Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Abu85 #5 üzenetére

    Hát ez kegyetlen jó.
    A fogyasztói manipuláció kimaxolása. Kiválasztottnak kell lenni és érezni a megtiszteltetést, hogy az akkori bármekkora árat kifizethesd egy kártyáért.

    Nem vagyok benne biztos, hogy ez nem akadna fenn legalább fél tucat fogyasztóvédelmi előíráson. Manipuláció, nyomásgyakorlás, transzparencia teljes hiánya. Az árakkal való visszaélés lehetősége teljesen alap ilyen felállásban. Az is kérdőjeles, hogy így ebben a formában van-e létjogosultsága árulni.

    Nálam pl. Marsutazás jegyek eladók. De csak 22db. Lehet előre jelentkezni, hogy akkori ár(+40% a jutalékom) ellenében megkaphassa a kiválasztott 22 szerencsés.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #16 üzenetére

    Ettől függetlenül akinek arra lenne energiája szerintem simán be lehetne támadni ezt az egészet a felsorolt problémák miatt. Nehéz lenne bizonyítani az ellenkezőjét, ahogy láttunk már rá példát.

    Következésképpen a válasz: Nem. Így nem kellene/lehetne egy terméket árulni.
    Akármennyi "hülye" is van aki ezt megveszi.

    Ilyen alapon az drágaköves távgyógyítókkal sincs semmi gond, mert amíg létezik rá hülye addig ez is mehet...

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #24 üzenetére

    Ezzel ugye nem azt akartad mondani, hogy a világméretű vga piac pistikéi tudatos vásárlói tömböt alkotnak egyben nézve? :D :D :D

    Miről szól akkor a marketing?
    Segítek: még mi, baromi okos és tudatos vásárlók is meg vagyunk vezetve bizonyos szintig... valószínűleg olyan módon, hogy nem is tudunk róla. Akkor is ha évente 3 óra TV-t és reklámot nézel összesen és nincs fb profilod.

    Az 3000-es sorozat esetére visszatérve én pl. átlagpistikéknél talán értelmesebb szinten sem mernék 5Ft-ot rátenni, hogy legalább félig (nemhogy kristálytisztán) átlátom a teljes gyártási, viszonteladói láncot, költségeket, problémákat, stb... hogy egy centtel se legyen átverve.
    Erre pedig a fenti modell teljesen alkalmas. Lista, pofára árazás, mégsem annyi a készlet mint a kiosztott. Ilyesmikért, csak kb. a tizedéért ment bünti itthoni webshopoknak is, szerintem nem kell magyarázni miért. Ez színtiszta manipuláció... is lehet. Bizonyítani meg nehéz az ellenkezőjét.

    Sokkal jobban mint mikor van készlet, bemész és megveszed... ahol valamennyire a kereslet-kínálat azért meghatározó.

    @biscuit
    Ugye megvan, hogy az másról szól? Nem tömegmarketing és -átb*szás. Az egy egyedi átb*szás. Mindenki tudja, vállalja. Olyan mint a licit. Ott mindenki tisztában van vele, hogy nincs fix ár, a pénz beszél.

    Egy kiskereskedelmi forgalmazásban viszont ez nem divat.
    Ott készlet kell és akkor kell kitenni az eladó táblát. A többit - kosárba rakod és majd lesz valami valamikor valamilyen áron vagy nem - még a webshopok korában is kiröhögi sok vevő normál esetben.
    Itt ha sorban állnak az már elmond valamit a tudatosságról. :D

Új hozzászólás Aktív témák