Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Stauffenberg #10 üzenetére

    "Az Olympusnak (bár kedvelem őket), nem jósolok nagy jövőt. "

    Őket mindenki temeti már 10 éve. Én ezt egy kicsit másképp látom, leírom, aztán maximum nem lesz igazam.

    Olympus vs Panasonic:
    Kettőjük csatáját az Olympus nyerte és szerintem ez a jövőben sem fog megváltozni. Nagyon fura, mert technológiailag a Pana mindig jobb volt, mindig tudott olyasmit, amit az Olympus nem. Emlékszem, az első 3 évben az Olympusnak még keresős váza sem volt, dög lassú AF-el, ezeréves szenzorral is több gépet adott el, mint a Panasonic. Teljesen érthetetlen, de talán mi, fórumozók, túl sok jelentőséget szentelünk a "technikának". Aztán jött az E-M5 és taroltak, kvázi azzal kapaszkodott fel az Olympus és elbírta a majdnem tőzsde kizárást is (yakuza balhé), míg a Pana tökjó videós vázakat csinált és stabilizátorban is felzárkózódott, de valahogy számokban még sem látszódik meg.

    Szerintem azon túl, hogy 8K videót szeretnének és oda kicsit kevés ez a szenzor méret, az Olympus elől menekülnek FF irányába, de nem jósolok nekik nagy jövőt a CaNikon és Sony mellett.

    Olympus vs világ:
    Ha van egy kis gyártó, akik logikusan építkeznek, azok pont ők. Mindenki tudja, hogy folyamatosan szűkül a piac, minden egyes drága fejlesztés egyre nagyobb kockázatot rejt magában. Ők pontosan tudják, hogy a CaNikon piacén nem érdemes versenyezni, ezért nem is lépnek (szerintem tök okosan) a FF MILC irányába. Minek is lépnének? Mindig meg lesz az a közösség, akiknek az ár és méret számít, most, hogy nincs Nikon 1, Pana kezd kihátrálni az MFT alól, az Olympus meg kitart, ezzel tudnak néhány vevőt szerezni. Minek legyenek árban és méretben ötödik FF szereplők ezen a kis piacon?

    A másik, a gyártók fejlesztési költségei. Az Olympusnak enyhén negatívos részleggel is megéri fenntartani a fotózás divíziót, mert az ottani K+F jól jön nekik az orvosi rendszerekhez, ahol ők elég jelentős szereplők és jóval nagyobb pénz van abban, mint ebben a piacban. Ráadásul amíg "nagy" volt a fotós piac, addig letudták a kis árrésű objektívek fejlesztését. Nekik már nem kell olcsó üvegeket fejleszteni, mert már mindenük meg van, elég a drágább, de nagyobb árrésű PRO szériát nyomniuk, addig pl. a Panának nagyon sok pénzbe fog kerülni az új rendszer felépítése, nem hiába nem jelentettek be kapásból vagy 10-15 objektívet. Az Olympusnak piacvezető stabilizátora van, ha nem nyúlnak hozzá még 3 év múlva is versenyképes lesz a 7.5 FE, szóval erre se kell költeniük, annyi a dolguk hogy folytatják a PRO szériát, meg összeraknak egy kicsi, de jó E-M5 III-t. A Jelenlegi rendszerük meg már nem "kér" ennivalót.

Új hozzászólás Aktív témák