Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz Thusor #7 üzenetére

    Kedves Thusor!

    Valamit nagyon elronthattál a Libre telepítésekor vagy beállításakor. Írod:
    Én rengetegszer 65 ezernél is több sorral dolgozom. Egyszerűen a libre ennyit nem képes lekezelni. Baromi lassú megnyitás, lassú mentés...4 magos processzoromat nem tudja lekezeleni, így a függvények számításában is lassabb mint az office. Szerintem ahhoz hogy tényleg versenytársa legyen a z officenak az üzleti szférában ahhoz még rengeteget kell fejlődnie.
    Csak a miheztartás végett, a nyáron adtam ki a Publio-nál Szövegszerkesztési (alap)ismeretek címmel egy könyvemet. 565 oldal, 835 sorszámozott ábra. Karakterek száma szóközök nélkül: 753756 (!), sorok száma 11983. Szóval egy 65 ezer soros szöveg igen terjedelmes lehet. Ha szöveges dokumentumról van szó, akkor javaslom, hogy készíts egy mesterdokumentumot, amibe fejezetenként becsatlakoztathatod a szöveget. Ezeket az aldokumentumokat egyenként, a többi ballasztja nélkül olvasgathatod, sőt szerkesztheted, így nem ütközöl bele az általad említett 65 ezer soros korlátba. Ha a 65 ezer sor a táblázatokra vonatkozott volna, akkor javaslom, hogy fontold meg egy adatbázis-kezelőre való áttérést. Az nem érzékeny az adatsorok számára.

    A magam részéről azért választottam a LibreOffice Writert a szerkesztéshez és könyv tördeléshez, mert a Word 2010 már az első 100 oldalba látványosan belehalt, az ábrák miatt kezelhetetlenül lassúvá vált. A Writer pedig bírta.

    Elismerem, a Libre nem a gyorsaság bajnoka, olykor percekbe is telhet egy-egy dokumentum (legyen az szöveg, táblázat vagy prezentáció) betöltése, de nálam legalább működik, és már megtanultam kézben tartani a szöveg és a beágyazott objektumok tördelését. Talán próbálkozz a programcsomag memóriakezelési opcióinak finomhangolásával, hátha mégis el tudnál érni némi javulást.

    A magam részéről nem tervezem, hogy akár egyetlen fillért is kiadjak egy Office 365-ért vagy más online office csomagokért. Ami anyagot online, a böngészőn keresztül kellene szerkesztenem, azt ingyenes helyeken is elhelyezhetem, ingyenes office csomagokkal szerkeszthetem, megoszthatom, de még jobban szeretem, ha lokálisan telepített szövegszerkesztőben dolgozhatok, mert vonaton (hisz se autóm se jogsim) utazva általában nincs megbízható net-kapcsolatom (T-mobile Web&Walk), és Badacsonyba érve a családi házikóban spéci antenna nélkül - amire pillanatnyilag nem telik - minősíthetetlenül lassú és szakadozó a net.

    Szóval én középtávon inkább még offline maradok, már ami az irodai szoftvereket illeti.

    dr. Nagy Gábor

Új hozzászólás Aktív témák