Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Balu77 #30 üzenetére

    Tény és való hogy a libreoffice ingyé van, de tudásban, hát....

    Na mondj nekem valamit amit nem tud, és marhára kell. Kíváncsi vagyok. Egyet én is tudok. Nem tud nyomdai minőséget produkálni, és olyan szedési eredménnyel dolgozni mint a latex. De ezért használok latex -et is... :)
    Valami más esetleg? Ms cuccokkal integrálódni nyilván nem fog, mert azt az ms nem akarja. (Ha akarná, belefejlesztené, vagy hagyná hogy megtegyék pár nyilvános doksi alapján, de ilyen nem lesz) Hasonló okokból nyilván az ms cuccra írt makro sem fog menni feltétlenül.
    Ezek viszont nem hiányosságok, hanem lehetetlenségek, mert az ms ezeket nem hagyná. Ennyi.
    De maga a termék mindent tud ami után csorgathatod a nyálad egy irodai programcsomaggal kapcsolatban. Ez a helyzet. Mondj valamit amit nem.

    Azt nem is említve hogy az ms office betöltési ideje töredéke...

    És hányszor szoktad egymás után betöltögetni az office -t? Csak azért kérdezem mert másodszorra már memóriából adja neked a gép a cuccot. Az elsőnél meg én pl pont leszarom a 3 sec eltérést... :)

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Balu77 #32 üzenetére

    Szeretem az ilyen fellengzős válaszokat.

    Nem volt itt semmi ilyesmi. Csak kérdeztem valamit mert kíváncsi voltam a véleményedre.

    Biztos te is írtál már pár 120 oldalas körüli jegyzetet, vagy szakdolgozatokat, vagy rendszeresen használod céges célokra....

    Elég sok megfelelően hosszú dokumentumot írtam már. Bár az is igaz hogy a 100 oldal felettieket én személy szerint egyik office -ban sem szeretem megcsinálni. Ha nincs kikötve hogy csak és kizárólag azzal lehet, akkor inkább latex -et használok, mert milliószor kényelmesebb egy tisztességes kodsit összerakni benne, mint akár libre -ben, akár ms office -ban.... de ez más téma.
    Volt már a kezemben szétszart dokumentum, ms office -os éppúgy mint libre -s. Pl ms office -nál olyan is előfordult, hogy megmagyarázhatatlan okokból beragadt egy objektum a helyére.... elvileg semmi nem volt beállítva ami indokolta volna. Az egész doksit átrakva egy másik, üresre megoldotta a gondot. Ez még az office xp nevű csoda alatt készült doksinál volt.

    A történeteid meg ahogy látom mind ms excel -el kapcsolatosak. Arról pedig írtam korábban, hogy tökéletes kompatibilitást elvárni akármilyen két, egymástól eltérő programtól olyan bonyolult formátumok esetén mint amit ezek a programok használnak, nem lehet... Én azt kérdeztem hogy mi az amit szerinted a libre nem tud. És nem erre válaszoltál.

    Node lássuk a betöltési időt: ok első betöltés és cache-ből megy. No de mi van ha olyan gépen is fut, ami szűkölködik memóriában és neadjisten sok más program is futott azon a gépen?

    Szóval akkor rendes gépre nincs lóvé valahol, de pont ugyanott ms office -ra meg van? Ez kicsit olyan fantázia szüleményének tűnik. Pláne ha a betöltési idő az ellenérv. Én konkrétan tudom, hogy pl p4 -es, 1gb rammal szerelt gépeken, memóriazabáló gnome shell -el megpakolt fedora származékon sacc 5 sec alatt betölt a libre. És ezek szar 10 éves gépek. XP -kkel ennél egy hangyányival lassabb a dolog, ez igaz. Újabb windows -okat azok a gépek meg már nem bírnak el, ergo azzal nem lehet letesztelni.

    De még lenne mit sorolni, de nem fogom, csak mert nem tudod kihasználni. Nem mindenki kezdő....

    Ügyes kibúvó... gratulálok. Szóval tudnál sorolni egy csomó mindent, de nem fogsz.... értem.... :D Akkor erre most én mit válaszoljak?

    Oh és még ehhez jön, hogy fel tudom tenni iphone-ra, ja arra nincs libre

    Hát ez marha jó... sok szerencsét az iphone -on való dokumentum, és táblázatszerkesztéshez, de inkább egy foghúzás.... No de legalább ez egy érv volt. Az egyetlen amit felhoztál. Ha ez tényleg fontos feature, akkor megérte megvenni az ms office -t.

    akkor ott a onedrive is egy kattintással, mindenhol leszinkronizálva, de gagyi az, ugye?

    Fontos doksikat - 120+ oldalasok nyilván mind azok - én soha nem raknék felhőbe. De mindenki maga döntheti el hogy mit tesz. Nem mellesleg onedrive -ra odt -t is rakhatok ha akarok, ehhez konkrétan nem kell ms office. Dehát nem mindenki kezdő... vagy hogy is írtad? :)

    Nekem megéri, ennyi!

    Ez így elfogadható. Kár hogy nem csak ezt írtad..

    A személyeskedő kioktatást meg el lehet sütni otthon annak, aki még nálad is lámább a témához...

    És ez szerinted mi volt ha nem személyeskedés? Mert szerintem lazán belefér a definícióba. A "kezdős" dumával együtt. Válaszolhattál volna normálisan is, mégse tetted. Inkább írtál ilyen baromságokat, mint az utolsó mondatod valakinek, akit nem is ismersz. Sok értelme volt. Az viszont tisztán látszik, hogy a libre -t nem ismered. Érdekes módon másnak megy benne a 400 oldalas doksi is, neked meg nem.... most akkor kivel is van itt gond?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák