Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lami66

    őstag

    Linux 1.0-ás felhasználóként az a véleményem , hogy ha valaki elolvassa a cikket, az először kedvet kap a linuxhoz. Aztán elolvassa ezt a kommentharcot a cikk után, és rögtön meggondolja magát, nem fog linuxot kipróbálni. Én szerencsére annak idején (kb. 4-5 éve) nem olvastam linuxos fórumokat, ezért amikor vettem egy laptopot os nélkül, gondoltam egy merészet, és úgy döntöttem nem torrentezek kalózwindózt, hanem kipróbálom a linuxot. Először meglepődtem mennyiféle van....kis cikkolvasás és kettő maradt a rostán: Mint és Ubuntu...találomra ráböktem az egyikre (Ubuntu). Letöltöttem a telepítőt, és némi fejvakarós rácsodálkozás után (pl. a választható tök ismeretlen fájlrendszerek stb.) nem feszegettem az egyéni beállítások dolgot, és inkább alapbeállításokkal telepítettem a laptopra. Pár dolog persze nem volt egyértelmű a windózhoz szokott énemnek, de egy-két óra múlva volt egy használható gépem. Szerencsére működött minden elsőre miután megtaláltam mit hol kell beállítani. Aztán még leszedtem rá pár programot és ennyi. Átlagjúzer, átlagfelhasználással (netezés, családi fotógyűjtemény, videók, zene, dokumentumok, kis exce...akarom mondani táblázatkezelés, pdf, pop3 email)
    Nekem ennyi a linux. Minden nap használom, mégis egy rakás dologról fogalmam sincs: mi a fene az a debian, kde, kernel, mountolás stb. és még sorolhatnám oldalakon át a számomra azóta is ismeretlen fogalmakat...tudom, utánanézhetnék, de vannak fontosabb dolgaim is :)
    Egy-két alkalommal szorultam parancssoros dologra (pl. skype telepítésnél), azokat kigugliztam. Hála a dos-os ismereteimnek, tudtam mi az a parancssor :) Volt amit nem tudtam megoldani. Abból se csináltam nagy problémát....hát ha nem, akkor nem....talán túlélem nélküle :)
    Szóval csak annyit akartam mondani, ha valaki arra vetemedik, hogy kinyitja a linuxkocsma ajtaját, csak akkor mer bemenni ha barátságosan iszogató kedves embereket lát.

Új hozzászólás Aktív témák