha az ugye megfelel, problem solved.

    Mivel kinőttem már abból az életkorból amikor csak az a menő ami a legújabb és mert saját zsebből fizetem a számlát, ezért arra és akkor költök amire és amikor szükségem van.
    Én sem vagyok már fiatal, a menőzés már nekem se menő, no meg nekem se a hangyák hordják össze, de azért 1-2 évente csak cserélek valami alkatrészt a gépben, még ha nem is a legújabbra.
    Ahogy egy platformcsere is olyan, mint egy foghúzás, de azért 4-5évente csak meg kell lépni. Igaz, így erősebb gépem van, mint amire valóban szükségem lenne, ezt elismerem.

    valamilyen irányba presszionálni mondvacsinált indokokkal.
    Ebben igazad van, szerintem ezt senki nem szereti. Kinek könnyebb, kinek nehezebb lenyelni ezt a békát. Az MS meghúzta valahol a határt, háborgott a nép, lehet, hogy lejjebb viszik. Nem egy megugorhatatlan dolog úgy sem.
    De ugye ezt a pressziót Intel játszotta előszeretettel a 2évenkénti foglalatváltással, és mi (nem Te meg én, hanem úgy en bloc a vásárlók) belementünk a játékba, mert nem volt más választás.

    #277 hevepapa : "felfejlesztessz Kaby Lake platformra mert az még kapott 11 támogatást az MS-től, de pl. '22 végén az MS benyögi hogy bocsi, kivesszük és mégse fogja támogatni azután mert akármi vagy bármi indokkal?"
    1. túlzó feltételezés.
    2. meglévő rendszer alól nem fogja kivenni a támogatást, max. az új verzióktól. A meglévő cucc nem lesz működésképtelen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák