Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Angel2014 #75 üzenetére

    Sajnos ez nem ilyen egyszerű, mert az izzó ohmos terhelést képvisel, a LED-lámpák pedig nem lineáris fogyasztók, illetve ott van még az áram-feszültség fázistolásának jelensége (cosφ).

    Noha vannak ezt többé-kevésbé kiküszöbölő áramköröket tartalmazó lámpák is, a drágább, illetve nagyobb teljesítményű kategóriában.

    Úgyhogy ezt így wattban nem is lehet kifejezni, mindig az áramköri konstrukció határozza meg, egy ilyen dimmer hogyan fog reagálni egy LED-lámpára. Mindamellett az érzékenységet jelezheti, ha minél alacsonyabb teljesítmény van feltüntetve.

    Tehát ez egy jó jel, de próba nélkül senki nem fogja garantálni, hogy biztosan alkalmas. Maguk a gyártók sem. Láttam ilyen oldalakat, ahol ez le is volt írva, én meg szakmai oldalról tudom, hogy ez így működik.

    De amellett ott van még a műterhelés lehetősége is, ahogy említettem.

    Egyébként széllel szembe harc, mert hiába is írom, a köztudatból nem lehet már kiirtani az ilyen dolgokat, de ha már belekezdtem, akkor legyen teljes a kép:

    Az égő lánggal ég, ilyen a gázégő, a petróleumlámpa, vagy a tábortűz is.

    Tehát az izzólámpa logikai párja a LED-lámpa, de ezt tényleg nem akadékoskodásból írom, csak ez így ésszerű. Hasonló kifejezések:

    Izzólámpa
    Higanygőzlámpa
    Nátriumlámpa
    Indukciós lámpa
    Fémhalogénlámpa
    Kisülőlámpa
    Gázkisülőlámpa
    Gázlámpa
    Glimmlámpa

    ...vagy ami még nem jut eszembe.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák