Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    Ha itthon is 150 dolcsi lenne a dobozos 3 licences változat és nem 400 dolcsi az egy licences, akkor sokkal nagyobb lenne a kereslet.

    Idióták!!!

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Morden24 #73 üzenetére

    Nincs értelme vitázni, mert az Apple termékek semmivel sem drágábbak, mint a többi brand gyártó ugyanolyan kategóriájú termékei.

    --

    A Snow Leopard meg nem 9000 Ft, mert az csak az upgrade ár, hanem 37.000 Ft, igaz ezért családi csomagot kapsz iWork-el és iLife-al (ez olyan, mintha a MS az Ultimate 3 licences dobozos családi csomagjához még hozzácsapná a full Office-t).

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz hackeeeee #83 üzenetére

    Én MSI Wind-en és egy core i7-es desktop PC-n használom az OSX-et jelenleg.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz hackeeeee #85 üzenetére

    Azért azt tudni kell, hogy nem Apple gépre telepíteni nem legális és egy kis utánolvasás azért szükséges hozzá.

    Egyébként AMD konfigra is felmegy, nem csak Intelesre, csak más kernel kell hozzá.

    --

    Ami nagyon durva, az az, hogy azonos vas esetén OSX-en ugyanaz a szoftver 10-15%-al jobban teljesít, mint Windows 7 alatt.
    A kis Wind-en az OSX gyorsan működik, nem is érződik, hogy milyen gyenge a vas alatta. Windows 7-nél meg egy mappa megnyitásakor is lazán kivágta az ablak fejlécébe, hogy Not responding...

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Morden24 #87 üzenetére

    "Egyébként ha a Family upgrade-et nézem, ami ugye 3-as licenc, és kerül ~28K-ba"

    És mint tudjuk, nem lesz megvásárolható itthon...

    "hozzácsapok egy Office2007 Home and Student 3 licence változatot "

    Az értéktelen, mert nem használhatod szinte semmire sem hivatalosan, max tanulásra és magánlevelezésre.

    No meg jó pár elem hiányzik belőle (Outlook, Access)..

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz negyedes #100 üzenetére

    "Mi masra hasznalna egy home user?"

    Már egy hivatalos levél esetén is megsérted az EULA-t szóval ebbe ne menjünk bele.
    Valóban egy diáknak megfelelő választás, de otthoni használat esetén kemény korlátok vannak már.

    "Ha nagyon levelozkliensezni akar akkor ott a windows mail"

    Amivel semelyik mobil kliens sem tud szinkronizálni, mert mindegyik Outlook-ot keres, persze mostanában a MS ezt valahogy elfelejti mellékelni a készülékekhez.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #143 üzenetére

    "Epöl azé' fejleszti az OSX-et, hogy a gépeit el tudja adni exkluzívnak."

    Csak neked, mint csóró magyarnak számít exkluzívnak, az USA-ban ugyanolyan kommersz márka, mint a Dell, vagy a HP.

    "sok gyengeelméjű élteti az Epölt fórumokon, hogy milyen fasza olcsón adják az OS-t."

    Inkább azt tartom gyengeelméjűnek, aki ennek ellenében megvédi a MS-t ami 5x áron ad hasonló terméket...

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #145 üzenetére

    "A gond inkább ott kezdődik, hogy az azonos árú brand notebookoknak leginkább a cipőjüket vihetik az Epöl gépek, de hogy nincsenek egy kategóriában, az tuti."

    Hát persze, mondanál példákat, hogy nevethessek?

    "x86-on nem a gonosz ms korlátoz, hanem a 32 bit"

    Érdekes, ugyanazon az x86-os platformon a 32 bites OSX-nél nincsenek ilyen korlátok, lehet, hogy mégis a MS korlátoz? :D

    "Nem az ára miatt exkluzív, baszomalásan, hanem attól, hogy nézzétek, ez nem windows. "

    Ettől maximum neked exkluzív, normális ember nem exkluzivitás alapján választ rendszert, vagy számítógépet.

    "De ha nagyon bele akarunk menni, a mennyiségi OEM licensz nem sokkal drágább, mint az OSX frissítés."

    Az OEM-et ne keverjük össze egy dobozos, teljes értékű rendszerrel, ha kérhetném, mert messze nem egy kategória.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #149 üzenetére

    "Hp, Dell, Lenovo üzleti gépek."

    Vaohh és ettől jobbak? Tudtam, hogy meg fogsz nevettetni. :D :D
    Egyébként is tetszik ez a jelző, mivel eladnak egy aránylag kommersz gépet ezzel a címkével, felárral. A HP "üzleti" gépeiről meg van személyes tapasztalatom is, ritka vacak konstrukciók.

    "Aztán mitől is dobozos, "teljes értékű"?"

    Mondjuk pár aktiválás, vagy gépcsere esetén nem kell kidobni a kukába.

    "Nem tudod egy gépnél többre feltenni, vagy rosszul tudom?"

    Rosszul tudod. Én 5 gépes családi csomagot vettem, ami kemény 160 dolcsi és komplett multimédiás és irodai programcsomagot is tartalmaz a rendszer mellett, amit 5 gépre tudok jogtisztán telepíteni.

    "így csak egy új Epölre rakhatnád fel, amit meg szintén csak a legújabb OSX-el veszel,"

    Mond, te oprendszerrel együtt mindig veszel új gépet is? :D

    A családban van két mini és egy iMac, ezekre ment fel hivatalosan, nem hivatalosan meg szépen felment a kis Wind-emre és a saját desktop PC-mre is.

    "Szépen sorba állíthatod majd a polcon?"

    Annak aki nem lopja a szoftvert, tényleg szépen sorakoznak a polcon :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #152 üzenetére

    Ezt éppen te mondod? :D :D :D :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Tikakukac #154 üzenetére

    Tőlünk kissé nyugatabbra meg egyetemi és iskolai gépnek előszeretettel választanak Apple gépeket, mert jóval kisebb a fenntartási költségük és sokkal strapabíróbbak.

    Sajna az itthoni oktatást kiárusították a Microsoft-nak, így amit írtál az nem jelent semmit, csupán azt, hogy a MS több pénzt rakott valaki zsebébe.

    De ha erről akarunk vitatkozni, akkor inkább privát, mert nem kéne ezt a topicot is Mac vs mindenki flameháborúvá degradálni.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz hackeeeee #156 üzenetére

    "Csak nézd meg a vásárlási költséget.."

    Az Apple-nek kiterjedt oktatási programja van, itthon is kedvezményesen vásárolhatnak diákok, vagy tanárok Apple gépeket, de ahol rendes képviseletük van, ott igen jelentős kedvezményeket adnak oktatási intézményeknek. Vagyis ugyanolyan áron kap meg egy iskola egy teljes felszereltségű Mac-et, mint egy pucér PC-t te a boltban.
    Sőt vannak olyan gépeik amik nem is kerülnek kereskedelmi forgalomba, mert kizárólag oktatási intézmények számára készülnek.

    "Amennyiből vesznek 1 MAC-et, abból vesznek min. 5 olyan gépet, amin XP, vagy mostmár a 7 is elrohangál vígan, ha nem talán többet..."

    A bekerülési költség egy dolog, a karban- és üzemben tartási költség egy másik. Egy Windows rendszert jóval költségesebb üzemben tartani, mint egy OSX alapú homogén rendszert.
    Egy főként informatikát oktató intézményben a Windows alapú oktatásnak komoly létjogosultsága van, de olyan helyen ahol a számítástechnikát csak mint eszközt használják, ott az OSX jóval előnyösebb. Könnyebben megtanulható, nincs karbantartási igénye, vírus és egyéb kártékony kódok támadása elhanyagolható mértékű. A tanuló és a tanár is arra tud koncentrálni amire kell, nem vonja el a figyelmet a rendszer rapszódikus viselkedése.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    [link]

    Érdemes meglesni a videókat is.

    [link]

    Bár abban igazat adok, hogy ez itthon sajna a sci-fi kategória még vagy 50 évig :(

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lenry #160 üzenetére

    "mea culpa, de már annyiszor hallottam, hogy rosszul vagyok már tőle, úgyhogy legyne oly' szíves magyarázza már el nekem valaki, hogy mi a p*csa az az üzemben meg karbantartási költség?"

    Tudod egy iskolában nem 1 gépet használnak és általában nem IT pro felhasználók, hanem több tucatot, vagy több százat és gyerekek, akik sportot űznek a rendszer kinyírásából.
    Ezeket a gépeket és főleg a rendszert működőképes állapotban tartani nem kis feladat és akik ezt elvégzik általában nem szívességből, hanem fizetésért dolgoznak.

    "le kéne már szokni erról a "a windows megbízhatatlan, meg fagy, meg instabil és maga az ördög írta" szövegről, mert egy évtizede még vicces volt, ma meg már unalmas"

    Ki mondta, hogy megbízhatatlan, fagy és instabil?
    Én azt mondtam rapszódikus a működése és ezt tartom is, nekem egy rendszer ne vágjon a képembe egy Not Respondig feliratot, mert meg akarok nyitni egy mappát, vagy el akarok indítani egy alkalmazást, hanem tegye meg. Ne kelljen fél percig a homokórát, vagy az elemenként felépülő képernyőt lesnem mert éppen taszkot váltottam.
    Az operációs rendszer maradjon a háttérben láthatatlanul és végezze a feladatát, ne kelljen állandóan szembesülnöm az inkompetenciáival, miközben hátráltatja a munkámat.
    És ez igaz az összes Windows-ra, még a 7-esre is.

    "Azért tisztázzunk végre egy életre valamit: egy rendszernek nincsen "viselkedése""

    Ilyet csak egy elvakult Windows hívő mondhat, minden rendszernek van viselkedése, hisz folyamatos interakcióban áll a felhasználóval és nem mindegy, hogy eközben milyen negatív, vagy pozitív érzéseket kelt. Nekem ne mond, hogy nem bosszant, ha megvárakoztatnak, vagy ha fél órás munkádat elveszted egy szoftverhiba miatt, ami a rendszerhez vezethető vissza?

    "a Windows nem gondol egyet, és elbaszódik, meg lábon elrohad"

    Gondolom a registry fragmentáció, memory hole és hasonló fogalmak számodra ismeretlenek :)

    " majd odaültetem a 8 éves unokaöcsémet a Mac-ed elé, hidd el, meg tudja borítani. "

    A 8 éves unokaöcsédet ültesd oda ismeretek nélkül egy Windows-os PC-hez, meg egy Mac-hez, az utóbbival könnyebben el fog boldogulni, tapasztalat.
    Az enyém 7 éves és otthon van saját PC-je, ami nagyjából a le se sz@rja kategóriába esik, mégis mikor nálunk vannak akkor le sem lehet vakarni a fiam Mini-jéről, pedig nem sok játék van rajta és nem is a játékokkal szórakoznak (legutóbb újraszinkronizálta a két kölyök az egyik kedvenc rajzfilmsorozat epizódjukat :D )

    "Amennyiben elterjedne az OSX, hidd el, azonnal szétcincálnák a céget. Mit gondolsz, hogy maradhatnának benne ezek a programok, ha a winből a böngészőt, sőt még egy egyszerű mediaplayert is kipereltek?"

    Nem cincálná senki, mivel nincs olyan integráció, mint ami miatt a MS-ot baszogatják. Ha nem akarod a Safari-t, akkor letörlöd és kész, az IE-t nem tudod letörölni, max. elrejtetni, mert a Windows szerves része.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Morden24 #165 üzenetére

    "Nehéz lesz, ha sem telepíteni, sem beállításmódosítást elvégezni nem tud, csak azt, ami engedélyezve van neki."

    Egy pendriv-ról bebootolva azt csinál amit nem szégyell, szomszédom sulis rendszergazda, tud néha érdekes dolgokat mesélni :D
    Ez nem céges terület, ahol a policy-t picit is komolyan veszik a felhasználót, hanem gyerekek, akiknél az a vagányabb csávó aki hamarabb lefagyasztja az adott gépet.
    (Anno fiatal koromban mi is csináltunk ilyesmit, IFABO-n gépről-gépre mentünk és fagyasztottuk ki a gépeket a kiállítók legnagyobb örömére :) )

    "Ha egy alpalmazás not responding-ot vág az arcodba"

    Ki beszélt alkalmazásról. Maga rendszer szórakoztat ezzel egy sima mappa megnyitásakor, mert őkelmének éppen más dolga van és nem jut ideje olyan hülyeségekre, mint a felhasználó kiszolgálása.

    "Egyébként egy bármelyik brand Mac géphez hasonló konfigra ráraksz egy Vistát, Sevent, akkor nem fogsz homokórát nézni. Mert akkor hasonlítsuk már ahhoz a hardverkategóriához."

    Egy core i7-es gépen használom az OSX-et és ugyanezen a gépen tesztelgettem a Windows 7-et is (már az önmagában vicces, hogy azonos alkalmazások csont ugyanazon a hardveren 10-15%-al lassabbak Windows-on).
    De napi szinten használok a cégnél egy t500-as Thinkpad-et is és azon is ugyanolyan szar. Persze aki nem használ mást annak lehet ez fel sem tűnik és teljesen hétköznapi dolog, de engem igencsak fel tud bosszantani.

    "Tartsad, ettől még egy hülyeség nem lesz igaz."

    Kár, hogy az összes Windows amivel találkozom ilyen, pedig mind márkás gépen működik és nem 1-2 gépről van szó.

    "Nem, egy rendszer a megadott keretek között működik, nem "viselkedik"."

    Ez a mese.
    Indíts el egy Windows-os gépet, dolgozz vele memóriaigényes alkalmazásokkal (pl. Photoshop, Maya stb.), aztán nézd meg, hogy 4-5 nap újraindítás nélküli működés után miért lassul, miért áll meg gondolkodni, miért lép ki adott alkalmazás.
    Persze vehetjük adott keretnek a gyenge erőforrás kezelést és akkor teljesen igazad lesz :D

    "akkor én elkezdem megítélni a Hackintosh-os ócskavasak alapján az Apple-t."

    Rosszul jársz, mert spec én is hackintosh-t használok napi szinten. Pont azért, mert még a Windows 7 sem üti meg azt a szintet amit elvárok ma már egy operációs rendszertől.

    "El kellett volna magyaráznod a Vistámnak, hogy lassuljon már ugyan be másfél év után, mert már itt lenne az ideje."

    A céges munkaállomásomon (Dell Precison) Vista fut, fél éve lett telepítve. Nincs rajta semmi, csak alap rendszer, Adobe CS4, fontok, munkafájlok stb. még internet kapcsolata sincs.
    Ennek ellenére ma már majdnem 3 perc alatt boot-ol be, a PS elindítás majdnem 1 perc stb. pedig telepítés után villámgyors volt és az ég világon semmilyen szoftveres változás nem történt rajta.
    De mondhatnám a titkársági gépeket, amiken XP van Office-al és ugyanígy belassulnak idővel, pedig semmi változtatás nem történik rajtuk felhasználói oldalról, sőt ott még az adatok is hálózati gépre kerülnek.

    Szóval örülök, hogy nálad nem lassul be, de tartok tőle te vagy a kivétel aki erősíti a szabályt. :)

    "Az IE-t le tudod törölni. Bizonyos osztott dll-eket és komponenseket nem tudsz törölni."

    Szerintem ezt beszéld meg a Microsoft-al, mert ezek szerint te többet tudsz mint ők :D :D

    "Akkor most utoljára elmondanám: eléggé undorító, ahogy próbálsz téríteni, és mások szájába adni, hogy ők valójában kurvára elégedetlenek"

    Térít a halál, csak néha nem ártan kinézni itt néhány embernek a Windows szemellenező mögül.
    Nem akarok idézni Windows-os fórumokról, hogy mennyire elégedettek a felhasználók :D

    "mert az OS negatív érzelmeket közvetít feléje."

    Mondjuk nem találkoztam még olyan emberrel aki szerette volna a Windows-t :D

    "Az már mondjuk nevetséges, hogy bejössz ide, és érvelsz egy prémium árkategóriás termék oldalán egy olyan topikban, ami egy kedvezményes lehetőségről (ill. annak hiányáról)."

    A prémium árkategóriás PC-kre nem ugyanaz a Windows megy fel?
    Csak mert az egész beszélgetés abból indult ki, hogy pofátlanul drága a Windows és még azokat a kis kedvezményeket is megvonják amikkel eladható lenne. Erre volt párhuzam az, hogy más gyártó ellenben kissé emberibb árakkal dolgozik.
    A vas meg nem számít, mert ezt a Family csomagot akkor sem kapod meg, ha 1,5 milliós HP munkaállomásokat veszel egy csokorral :D

    "ne érezd állandóan szükségét, hogy megosszál velünk outdated kliséket a Windows-használatról."

    Outdated? Miért, van már Windows 8, ami jobban működik?

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #168 üzenetére

    Egy infós tanár ismerős mondta (aki olyan suliban tanít, ahol iMac-ek vannak az infó laborban), hogy azért nem raknak Windows-t, vagy Linux-ot a suliba, mert nem az a céljuk, hogy egy életre elriasszák a gyerekeket az informatikától, ugyanis nagy részüket nem érdekli az informatika és nem is akarják megtanulni, viszont ma már szükséges az internet használata, levelezés, információ keresés stb. készség szintű elsajátítása a mindennapi boldoguláshoz. Ehhez a Mac jobb alap, mert sokkal barátságosabb és könnyebb a használata.

    Nem is tanítanak konkrét dolgokat, hanem elméletet, pl. nem a Word-öt tanítják, hanem szövegszerkesztést és tipográfiai alapokat, így a suliból kikerülő emberke nem fog kétségbe esni, ha nem találja a Word ikonját, vagy ha valaki átrendezi a toolbar-t és bármilyen programmal képes lesz ízléses dokumentum létrehozására.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #173 üzenetére

    "BIOS jelszó?"

    8 év felett az már nem akadály. :D

    "Persze mert a te álomvilágodban mindenki, aki nem borul le az Epöl nagysága előtt az rövidlátó áldozata a windowsnak, mi?"

    Nem erről szól a dolog, mindenki azt használ amit akar, csak sírva röhögök, mikor egy Windows topicban feltűnik egy Mac-es hozzászólás, akkor hirtelen a Windows megjavul soha semmi hibája, tökéletes, gyors és hibátlan rendszerré válik, egyéb esetekben a Windows hibafórumok a legpörgősebb topicok :D

    "A prémium árkategóriás termék akar lenni az Epöl."

    Nem az, de mindegy. Mint már írtam, teljesen kommersz márka, mint a többi brand.
    Nekem ne mond, hogy egy 180 ezres Mini, vagy egy 290 ezres Macbook annyira prémium árkategória mert kiröhöglek, főleg mert saját kategóriájukban még talán azt is megkockáztatom, hogy olcsónak számítanak. Folyamatosan megbízható, nem dzsunka hardverről papolsz, ami szintén legalább 200 eFt körül jön ki, ha komolyan veszed a minőséget.

    "Az oldalán érvelés jelen esetben nem azt jelenti, hogy ez pl a lenovo üzleti gépek oldala lenne, hanem hogy valami mellett érvelsz. Méghozzá a prémium árkategóriás termék, tehát az Epöl mellett. Így a munkaállomások árát is feleslegesen citáltad"

    Szövegértéssel komoly problémáid vannak.
    Én szoftvert hasonlítottam szoftverrel (gyk. Windows 7 - Snow Leopard), te keverted bele, hogy a Mac prémium kategóriás gép, míg a PC-k bezzeg nem azok. Erre írtam, hogy ugyanaz a Windows megy fel a 20 ezres Tesco gazdaságos legóPC-re és a 1,5 milliós HP munkaállomásra is, ergó hülyeség azzal érvelned, hogy a Mac mennyibe kerül.

    "Örülök hogy segíthettem szellemi épülésed szép, ámde kissé bonyolult magyar nyelvünk terén"

    Szerintem kezdjél a saját házad táján söprögetni, van mit :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Morden24 #174 üzenetére

    "Ha azon a gépen bármilyen problémád van a rendszerrel, akkor ott nem a Windows a hibás. A saját konfigomon nem tapasztalok lassulást, mappanyitásnál homokórát."

    Volt már ilyen emberrel dolgom, aztán kértem, hogy mutassa meg a gépét.
    Csúnya lebőgés volt, meg szabadkozás, hogy nála ilyet soha, meg ilyet még nem látott, meg nem is érti.

    Egyszerűen Te megszoktad a Windows nagymama ritmusát és aszerint gondolkodsz és dolgozol, én meg nem és nem tud követni még egy erőgépen sem.
    Tudod nálam nem okoz lelki problémát, hogy egy filmsorozat összes részének betömörített epizódjait egyszerre dobjam rá a kicsomagolóra, hogy több száz epizódot egyszerre csomagoljon ki, majd átlépjek egy másik desktopra és folytassam a munkám egy 6-800 megás psd-vel, miközben a háttérben néhány DVD-t konvertál a Handbreak, szól a zene, megy a MSN és még vagy két tucat alkalmazás és elvárom, hogy ilyen felhasználás mellett is bármikor azonnal reagáljon a felhasználói felület, ne legyen homokóra, ne akadjon meg a zenelejátszás stb. Ezt a munkamenetet a Windows nem tolerálja, mert képtelen rendesen elosztani az erőforrásokat. Ez van, lehet szépíteni, de ne nekem kelljen a rendszer korlátaihoz igazodni, hanem a rendszer nőjön fel az én igényeimhez, ennyi.

    "Ha bemegyek egy MAC-es topikba, és teleszórom klisékkel, akkor utána majd kíváncsi vagyok, milyet fejet vágnál, amikor még én ugatnék szemellenzőről."

    - Nem én hoztam fel a témát
    - A második ilyen hozzászólás után én kértem, hogy aki erről vitatkozni akar az magánban keressen. De ha valaki itt reagál, itt fogok válaszolni.

    "Csak ne hallanám egy Apple fanboy szájából, hogy valami pofátlanul drága... de most komolyan."

    Miért? Az Apple gépek nem drágák, ha erre akarsz célozni, csak ne a Tesco gazdaságos PC-hez, meg a FuSi Amilo-hoz hasonlítsd, hanem a saját kategóriájában, azonos felépítésű készülékhez. Ja, hogy akkor nem lehet fikázni, bocsi...

    "Te szoktad mondani nem ritkán iPhone-os és egyéb Apple-hez kapcsolódó topikokban, hogy le van szarva a magyar piac általuk, és nem abból kell kiindulni."

    A Windows nem csak nálunk jóval drágább az OSX-nél, hanem mindenhol, úgyhogy kapufa.

    "Nem, de vannak emberek, akik tudják használni."

    Trabanttal is eljuthatsz A-ból B-be, attól még nem lesz jó kocsi.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Morden24 #179 üzenetére

    "Elmehetünk odáig egyébként, hogy állítást azzal próbálsz cáfolni, hogy lehazugozol."

    Szövegértésből egyes.
    Nem azt írtam, hogy nem igaz amit mondasz, hanem azt, hogy ami neked megfelel az nekem lassú, ennyi.

    "Pont ugyanolyan, mint az enyém. Azon sem instantabb egy app megynyitása, puff neki."

    Ki a szart érdekel, már elnézést egy alkalmazás megnyitása? Az viszont érdekel, hogy ugyanaz a PS filter 5-6 másodperccel később végez, vagy ugyanaz a render akár 1 perccel később készül el Windows alatt, mert a több processzor kezelése enyhén szólva is gyerekcipőben jár még náluk.

    "Már mondtam: a saját kategóriájában az Apple törölje ki a seggét a szupergépeivel, amihez csak 1 év garanciát mer adni. "

    Megnéznéd a Dell és a HP online boltját? Alapból ott is 1 év legtöbbször a gari, ha több kell, akkor fizess. Az Apple is megadja a 3 évet, ugyanúgy felárért. 59 dolcsitól 6000 dolcsiig választhatsz az Applecare szolgáltatások között, nem túl bonyolult.
    De az USA-ban nem igen érdekli az embereket a 3 év, mert 1 év után általában cserélik a gépet.

    "Hatalmas kapufa. Support hol van az OSX-re, ha nem Mac-et veszek?"

    Már nem azért, de ennek mi köze ahhoz, amire ezt válaszul írtad??

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #95561216 #180 üzenetére

    "Az idézet szövegben jelenti azt, te istenbarma! Ahh.."

    Mármint mi?
    Már ne haragudj, nem tudom értelmezni, ha képtelen vagy egy épkézláb mondatot megfogalmazni és leírni. Vesszők nélkül, összevissza fogalmazva, még a márka nevét sem ismerve, hülyeségeket beszélve nekem az jön le, hogy azt a bizonyos alacsony kerítést engedély nélkül te lépted át :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Morden24 #183 üzenetére

    "Tökéletesen értelmeztem. Esetleg tanulj meg fogalmazni."

    Ha egy mondattal tovább olvasol akkor még meg is érted :D

    "Hát akkor a Windows-os felhasználók túlnyomó többsége nevében: ki a szart érdekel, már elnézést, hogy a PS 5-6 másodperccel korábban végez?"

    Egy filter végez 5-6 másodperccel később, ez azt jelenti, hogy egy komplex munka esetén akár negyed óra is összejöhet hátrányban a Windows inkompetenciája miatt.
    De ez igaz minden alkalmazásra, ami kihasználja a több processzort (render, konverter, képfeldolgozás stb.).

    "Én azt látom, hogy két egyező árú és felépítésű temrék esetén az egyik magas árban 3-4-5 év garancia, a másik magas árban meg 1 év garancia van."

    Ez néhány esetben igaz, néhányban nem, kár lenne általánosítani. Pl. a HP Xeon munkaállomásainak árába bőven beleférhet a 3 év gari, tekintve, hogy majd kétszer drágábbak azonos konfig esetén, mint a Mac Pro.

    "Mellesleg nem, senkit nem győztél meg róla, ahogy látom, hogy a Mac olcsóbb, mint a Windows."

    Ez nem is állt szándékomban, mivel a Mac hardver, a Windows meg szoftver :D

    Bár a dobozos Vista Ultimate árából megkapom a Mac Minit, Snow Leopard-dal együtt :)

    [link]
    [link]

    "A többiért meg nem értem, miért harcolsz."

    Olvass vissza, nem én kezdtem harcolni, én csak rendre válaszolok. Sem a Mac-et, sem az OSX-et nem is én hoztam szóba.

    "Te vagy a gyönyörű példája annak, hogy milyen a sznob, okoskodó, másokat lenéző, lehazugozó Mac-tulaj."

    - Nem vagyok sznob és nem tartom a Mac-et, vagy az OSX-et mindenek felett állónak (az iskolai példánál még le is írtam, hogy adott célra a Windows a megfelelőbb)
    - Okoskodó lehet, hogy vagyok, de ezt ti hozzátok ki belőlem :D
    - Nem néztem le senkit és ez nem is áll szándékomban, sőt a durva személyeskedéseket is igyekszem tréfásan hárítani (istenbarma, hülye, sznob stb. beszólások nem tőlem hangoztak el)
    - nem hazugoztam le senkit, nem tehetek róla, ha valaki képtelen 3 egymás után következő mondatot egyben értelmezni.

    "Szóval csak hogy finalizáljuk"

    Szóval finalizáljunk:
    ha az itt vagdalkozó Windows fan társaság már az első körben elolvassa amit írtam, akkor ezt a beszélgetést privát folytatjuk, mint ahogy már az elején ÉN kértem.
    De ha sértegetnek és beszólnak, akkor nem fogom szó nélkül hagyni és válaszolok.
    A vitát nem én kezdtem, úgyhogy ha kérhetném ne duzzogjon senki, ha megvédem az álláspontomat abban a vitában.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz negyedes #192 üzenetére

    "Amiota hazugnak nevezett mert azt allitottam, hogy megy Adobe CS2 termek Vistan azota eleg sok ketely merult fel vele kapcsolatban."

    Mivel nem megy rendesen, így nem tudom miről ágálsz. De nyugodtan mesélj tovább, bár mind a MS, mind az Adobe oldalán kint van az inkompatibilis alkalmazások listáján, bár gondolom, te sokkal okosabb vagy mint a szoftverek gyártói. :D

    Muszáj magadat égetni ilyen butaságokkal?

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz negyedes #196 üzenetére

    - Photoshop nem egyenlő Creative Suite 2-vel
    - Distiller, Acrobat és Illustrator nélkül a hajadra kenheted a csomagot
    - a Photoshop sem működik hibátlanul, gyakran kilép

    Szóval lehet, hogy neked az évi két fotóretusálásodhoz megfelelő egy félig sem működő rendszer, de munkára teljesen alkalmatlan.

    A te bizonyítási vágyad az igazán szánalmas, mert olyan tények ellen akarsz erősködni, amit még a szoftver gyártója is elismer. Innentől kissé izzadtságszagú az igyekezeted, de végül is mindegy, te tudod.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák