Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    Holnapra meghívott anyám a születésnapi ünneplésére.
    13 órakor van jelenésem.
    Először lássuk az anyagiakat:
    Debrecen-Miskolc ic első osztály vasárnap dél körül összesen: 2480 forint (nyilván első osztállyal versenyez a máv, a kocsiban sem fülkés dohányzós módon utazok).
    helyi tömegközlekedési díjak: 450+3*500=1950 forint

    összesen: 4430 forint.
    A vonatjegy szerint a két település 100 kilométerre van egymástól, ami közúton meg is van, vasúton nincs, mert Nyíregy felé kerül a vonat.
    Autóval 8.5-9 liter között gurulok 100 kilométert, ami szerencsétől és benzinkút meg benzin választástól függően mostanában nagyságrendileg 9*500 forint (9 liter 100-as benzin a kagylóskúton). Ha nem félek attól, hogy belerohad a biobenzin az autóba és nem e5-öt, hanem prémium e10-et, esetleg sima e10-et veszek, akkor ez lényegesen kevesebb.

    Tehát azt látom, hogy egy főre a vonat egy hajszállal olcsóbb, mint a benzin. Lássuk az időt.
    Két vonat jöhet szóba:
    - ha meg akarom tisztelni anyámat és nem merek késni (erősen javasolt választás :P ), akkor a 8:53-kor induló ic-vel megyek, amivel saccra egy fél órával hamarabb érek célba, mint kellene.
    - ha felvállalok pár keresetlen szót, akkor a 10:53-kor induló ic-vel megyek, ami ugyan fél egy előtt beér az állomásra, de a helyi tömegközlekedésre már nem jut elég idő, tehát egy 25-30 perces késéssel nyitok.

    fentiek alapján ha tömegközlekedéssel megyek, akkor 8-kor ki kell lépnem a lakásom ajtaján.
    Kocsival óra körüli menetidőt lehet gurulni, ha feltételezem, hogy van traffi ( :P ) és lényegesen kevesebbet, ha nem érdekel a csekk. Legyek mondjuk normális, 11:50-kor ülök be az autóba és akkor pont időben ott vagyok.

    Visszafelé ugyanez, csak akkor igazodni kell a menetrendhez.

    tehát ha így számolok, akkor 70 forinttal olcsóbb a tömegközlekedés és majdnem négy órával lassabb. persze a számok változhatnak, mert nekem se muszáj a legdrágább benzint tankolni, akkor nagyon durván sokkal veszít a tömegközlekedés, meg más időpontok valamennyire változtathatják a pufferidőket.

    remélem, ennyiből a máv, az mkv és a dkv pontosan megérti, hogy miért veszítettek el engem, mint utast.

    szerk: lehet mondani, hogy nagyvonalúan lemondtam az autó többi költségéről. ez igaz. meg nagyvonalúan lemondtam arról is, hogy 4 órányi munkaidő veszteség költségét beleszámoljam.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz UnA #7 üzenetére

    ha szerinted mindent meg lehet oldani, akkor ezt is (konkrétan megtörtént velem):
    üldögélek békésen vasárnap éjjel itthon a fenekemen, lehetett kb. éjjel tizenegy óra.
    először a felügyeleti rendszer kezd csipogni, utána meg a főnök mobilon, hogy vidéki telephelyen elszállt a klíma, nagy a meleg.
    lehetséges választási lehetőségek:
    - megnézem a máv meg a volán menetrendet, legkorábban reggel indul tömegközlekedés. amihez egyébként nem tudok eljutni, mert a végállomásokig nincs helyi közlekedés. szépen megvárom, amíg beindul itt a helyi villamos, elmegyek a "buszvégre", kibumlizok a helyszínre, és hipp-hopp 6-8 óra alatt már oda is értem. ennyi idő alatt a cucc fele leolvad, a másik fele meg simán feladja. a kár meglehetősen sok számjegyű, a beszerzési lehetőségek korlátozottak, vagyis a rendszert két-három hét után indítom újra.
    - lerohanok a ház elé, beülök az autóba, elindulok, majd mikor a hőfokok elérték a kívánt szintet (ez kb. amikorra felérek az autópályára) kinyújtózkodom. még időben odaérek és megfékezem a szaharát, minek következtében a cucc nem olvad le.

    lássuk a te megoldásodat! szerintem az enyémet mindenki kitalálta. azóta azt is tudom, milyen az, amikor szerencsés csillagállás alatt elkezdenek dolgozni a fékek az autómban... :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz 66zio #15 üzenetére

    szívesen elolvasom, hogy szerinted mi nem tény azokból, amit írtam.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz UnA #17 üzenetére

    "legyen egy cégnek helyben is embere ilyen feladatokra.": ne legyél nevetséges. miért lenne olcsóbb a plusz ember?

    de talán most te is megtanultad, hogy a "minden eset megoldható" kijelentés mennyire túlzás.
    ez is egy eset volt, te sem tudtad megoldani tömegközlekedéssel.
    q.e.d.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz janeszgol #28 üzenetére

    egyéni vállalkozó vagyok, nem alkalmazott.

    de nem ez a lényeg, hanem hogy egyesek nem érzik a "mind" kifejezés súlyát.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz totron #53 üzenetére

    vasárnap jártam a miskolci vasúti pályaudvaron, mint mordor.
    nem úgy éreztem, hogy a személyes terem verhetetlen...
    mintha a pirézekre nem hatott volna a kisfiús bájam :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz freeknight #59 üzenetére

    tömegközlekedésben meg nagyvonalúan csak a jegy árával...
    miközben ugyanúgy én veszem a vonatot, mint az autót.
    csak az autót nem veszem meg, ha nem akarom használni, a vonatot meg igen.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Csemike #70 üzenetére

    egy példa:
    ne adjisten történik valami a gyerekeddel, ami súlyosnak látszik. felhívod a 112-t, elmondod, szerencsés esetben a diszpécser hamar megérti, hogy hol laksz, kapcsolja a helyi mentősöket. azok viszonylag gyorsan megértik a problémát, tudják, hogy a címed hol van, küldenek rohammentőt. beviszik a gyerekedet az ügyeletes traumatológiára, ellátják. majd beutalják mondjuk ct-re. de mivel a gyerekedet már látta orvos, tehát a szállítása már nem sürgős, ezért beteszik a sorba, és majd akkor viszi el a mentő, ami ekkor nem is mentő, hanem betegszállító, amikor ráér. mondjuk 4-5 óra múlva. addig a gyereked egy váróban dekkol egy ócska betegszállító kocsin egy csomó beteg között. lehet, hogy gyalog egy óra lenne, taxival meg 10-12 perc se. de azért dekkol a gyerek is, meg a szülője is 4-5 órát.

    és ez nem karákószörcsög külső, világvége tábla után 12 parszekkel meg egy Kessel futammal, hanem az ország legnagyobb megyeszékhelye.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák