Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz opr #1 üzenetére

    A letámadást itt úgy kell értelmezni, hogy semmit sem csinálnak máshogy. Ezerrel fejlesztenek és várják hogy hátha rendel valaki valamit. Ez az AMD marketing. Ülnek a langyosban és jól elvannak. Business as usual. Az AMD vezetése úgy csinál mintha non profit alapon működő céget vezetnének.

    Kiváncsi vagyok hogy a Surface-es pletykákból mi lesz igaz.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Viszpi #5 üzenetére

    Igen, a "Do It Yourself" szegmensben szépen fogynak, de ott hozzáértőek vásárolnak. Az OEM-ek viszont akik az üzleti gépeket és notebookokat építik, alig használnak AMD-t, valószínűleg az Intel hatására. Vagy zsarolja őket, vagy lefizeti, vagy mindkettő, de egyértelműen látni, hogy üzletileg nem olyan sikeres a legtöbb szegmensben az AMD, ahol lennie kellene a termékei alapján. A tesztek többsége alapján nagyonn teljesítményű processzorokat árulnak kevesebbért. Ez viszont nem látszik.

    Az AMD vezetését viszont láthatóan nem zavarja annyira hogy lépjen valami komolyabbat. Ez pedig nagy baj. Fejlesztésben is vannak problémák, mert nincsenek kifejezetten ultramobil megoldásaik, amik az atom, core-m, celeron ellen jók lennének. Pedig rengeteg gépbe ilyenek mennek mind a mobil, mind a desktop szegmensben, a budget és business vonalon is.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz opr #7 üzenetére

    Valószínűleg szándékos hogy évek óta az AMD notik többsége 3 cm vastga alap műanyag ház, 720p szar kijelző, single channel memória, HDD specifikációval rendelkezik. Ultrabook szerű ryzenes gép alig van, pedig mintha anno ki is találtak volna neki saját fantázianevet az "ultrabook" helyett.

    Szerintem is komoly humán erőforrás hiánnyal küszködnek. Elég sok a nyitott pozíció náluk, gondolom főleg fejlesztői vonalon.

    Én mostanában nézegettem minigépeket és egyszerűen nincs AMD-s budget minigép a piacon. Valószínűleg veszek egy celeronos minigépet - ami egyébként szerintem tud mindent amit várok tőle - mert nincs AMD alternatíva. Nincsenek system on board megoldásaik se DIY, se OEM barebone megoldásban, pedig elvileg gyártanak a beágyazott szegmensbe is ryzent már. Közben a piacot elárasztják az Intel NUC szerű megoldásai meg kész mini alaplapok gyárilag beforrasztott CPU-val, illetve barebone és kész minigépek formájában. Ha nem tudják rávenni az OEM-eket erre, ők is gyártathatnának saját NUC-ot a foxconnal vagy más hasonló céggel.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz S_x96x_S #10 üzenetére

    Igen, azt a barebone PC volt az egyetlen alternatíva 200GE, vagy 240GE megoldással, de az így hiába nagyobb teljesítményű, már vagy 25k-val drágább és se nem passzív se nem igazán minigép.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák