Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Rimuru #93 üzenetére

    nekem van tapasztalatom az ssd-vel: tisztességesen összerakott gépnél nagyjából nullát ér. akkor ér(het) sokat, ha alulméretezett és/vagy egyes helyeken pazarló megoldás van a gépben. kiemelten: kevés ram és másik oprendszer.

    én azért használok ssd-t a notebookomban, mert sokszor viszem terepre és nekem ez a rázkódásmentesítő. persze így is rázkódik, csak így nem izgat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz ubyegon2 #96 üzenetére

    azta 10 teljes másodperc bootnál, cserébe eheted a kefét nap mint nap, hogy sikerült-e már eltalálni a firmware-ben azokat a dolgokat, amitől nem vész el az adatod...
    van egy marék samu ssd itthon, vagy kapisgálod, miről beszélek, vagy nézz utána.
    meg van egy intel is.

    az alaplapom meglehetősen sokáig molyol az inicializálással, miután a grub menü bejött, már másodperc alatt betölt a rendszer.

    "ez a nagyjából nullát ér kicsit mosolyra húzta orcámat!": csináljuk már azt, hogy nem vágod félbe értelemzavaróan az állításomat, jó?

    ehhez még társul az is, hogy gyakorlatilag nem tudok egy topicban sem kérdezni, gyakorlatilag nem tudok olyan kérdést feltenni, amire kis idő múlva ne jutna egyetértésre nagy vállveregetés közben pár ssd mániákus, hogy ssd-t kell bele tenni. tökmindegy, hogy mit kérdezek, mindig az a válasz, hogy ssd.

    namelesske jól mondja: vegyél több ramot. ezt az ssd nevű betegséget meg körzeti orvos kikúrálja.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz ubyegon2 #99 üzenetére

    "Persze arról eddig egyikőtök se beszélt, hogy ramból futnak a dolgok": jaja, nem beszéltem róla, mert azt nem hallod, hanem írtam, feltételezve, hogy el is olvasod. idézet magamtól abból a hsz-ből, amire válaszoltál:
    "tisztességesen összerakott gépnél nagyjából nullát ér." és
    "akkor ér(het) sokat, ha alulméretezett és/vagy egyes helyeken pazarló megoldás van a gépben. kiemelten: kevés ram és másik oprendszer."

    szerk: " nem is én fújtam a Samunkra az imént.": nem te, hanem a prohardveren és az itcafe-n írtak sok rosszat róluk. persze nyilván átsiklottál felette, mivel téged nem érint, ezt megértem.

    de nyugodtan focizzál tovább a kérdésben, rúgjad az öngólokat.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Namelesske #122 üzenetére

    a gnu szerepe kicsit túl van dimenzionálva a linuxban. eredetileg sem volt túl nagy, de legalább folyamatosan csökken.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Namelesske #125 üzenetére

    igen, tévedsz.
    bash helyett volt már a korai időkben is kilószám más shell, például sima shell, korn shell, C shell.
    gimp: ne essünk már abba a hibába, mint a windows userek, hogy fotóbolt nélkül nincs élet. van.
    gnome: a gnome az a sokadik grafikus környezet, előtte volt már többek között a kde is, meg egy halom más. gnome nélkül is simán el lehet lenni.
    grub: a grub a korai időkben nem létezett. lilo volt helyette.

    az alapszintű gnu segédprogramok is mind léteztek a bsd unixokban, a licenszük miatt írta újra a gnu. de mondjuk fogadjuk el egynek.

    az egyetlen cucc, ami komolyan hátráltatta volna a linuxot, ha nincs, az a gcc. hoppá, a gcc ma már nem gnu cucc. ha jól tudom, a glibc sem gnu cucc már. tehát a "fontossága csökken" kijelentés itt alátámasztható.

    mi van még egy linuxon:
    grafikus felület: xfree nem gnu projekt, pláne, hogy eredetileg nem is xfree volt a linuxok mellé pakolva, hanem MIT cucc.
    ablakkezelőből hirtelen kettő: motif és openwindows. ezek se gnu cuccok.
    ha tisztességes kiadványszerkesztést akarsz, akkor TeX. hm. ez se gnu cucc.
    a leggyakoribb webszerver sem gnu cucc, mégcsak nem is gpl-es.
    emacs helyett van vi, vim, stb.
    php, java nem gnu cucc, postgresql nem gnu cucc
    tudtommal a gyakrabban használt böngészők sem gnu cuccok, az mplayer se gnu, hanem eredetileg magyar volt...

    a kernelt minixen fejlesztették, ami szintén nem gnu cucc. eredetileg nem is volt gpl-es, csak rms indokolatlanul nagyra nyitotta a száját és akkora hisztériát vert, hogy linus inkább azt mondta, hogy legyen gpl-es, minthogy vitatkozzon vele.

    a debian sem indokoltan gpl-es, elég sok kárt is okoz neki, hogy a debian ennyire fafejűen gplnáci.

    szóval a linux kiadások minimálisat köszönhetnek a gnu-nak. max. a mozgalom alapfilozófiáját. mert a többit szempillantás alatt ki lehetne szórni belőle, és belerakni egy rendesebb licenszű cuccot, pl. bsd-st. tehát az az állításod ugyan igaz, hogy a linux kernel nem ér semmit programok nélkül, csak érdektelen, mert semmi hátrány nem történne, ha kivennénk a gnu cuccokat a kernel környezetéből. ha azt állítottad volna, hogy a linux kernel nem ér semmit gnu cuccok nélkül, akkor meg vaskosan tévednél.

    a gpl egyébként is egy meglehetősen szigorú, diktatórikus, pocsék licensz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Namelesske #129 üzenetére

    az opensource mozgalom legalább 8 évvel megelőzte rms-t. [link] vs rms 1985-ben megalapítja az fsf-et.

    olyan licensz, ami legalább említés szintjén hajaz a nyílt forrásra, van vagy 140 féle. ebből egy, jó eséllyel a legszigorúbb, a gpl. sok licensz nem várja el, hogy gnu mániás legyél, mégis megvannak jól a piacon.

    rms elcelebkedte ezt a dolgot.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz camiIIus #133 üzenetére

    "Egy példával megostorozhatnál a gpl related károk közül.": ami nekem legjobban fáj, hogy valamelyik agyhalott debian developer kitalálta, hogy a hálózati kártyák firmware-je nem gpl-es, tehát nem kerülhet bele nemhogy a kernelbe, még az alap telepítésbe sem. így a korszerűbb hálózati kártyával felszerelt gépekre nem lehet felrakni a debiant, mert vagy a telepítés sem zajlik le rendesen vagy a telepítés utáni reboottól nincs hálózat.

    "És találjuk fel újra valamit, mert a Sony, vagy az Apple nem fog visszaadni a közösségnek semmit az is biztos.": az a hiedelem, hogy csak a gpl-lel lehet kikényszeríteni, hogy fusson az opensource szekér, tévesnek bizonyult nemcsak az idők során (értsd: azóta), hanem már azelőtt, hogy a gpl-t kiadták. a linuxos disztróban megtalálható programok zöme nem gpl-es, a bsd szekere is elég jól fut, szóval ez az egész gnu mizéria kicsit olyan, mintha a foci vb-n a nézők közül bekiabálna a megye3-ból karákószörcsög edzője, hogy mit kellene másképp.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #57638400 #136 üzenetére

    "Az FSF azt vallja, hogy a GPL biztosítja a felhasználók számára a teljes szabadságot. ": a kijelentés azon részét, hogy "azt vallja", nem vitatnám. azt igen, hogy a gpl biztosítja-e a felhasználók számára a teljes szabadságot. szerintem nem biztosítja.

    "elsősorban az otthoni, önkéntes és/vagy maguknak fejlesztő emberkéknek, csoportoknak próbálják meg biztosítani a fejlesztés, felhasználás és terjesztés szabadságát.": ezt szerintem csak korlátok között biztosítja.

    "Egyébként nekem is igen szimpatikus a BSD licensz, mert ez egy ilyen "azt csinálsz vele, amit akarsz" licensz. :) Pl. ennek köszönhetően jött létre az OS X": az osx az konkrétan pont nem, de mindegy. az osx alatt eredetileg bsdi kernel és licensz volt.

    "Abban teljesen igazad van, hogy mostmár meg lehet lenni nélküle, ": mindig is meg lehetett volna lenni nélküle. a bsd-sek is megvoltak nélküle sokáig, majd egy kisebb elhajlás után megint kezdik kitakarítani pl. a freebsd-ből a gnu cuccokat. gcc sincs már benne, clangot használnak, ha jól tudom.

    "Az FSF elfogadhatónak tartja még az Apache 2.0 és egyéb licenszek használatát is !": hát persze. van más választásuk? az fsf 25 év alatt nem volt képes összebarkácsolni egy normálisan működő kernelt. tisztán gnu cuccokkal még ott lennél stabilitás szempontjából, mint a winme vagy az osr2, felület szempontjából, mint a 3.30-as msdos. Ehelyett a világon a legtöbb webszerver apacs, szerinted őket érdekli, hogy egy gnu mit raplizik?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Namelesske #139 üzenetére

    néztem, de ugye látod az url-ben a könyvtárnevet: unofficial.

    de a kérdés az, hogy a firmware az micsoda és miért böki a gplhuszárok szemét...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák