Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #95561216 #19 üzenetére

    Már sokszor le lett írva, hogy az OEM korlátozások gyakorlatilag nem léteznek, szóval szinte lényegtelennek lehet őket tekinteni.
    Na igen, laptopnál meg tökmindegy.

    És persze nem azt mondtam, hogy nincsen olyan család, ahol ez érdekes lehet, hanem azt, hogy nem jellemző. Na meg persze a lehetőség adott, ha nem jelent problémát a magyar nyelv hiánya, lehet külföldről is rendelni. Sőt, lehet Ultimate-et is rendelni, és akkor még a language pack sem akadály.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #95561216 #30 üzenetére

    Hát nemtom, mi kerül olyan rohadt sokba rányomni arra, hogy a "Windows aktiválása". De most őszintén, ez már faszkodás kategória, ne menjünk már ilyen irányba.

    Szerintem a sok selejtes trójais szar között találni egy megbízható darabot, letölteni és beüzemelni kicsit több idő, vesződség és adott esetben több kellemetleség is, de hát kinek a pap, kinek a paplan.

    (#32) Jocy: Neked is javaslom a külföldről (pl. amazon.co.uk) rendelést. Huszonpárezerért dobozos HP-t kapsz.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #95561216 #33 üzenetére

    Na most bocs, de 1-2 év alatt szerintem kibírod, hogy egyszer telefonálsz 10 percig (sem). Persze tudom, ilyenkor mindenki hirtelen extrafontos emberré avanzsál, aki szerint egész egyszerűen felháborító, hogy neki ennyi időt elvesznek az életéből.

    Ha meg olyan a delikvens, aki 1-2-3 havonta Windows-t telepít, az azt sem értem, mi a fasznak vásárol? Szerezzen egy telepítőkészletet, aztán rearmolgasson ítéletnapig, úgysem éli meg egy install a 120 napot nála.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #143 üzenetére

    "Epöl azé' fejleszti az OSX-et, hogy a gépeit el tudja adni exkluzívnak."

    Csak neked, mint csóró magyarnak számít exkluzívnak, az USA-ban ugyanolyan kommersz márka, mint a Dell, vagy a HP.

    "sok gyengeelméjű élteti az Epölt fórumokon, hogy milyen fasza olcsón adják az OS-t."

    Inkább azt tartom gyengeelméjűnek, aki ennek ellenében megvédi a MS-t ami 5x áron ad hasonló terméket...

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #145 üzenetére

    "A gond inkább ott kezdődik, hogy az azonos árú brand notebookoknak leginkább a cipőjüket vihetik az Epöl gépek, de hogy nincsenek egy kategóriában, az tuti."

    Hát persze, mondanál példákat, hogy nevethessek?

    "x86-on nem a gonosz ms korlátoz, hanem a 32 bit"

    Érdekes, ugyanazon az x86-os platformon a 32 bites OSX-nél nincsenek ilyen korlátok, lehet, hogy mégis a MS korlátoz? :D

    "Nem az ára miatt exkluzív, baszomalásan, hanem attól, hogy nézzétek, ez nem windows. "

    Ettől maximum neked exkluzív, normális ember nem exkluzivitás alapján választ rendszert, vagy számítógépet.

    "De ha nagyon bele akarunk menni, a mennyiségi OEM licensz nem sokkal drágább, mint az OSX frissítés."

    Az OEM-et ne keverjük össze egy dobozos, teljes értékű rendszerrel, ha kérhetném, mert messze nem egy kategória.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • c41r0^

    őstag

    válasz #95561216 #146 üzenetére

    nem, mert 36 bites a memóriacímzés, nincs köze az x86 oprendszerhez, csak le van a Win desktop 32 bites oprendszerekben tiltva a PAE, tehát a korlát szándékos MS részéről

    x86, tehát 32 bites Win2000 Server Datacenter 128GB memóig címez pl.

    de ezt ne firtassuk, mert ezerszer ki lett már tárgyalva Win-es topicokban

    [ Szerkesztve ]

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #149 üzenetére

    "Hp, Dell, Lenovo üzleti gépek."

    Vaohh és ettől jobbak? Tudtam, hogy meg fogsz nevettetni. :D :D
    Egyébként is tetszik ez a jelző, mivel eladnak egy aránylag kommersz gépet ezzel a címkével, felárral. A HP "üzleti" gépeiről meg van személyes tapasztalatom is, ritka vacak konstrukciók.

    "Aztán mitől is dobozos, "teljes értékű"?"

    Mondjuk pár aktiválás, vagy gépcsere esetén nem kell kidobni a kukába.

    "Nem tudod egy gépnél többre feltenni, vagy rosszul tudom?"

    Rosszul tudod. Én 5 gépes családi csomagot vettem, ami kemény 160 dolcsi és komplett multimédiás és irodai programcsomagot is tartalmaz a rendszer mellett, amit 5 gépre tudok jogtisztán telepíteni.

    "így csak egy új Epölre rakhatnád fel, amit meg szintén csak a legújabb OSX-el veszel,"

    Mond, te oprendszerrel együtt mindig veszel új gépet is? :D

    A családban van két mini és egy iMac, ezekre ment fel hivatalosan, nem hivatalosan meg szépen felment a kis Wind-emre és a saját desktop PC-mre is.

    "Szépen sorba állíthatod majd a polcon?"

    Annak aki nem lopja a szoftvert, tényleg szépen sorakoznak a polcon :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #152 üzenetére

    Ezt éppen te mondod? :D :D :D :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #168 üzenetére

    Egy infós tanár ismerős mondta (aki olyan suliban tanít, ahol iMac-ek vannak az infó laborban), hogy azért nem raknak Windows-t, vagy Linux-ot a suliba, mert nem az a céljuk, hogy egy életre elriasszák a gyerekeket az informatikától, ugyanis nagy részüket nem érdekli az informatika és nem is akarják megtanulni, viszont ma már szükséges az internet használata, levelezés, információ keresés stb. készség szintű elsajátítása a mindennapi boldoguláshoz. Ehhez a Mac jobb alap, mert sokkal barátságosabb és könnyebb a használata.

    Nem is tanítanak konkrét dolgokat, hanem elméletet, pl. nem a Word-öt tanítják, hanem szövegszerkesztést és tipográfiai alapokat, így a suliból kikerülő emberke nem fog kétségbe esni, ha nem találja a Word ikonját, vagy ha valaki átrendezi a toolbar-t és bármilyen programmal képes lesz ízléses dokumentum létrehozására.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #173 üzenetére

    "BIOS jelszó?"

    8 év felett az már nem akadály. :D

    "Persze mert a te álomvilágodban mindenki, aki nem borul le az Epöl nagysága előtt az rövidlátó áldozata a windowsnak, mi?"

    Nem erről szól a dolog, mindenki azt használ amit akar, csak sírva röhögök, mikor egy Windows topicban feltűnik egy Mac-es hozzászólás, akkor hirtelen a Windows megjavul soha semmi hibája, tökéletes, gyors és hibátlan rendszerré válik, egyéb esetekben a Windows hibafórumok a legpörgősebb topicok :D

    "A prémium árkategóriás termék akar lenni az Epöl."

    Nem az, de mindegy. Mint már írtam, teljesen kommersz márka, mint a többi brand.
    Nekem ne mond, hogy egy 180 ezres Mini, vagy egy 290 ezres Macbook annyira prémium árkategória mert kiröhöglek, főleg mert saját kategóriájukban még talán azt is megkockáztatom, hogy olcsónak számítanak. Folyamatosan megbízható, nem dzsunka hardverről papolsz, ami szintén legalább 200 eFt körül jön ki, ha komolyan veszed a minőséget.

    "Az oldalán érvelés jelen esetben nem azt jelenti, hogy ez pl a lenovo üzleti gépek oldala lenne, hanem hogy valami mellett érvelsz. Méghozzá a prémium árkategóriás termék, tehát az Epöl mellett. Így a munkaállomások árát is feleslegesen citáltad"

    Szövegértéssel komoly problémáid vannak.
    Én szoftvert hasonlítottam szoftverrel (gyk. Windows 7 - Snow Leopard), te keverted bele, hogy a Mac prémium kategóriás gép, míg a PC-k bezzeg nem azok. Erre írtam, hogy ugyanaz a Windows megy fel a 20 ezres Tesco gazdaságos legóPC-re és a 1,5 milliós HP munkaállomásra is, ergó hülyeség azzal érvelned, hogy a Mac mennyibe kerül.

    "Örülök hogy segíthettem szellemi épülésed szép, ámde kissé bonyolult magyar nyelvünk terén"

    Szerintem kezdjél a saját házad táján söprögetni, van mit :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #180 üzenetére

    "Az idézet szövegben jelenti azt, te istenbarma! Ahh.."

    Mármint mi?
    Már ne haragudj, nem tudom értelmezni, ha képtelen vagy egy épkézláb mondatot megfogalmazni és leírni. Vesszők nélkül, összevissza fogalmazva, még a márka nevét sem ismerve, hülyeségeket beszélve nekem az jön le, hogy azt a bizonyos alacsony kerítést engedély nélkül te lépted át :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák