Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • woker

    aktív tag

    válasz WISHENSEN #15 üzenetére

    Ezt az üvegpad kihül, hangos dolgot de sokat hallottam már :) Évek óta azt használok, valóban van hangja, illetve csak volt, egészen addig a pillanatig amíg fel nem nyaltam az egerem tappancsaira a teflont. A pad le(ki)hülése legfeljebb az elején zavaró, ha elkezded használni akkor gyorsan átmelegszik és tartja az üzemi hőmérsékletet (eddig még nem kaptam ínhüvelygyulladást pedig sokat használom).

    Egy jó tanács azoknak akik ódzkodnak az üvegpadoktól az áruk miatt: Látogassatok meg egy üvegest és kérdezzétek meg van-e savmaratott (ez a [tükör]sima felületű, teflonnal úgy csúszik mint szappanos hal egy vödör takonyban, ahogy mondani szokás, továbbá nagyon kis hajlandóságot mutat a "zsírosodásra") illetve aki az érdesebb felületet szereti kérdezzen utána a homokkal fuvatottnak.

    Az előnyei: olcsó (nem kell a márkanevet megfizetni, én valami nevetséges 1200-1300 Ft-ért csináltattam, 280*3x0 méretűt), egyedi méretre készül (míg a boltiaknak fix a méretük. Továbbá nem szokása kopni mint a más anyagokból készülteknek, tehát rendkívül tartós. Amennyiben lehetőség van rá akár több féle vastagságban is készülhet. A karbantartása meg egyszerű, vizzel vagy vegyszeres vízzel könnyedén lemosható.

    A hátrányai: alap kiépítésben nem tartalmaz semmi csicsát (neon fény, márkajelzés, stb.) amivel fel lehetne vágni a haverok előtt. A pad elcsúszását megakadályozandóan szükség lehet valamilyen csúszást meggátoló anyag (pl 2 db egyszerű gumilapocska 2 sarokra) applikálása a padra.

  • woker

    aktív tag

    válasz WISHENSEN #20 üzenetére

    Izé, a műanyag nem hűl le? ;) A különbség csak annyi, hogy gyorsabban felveszi a kezed által kibocsájtott hőt és így gyorsabban melegszik üzemi hőre, nyáron meg nagyon kellemes a hűvös felület :) . A legnagyobb bajom a márkás padokkal, hogy anyagtól függetlenül drágák (persze megengedhetném magamnak), ráadásul a nem üvegből készültek kopásállósága meglehetősen kétséges (nem 1 ismerősnek kopott el a műanyag padja 1-2 év használat után) a legnagyobb hátrány azonban az, hogy a méretet nem te szabod meg.

    Az, hogy ki milyen felületet preferál azt embere válogatja, az érdesebb felület precízebb (bár nehezebb) mozgást tesz lehetővé, hiszen a nagyobb súrlódás gyorsabban megállítja az egeret így nem fog túlcsúszni. Én speciel szeretem a sima felületet, főleg teflonnal mivel rendkívül könnyű így mozgatni az egeret és az nem is tapad le.

    Kihülés elleni megoldás: az ügyesebbek készíttessék vékonyabb üvegből és applikálnak rá pad(ló) fűtést :D amit akár USB-ről is táplálhatnak :)

    Egyébként mi a helyzet a Logitech-ek üvegpad utálatával, hallottam már párszor, hogy nem igazán csípik, viszont módomban még nem állt kipróbálni tesztességesen (csak mert lassan szegény ms 1.1a-m megérik a cserére és ugyan olyat már bajos lenne szerezni, viszont a Logitech-ek elég szimpatikusak (ergonómia, súly, tudás)).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák