Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    válasz huszar90 #1 üzenetére

    Igen, ha meg hozzászámolod a kondiciókat, akkor az air-ed 460 ezerbe kerül 0 support-al, meg a samsungot meg sem közelítő garanciális feltételekkel, Apple mi :D

    (#12) Alex91

    Nem hát, a garancia, support, szervizháttér, csak ajándék, nem allandó dolog mi :D Na persze :D Nem áraz túl U.S.A-ban de ez nem U.S.A. :D

    (#16) FefeeX :

    Főleg, ha céges notebook-nak használod, mert aztán az apple nagyon ott van, kb mint malac az űrben, ja hogy a Windows alkalmas erre. Meg ha mondjuk a programkínálatot, elterjedséget, supportot, hozzáértők számát, meg az oprendszer program támogatását nézed pláne a MacOSX van előnyban. Na persze, és akkor gondolom, most én leszek a troll, mert nem bólogatok Apple falva lakóinak.
    Egyelőre mintha 90% felett windows futna a gépeken vagy tévednék.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz FefeeX #28 üzenetére

    Nekem nem mutatsz olyan Apple tulajt, aki nem azzal jön, hogy Kalkuttában vett egy apple terméket, és azt ne cserélték volna ki Fokvárosban, persze, azért régebben olvasgattad a homárt, sztem nem sokminden változott az APR-ek hozzáállásán. Ma sem. Szóval nem gondolom, hogy annyira jó supportja lenne mind itt a fórumon előadják. És tudom, ha akarom nem hiszem. És nem is.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Champipi #41 üzenetére

    Vegyük azonnal a tökür kijelzőt, milyen jó is az, mikor picit süt a nap, és már nem látsz semmit a kijelzőn, igaz, ha nincs bekapcsolva jó tükörnek is, de nálam ez hátrány, nem pedig előny. Vagy nézzük, az alaphelyzetben az alkatrész árakat, a bővíthetőséget, mennyire olcsók az APR-ek. Inkább legyen TN panel mint tükör, ami gyakorlatilag adott körülmények között használhatatlan.
    Szóval lehet az AIR-t dicsőíteni U.S.A. ban én is az AIR-e mondanám, hogy mennyire jó, de Magyarországon nem.

    Meg ma is drága, a meglévő szolgáltatások mellett Magyarországon.

    (#45) McCoy20

    Mintahogy egyik ilyen jellegű termék sem. Az AIR-t is beelértve.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz FefeeX #47 üzenetére

    Aha:

    13" Air: [link]
    + 2 év gari: [link]

    Ja hogy az apple gyakorlatilag kifizetteti veled a komplett főalkatrész árat, jótállás bővítás néven, ez aztán a korrekt üzleti hozzáállás, mennyi is ez így.

    Keveset is írtam igazad van :D

    "Képzeld, 90 napos azonnali telefonos rendelkezésreállási garanciát kapsz az almánál. Ha nem tudod, melyik gombbal kell bezárni a programot (az írásod szerint könnyen belefuthatsz ebbe), felhívod az Apple-t és megmondják, hogy Kérem nyomja meg a bal felső sarokban a piros gombot. Oppá. Tényleg ratyi ez a támogatás..."

    Ja Windows-hoz nem kell mert ismerik, hopp, mekkora gáz mi? :D

    "Céges notinak használod... Parallel. Ennyi. Ami nem fut natívan, az fut így, ráadásul gyorsabban, mint win alatt (haver egy Lenovo T410-et cserélt le egy tavalyi Air 13"-ra, és ő mondta.

    Képzeld én jártam holdon 69-ben, és 78-ban születtem, ezt meg én mondtam, de nem akárhogy, hanem én voltam Amstrong ruhájában komolyan, ezt meg én mondtam.

    "Pedig ő minden volt eddig, csak nem alma fan -- plusz info gyk. core i5ről vissza C2D 1,8ghz), a program támogatáson elég nagyokat kamilláznál azt hiszem, érdekesmód amiket én használok, majdnem minden natívban megy a Lion alatt.""

    Igen mik ezek felsorolnád?

    "Programkínálat... Komoly fotósokról, videósokról hallottál? :) Elterjedtség egy dolog, a support megoldott, ahogy már írtam, az meg hogy nem értesz hozzá... Azért a MacOS botegyszerű egy windows-hoz képest. Felhasználói szinten legalábbis."

    Hát persze. Ezt is ismerem nekem Ne de tuti lesznek akik vevők az igére :D

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz FefeeX #51 üzenetére

    Mesélj már nejem az üzleti felhasználásról, ha már parallel, kérlek, vagy csak elírtad :) Az előző posztodban? Mert tudod én eddig egy Apple által nyújtott vállalati szolgáltatásról sem hallottam, de akkor gondolom, most elmondod nekem. :)

    hater troll

    Ok én az vagyok, és akkor te egy egy kattintásos MacOSX USER, aki nem tud semmit az informatikáról, csak annyit, hogy az apple a király. Inkább legyek troll, mint tudatlan felhasználó :D

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz FefeeX #54 üzenetére

    Akkor hol is vannak azok az üzleti szolgáltatások, valamint ez amit itt fortatsz, nem tökéletesen kompatibilis Windows-t nyújt komoly gondok vannak az NDIS támogatással, de nem csak azzal.

    Ha nincsenek érveid, akkor személyeskedsz, na Akkor most jönnek az Apple rovatok, Beautiful, Phenomenal... :D

    Értem akkor nincs mint mondanom egyujjas barátom :D Akkor a szolgáltatások listája?

    (#55) cucka

    Egyrészt nem általánosítva írtam másrészt gondolom komoly policy lehet a cégnél, ha még egy LDAP sincs :D

    KOmoly IT arcok igaz? Értem.

    (#54) FefeeX

    Én Linuxot használok 3,5 éve majdnem nekem nem kell elmagyaráznod az IT-t, de a MacOSX még mindig sajnos elavultabb rendszer, mint a Windows, ha tettszik, ha nem. És ez nem abban nyílvánul meg, hogy mennyire kényelmes Neked. Én használtam Leaopardot 1,5 évig, de nem jött be, szóval nem tudom, akinek nem tettszik a MacOSX az hülye?

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz micimacko #57 üzenetére

    Igen ebben igazad van, csak az a baj, hogy egy Apple usernek nem számít a tartozék ára, a support, a garancia, mert apple ennyi :D

    Amúgy igazad van. Én is így gondolom.

    (#58) cucka

    Aha, ki is kezdett luzerezni, érveket hoztam fel, amire az volt a válasz, hogy nem értek hozzá, ennyi :D

    Akkor ebbe maradhatunk is, de sajnos a tények makacs dolgok, ha tettszik ha nem.

    Nem 50 ezer a bővítés, az a magyar reseller bohockodása, ako lehet holnap azt mondja, hogy OFF. Az eredeti Apple Garancia Bővítést nézd. Mert az Világgaris, nem a reselleré. Ha már nem értek hozzá tudod. Viszont legalább utánanéztem :D

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz huszar90 #65 üzenetére

    "pluszz 50ezres garit hozzászámolnám"

    aham, nem gyári, hanem reseller gari ugye. És ne személyeskedj, ha már ennyire figyelmetlen vagy.

    "A supportról ne is beszéljünk, három hónapig minden hülyeséggel zaklathatom az ügyfélszolgálatot, ha bemegyek az APR boltbe készségesen segítenek ha valamibe elakadok, hol van ilyen a samsungnak? vagy szoftveres supportra gondolsz? jó driver keresgélést kivánok az x edik windowsnál. nálunk macen tudod ilyen nincs..."

    Figyu ez nem a reklám helye, te mikor telepítettél utoljára Windows-t, amúgy sztem, itt már nem kell telepítgetned, mert kb egy gombnyomással áll vissza a rendszered gyári állapotra, driverekkel együtt, de ezt már az Acer is tudja.

    (#61) cucka

    Igen amiket leírtál abban igazad van. És én is elnézést, ha kellemetlenül viselkedtem.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz vakarcs #64 üzenetére

    Pontosan.

    (#67) huszar90

    Hihetetlen mi, hogy megint figyelmetlen, voltál, és nem Te vagy ezért a hibás ugye? És akkor mi van, ha külföldön vagy? Akkor? Vagy akkor mi van, ha bezár az Apple bazár, akkor ki vállal garanciát? Érted kicsit szűklátókörű vagy. Csak pár üzlet ahol a vásárlók pórul jártak. (Mistral, Bluefis, Macro, stb.)

    De te bevállalós vagy, a te dolgod.

    Igen és azért elmondod, hogy a mostani Lion, meddig kompatibilis lefelé, csak mert abban biztos lehetsz, hogy nagyon elenyésző kivétellel, a 2001-ban kiadott XP még nagyon sok mai PC-n is elfutkos.

    Utolsó mondatodat, felfogom, annak, hogy vicceltél, bár szerintem nem volt vicces, de ízlések, és pofonok. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz tDr1v3r #70 üzenetére

    Félre ne értsd, nem vagyok Apple gyűlölő, csak megnéztem az éppész érveket, és azok alapján néztem meg a helyzetet.
    Szóval nincs semmi bajon az apple-val, csak a Magyar resellerekkel van, de arról nem tehet, az apple.
    Azzal viszont igen, ha valaki idejön, és ész nélkül elkezdi osztani a dolgokat, hogy ez meg az mennyire jó, és jobb, mint az meg az.

    Persze mindennek van hibája, mindennek van jó tulajdonsága, csak éppen nem úgy, hogy van körülötte egy rajongócsoport és ettől jó lesz.

    Ha még az apple teremtette volna meg a kategóriát, akkor OK, de az UltraBook-ot a Sony teremtette meg valamikor 2002 - 2004 között.

    Szóval ennyi, nincs baj, csak ez így nem volt tiszta. :)

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz micimacko #73 üzenetére

    +1

    (#74) blint63

    Azért ne igyál előre a medve bőrére, reméljük, azért ezt befejeződik, hamarosan. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz zsoltyyy #77 üzenetére

    Igazából ki is jönne ennyiből, 13"-ig bezárólag, csak nem ilyen feltételekkel. Igazából ízlések, és pofonok.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Shalala #97 üzenetére

    Vajon miért, mert a MacOSX annyira szupi, hogy még domainba sem lehet kapcsolni :D Na igen erről beszéltem. Meg vajon ha ennyire szuper az a MacOSX, akkor minek a Windows. Na erről ennyit.

    Kösz a képet... :)

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz lapa #99 üzenetére

    Az a Baj, hogy a Linux köthető domainba, pl az én Ubuntu-m is ott van a munkahelyemen. Tehát ez az érv megdőlt. Az AIX meg valódi Unix, tehát miért is kellene domain-ba kötni. A világos sör, na ez meg aztán nem ide tartozik... :D

    "kompatibilisek csípőből valami x-edig cég proprietary megoldásával?"

    Várj csak a föld 90 %-ban belső hálózatban AD van. Jelen esetbe X deffinícója X=90%. Akkor most a windows-nak, Linux-nak és mindennek kellene kompatibilisnek lennie egy valahanyadik rangú elavult Unix Like rendszerrel, azaz a MacOSX-el?

    Értem, sztem meg ez alapkövetelmény egy olyan rendszernél, amire a azt mondják a hívők, hogy a föld legmodernebb/fejlettebb (:DD) operációs rendszere ugye? Vagy Te szerinted egy valódi modern rendszernek nem kell ismernie a domain fogalmát? Persze ha belenézünk a mélyére akkor .... kiderül, hogy ez nem így van, csak így el lehet adni laikusoknak is drágán egy terméket, csak legalább ne jönnének észt osztani.

    Érdekes, de szerintem aki ilyet állít, az van a ló alás esve nem valamelyik oldalára.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz tDr1v3r #102 üzenetére

    Figyu, el is hiheted, sajnos megint az van, ami általában veletek az a helyzet, hogy durcáskodás van, ha tényeket hallasz, és az nem úgy van ahogyan azt te elképzelted? Az még mindig nem Apple Haterség, ha leírom a tényeket ugye? Vagy szerinted, ha valaki azt mondja az egyik politikai pártra az 8-ból, hogy ez a jó és te ezzel nem értesz egyet, akkor húúú te gyűlölöd az én pártom. Nem nem gyűlölöm, csak éppen vannak tények, és sajnos ez az volt.

    Egy Unix Like rendszer még mindig nem lesz olyan modern, mint bármely Windows rendszer, pláne, ha az a Professional verzió felett van.

    Sajnálom, hogy téged az érzelmeid, és nem a tények irányítanak.

    Amúgy azt hiszel amit akarsz. Valamint nem én jöttem ide dicsőíteni egy Samsung topikba az Apple-t, ha már itt tartunk. Szóval jó hiszegetést, de én ebben nem hiszek...l

    (B)(#103) Alex91:(/B)

    Teljesen igazad van, ennyire kapcsolható be a Linux is. Akkor viszont gondolom, a GPO miatt kellettek, a MacBook Pro-okra azok a Windowsok, lehetséges, hogy policy volt. De legalább, képes erre a MacOSX. Ismeri az RDP-t. is. Minimal AD-t tud.
    Én tévedtem az AD-vel kapcsolatban, de a többi állításomat feltartom. Bocs... :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz lapa #105 üzenetére

    Nem erről van szó, hanem arról, hogy az az egyetem ugye valamilyen formán de szervezetnek, vagy cégnek, vagy vállalati informatikai rendszernek számít. Ahova, kell egy Policy. Ennek nem felelt volna meg a Mac , ha nincs rajta Windows, mivel ugyan képes LDAP-be csatlakozni, de már arra nem, hogy policy-t is lehúzzon a szerverről. És sajnos, ha a cégek belső hálózatában 90%-ban Windows server van, akkor miért is probléma az, ha egy rendszergazda elvárja, hogy megfeleljen a céges policy-nak a termék, amit a hálózatba köt?

    Ennyi lett volna a lényeg.

    "jó sok mindent írtál, csak nem sok értelme van."

    Számodra nincs értelme. Ez a te dolgod.

    tDr1v3r

    "Sajnálom, hogy téged az érzelmeid, és nem a tények irányítanak."

    Ezzel csak az a gáz, hogy nem vagyok elfogult semmilyen rendszer irányába, és nap mint nap Windows-t használok első rendszernek. :))

    Igen, akkor mit keresel itt a MacOSX-es védelem stratégiáddal. A gáz az, hogy én pedig Linux, Windows servereket, valamint, Linux, Windows hostokat is használok, ma már MacOSX-et nem, de 1,5 évig azt is használtam, valamint, ezt tanultam, ne haragudj ha megpróbálok érteni hozzá.

    Mindegy, bizonyítsd csak hogy fikázni jársz ide... ráadásul olyan témában, ami kicsit se kapcsolódik az OS X-hez.

    Akkor vajon Te miért jöttél ide? :D Fikázni? Értem. Mesélj már az oprendszerekről nekem egy picit, ha már ilyen nagy mellénnyel vagy. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Gusztáv #108 üzenetére

    Az ELTE-n, és a BME-n is van pár. Legalábbis láttam pár tanárnál.

    (#109) llaszlo

    Sztem jobb is.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz llaszlo #109 üzenetére

    "A szokásos alamuszi forma. Ide jön elkezd össze-vissza okoskodni meg fikázni mindenkit aki nem használja a gépeket, mint ő, szóval a userek 95%-át. Ráadásul úgy okoskodik, hogy utána sem néz a dolgoknak."

    Durci van megint? :D

    Várj csak akkor valami baj van, mert a reseller nem tudja mit állít a weboldalon, úgy túnik, akkor te többet tudsz nála, is, na ezen meg sem lepődtem:

    "Két év ráadás!

    Régóta felmerült az igény az Apple gépeit használók közt, hogy – más szállítók vevőihez hasonlóan – legyen lehetőségük a gyári 1 év garancia meghosszabbítására. Az Almárium-Pro Kft. a vezérképviselettel együttműködve kifejlesztette a „Két év ráadás” termékcsaládot.

    Tudnivalók:
    – az eredeti gyári garanciával teljesen azonos jogokkal ruházza fel a tulajdonost
    – ingyenes alkatrész, ingyenes munkadíj
    – ez egy dobozos termék, amit megvásárolhat az XMS-ben

    Feltételek:
    – az Apple termék megvásárolása után maximum 90 napon belül kell megvásárolni
    – megvásárlás után regisztrálni kell az eredeti számlamásolattal
    – regisztráció után már gyári szám alapján mi azonosítjuk a gépet, tehát ha Ön eladja a gépet, a garancia hosszabbítás automatikusan átruházódik az új tulajdonosra - A termék kizárólag azokra a számítógépekre vásárolható amelyeket olyan viszonteladónál vásároltak melynek hivatalos szervize az Almárium-Pro Kft."

    Te láttál két év ráadás termékcsaládot apple-éknél
    Aha értem, csak ezzel az a baj, hogy ha én veszek egy gépet, akkor arra bárhol vehetek jótállásbővítést elvileg, nem csak ott, ahol az almárium a szerviz.

    (#111) llaszlo

    Na látod én sem, de ha állítok valamit, akkor vagy azt mondom, hogy hülyeséget írtam, vagy érvelek. De te nem írtál semmit, csak a fent leírtakat, ami kimeríti a személyeskedés fogalmát.

    "Bár a Samsung designerei sosem tudtak igazán jót alkotni. Élőben kellene látni."

    Ezzel azért vitatkoznék, ott vannak a samsung egyedi termékai, pl az SSD-i, azok sztem nagyon jól néznek ki. A monitorait egyértelműen jó designal rendelkeznek sztem. Előttem most egy Samu monitor van sztem nagyon is egyértelmű első látásra, hogy ez egy samsung monitor.

    Persze abban egyetértünk, hogy ízlések és pofonok, kinek mi tettszik. Nekem bejön ez a Samsunk Notebook. De a MacBook Air is tettszik kinézetre.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz llaszlo #114 üzenetére

    Ácsi, nem az a baj, hogy érvelsz, hanem az a baj, hogy olyanokat írsz le, ami nem valós, én is csináltam ilyet Alex91 meg is világosított erről, de elismertem hülyeséget írtam, de figyu már akkor most nem azt kellene, hogy Ok hibáztam bocs, hanem tovább hepciáskodsz érted. Na ez a baj.

    5% :D Aha. inkább 1%.

    Tudod mit igazad van. Akkor vita OFF ugye. :)

    "Én hol írtam olyat, hogy nekem nem tetszenek a Samsung termékek? Sehol, na látod."

    Miért én írtam olyat, hogy neked nem tettszik? Link? :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz llaszlo #116 üzenetére

    Hát persze. Te meg elmagyaráztad, ami nem igaz, és még mindig ezt magyarázod, ez a baj. Apple hegyi troll vagy. Ennyi, és most jogoson írom. Nem csak nekem ez a véleményem, hanem másnak is. Trollok haza...

    "Valahogy képetelen vagy azt elfogadni, hogy a userek nagy része magasról tesz azokra és nem is találkozik azokkal a dolgokkal amiket itt leírkáltál."

    Ja mert annyiba kerül, hogy már azt nem veszik meg. A felelőtlenség meg magyar jelenség.

    De fogadjunk, hogy Te és a apple hegyi troll csapat azon notiknak a topikjában ott lesztek, ahol szintén ultrabook lesz, legyen az Toshiba, Lenovo, Sony, vagy HP. Erről ennyit. :P

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz FefeeX #122 üzenetére

    Megint egy konkrétum sincs, ez a bizonyos Beautiful, phenomenal, duma, mert semmi konkrétumot nem írtok, csak egyet csináltok mellébeszéltek. Folyamatosan. Nem veszitek észre, hogy magatokat járatjátok le? Úgy tűnik nem...

    "De mindegy, ez tök nyolc már, csak végre tanulj már meg helyesen írni, mert nagyon gáz amit művelsz... Minden második mondatodban olyan helyesírási hiba van, hogy hármat csuklok tőle.."

    Ennyi amit fel tudsz hozni, a személyeskedés, kb ennyit tud az apple is felhozni az apple perekben. Ennyi, amilyen a termék olyan a fan is. :D Vagy várj csak, nem esik messze az alma fájától :D

    (#125) tDr1v3r

    És ismét 0 a konkrétumok száma. Akkor ki is itt az, aki folyamatosan hülyeséget beszél? Akkor most ez csúnya bosszú, értem, akkor viszont most ismerted el, hogy Trollkodsz :D

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz llaszlo #127 üzenetére

    ha már neked soha nincs, valakinek kell lennie sikerélményének is.

    "Ezt már többször bebizonyítottad."

    A léggitározást már kitalálták, a levegőbe beszélést most te találtad fel :D,

    (#130) llaszlo :

    Annyit hagytál ki belőle, hogy az a Vostro, nem ULV platform, azaz, nagy eséllyel gyorsabb lesz, mint akár a Samu, akár az Air.
    Valamint teljesen igazad van más a célközönség, a Dell Small Business, és adott helyzetben sokkal hasznosabb, mint ez a Samu, vagy az Air. Ilyen a support, a szoftverek vagy a strapabíróság is.
    Szóval más rétegnek készült.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz HaZse #155 üzenetére

    Azért az a dell leveri mindkettőt mint vak a poharat. Nem vékonyságban, vagy akku időben, de minden másban sokkal jobb, mint bármelyik, azt én sem adnám oda egyékért sem.

    (#156) Xero

    "...azért régebben olvasgattad a homárt, sztem nem sokminden változott az APR-ek hozzáállásán..."

    Rémesen jó információ forrásod van.
    Inkább nézzük én hogy látom ezt 10-11 év távlatából velük :U :
    Maradjunk annyiban, hogy 5 éve még valóban gáz volt az itthoni szerviz helyzet. Én is vártam PowerBook kijelzőre 4 hónapot. Azóta viszont rendeződtek a dolgok és nagyon korrektek általában. Legutóbb a MBP-mban cseréltek alaplapot 16 óra alatt.
    Az pedig szintén tény, hogy a világon bárhol vásárolt aksiról üzemelő Apple eszközt (kivétel az iPhone) a világon bárhol szervizelni fogják neked a garancia időn belül sorozatszám alapján.

    Ez alól az Amerikában vásárolt IPad, IPhone a kivétel, és abban sem vagyok biztos, hogy a tengerentúlun vett MacBook Pro-kat javítják itthon.

    Azóta viszont rendeződtek a dolgok és nagyon korrektek általában.

    Ezt máshol policy-nek hívják, na az nincs APR-eknél, Sajna az általában nem szerepel a garancialevélen :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Xero #157 üzenetére

    Ezzel megint csak az a baj, mint a többi apple termékkel. Én is MB Air-t vennék ha lehetne, csak éppen ha beleszámolom, hogy nekem 3 év garancia alatt nem termék egy termék, és nem az APR suftni garanciájával, hanem GYÁRI 3 év garanciával az AIR már 470-ezer, ami meg egyenesen szánalmas ár, ha az első, ha nem az első ULTRABOOK volt a piacon, és nem nagyon érdekel, hogy nem Magyarországon kell megvenni meg a többi kerülő duma, amivel elő szoktak állni a mac fanok. Szóval sajna az AIR marha drága. És az sem nagyon érdekel, hogy nem fog elromlani, meg ezt nem kell javítani, meg hasonló apple fan dumák, mert mint Te informatikus vagy nagyon jól tudod, hogy ilyen csak mesében van, de a valóvilágban nincs.

    Szóval az AIR nagyon drága, nem éri meg.

    Persze ez magánvélemény.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Alex91 #134 üzenetére

    van

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák