Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crus

    őstag

    válasz gusthy #43 üzenetére

    A magyar lakosságot ütni és verni kell ha egészségről van szó! SZÖRNYŰ amilyen állapotban van az emberek nagyon nagy része! Pedig semmi mást nem kéne tenniük, csak egy kicsit visszavenni a zabálásból és elmenni sétálni! Direkt nem mondom a futást, mert túlsúllyal az úgy megterheli az ízületeket, hogy rossz vége lesz. Túlsúlyos ember menjen úszni és tekerni.

    "A "nyomorék 5k" nagyon sok kezdőnek az álma, tehát te semmiképp nem tekintheted magad annak, a mai magyar lakosság töredéke fut félmaratont.
    Őszintén szólva ez a mondatod meglehetősen nagyképűen is hangzott."

    Esküszöm neked nem szántam pedig annak! Sőt... mivel én sok profi futóval tartom a kapcsolatot, ezért magamat se nézem túl sokba egyelőre ebben a sportágban. Amikor csak 10k-t futok egy nap, kicsit úgy is érzem, mintha lusta lennék. Nem tudom... talán eltolódott az elvárásom saját magam irányába, emiatt látom elkeserítőnek már más emberek fizikai kondícióját.

    Azt viszont elmondhatom, hogy amikor jó pár éve NULLÁRÓL elkezdtem futni, akkor egy dombon felfelé gyaloglás is komoly lihegésbe és őrületesen magas pulzusba torkolt. Ezen kívántam változtatni.
    Aztán amikor kimentem az első futó edzésre ami a gyaloglást és a lassú futást váltogatta, majd 15 perc múlva végeztem, olyan rosszul voltam, mint a lakodalmas kutya. Gyak. betántorogtam a zuhany alá és csak ültem ott sokáig, annyira kicsinált. A lustaság méreg, nehéz kiirtani de ki lehet. Nekem senki nem adott tanácsokat nagyon sokáig, mindent a saját bőrömön tapasztaltam meg, így a hibákat is! Ezét is mondom, hogy aki a futásra adja a fejét, mint egészségmegőrző sport az figyeljen oda a pulzusára közben, mert nem fogja majd érteni, hogy miért van rosszul utána, meg miért van hasmenése, miért van ne adja ég még hányás is... látótér kiesés, alacsony vércukor, etc.

    Járok ki, hóban, fagyban, sárban 38 fok melegben is. Az idei év legmelegebb napját terepen töltöttem egy félmaraton társaságában. És ezzel nem azt akarom sugallni, hogy én vagyok a "Jani", hanem azt, hogy erre szinte BÁRKI képes csak szedje össze magát, változtasson az életén, mert egyre inkább csak leépül! Ha telik rá akkor ússzon, ne fusson!

    És ezekben az Mi Band nem segít. Az Mi Band annyit tud, hogy szól, hogy mozdulj meg. Ez benned kell, hogy kialakuljon, akarni kell. Látok egy rakat embert fitnesskarkötővel, aki csak hívószámkijelzésre használja a saját kütyüjét, a mozgásra figyelmeztető funkciót meg rég kikapcsolta. Rémes! Aztán 40 évesen ott áll a kórházban 3 féle bajjal...

    "És egy kezdő nem fog 80-100eFt-okat kiadni egy hatpontos eszközre, a mellpántot meg sokan nem viselik el, pl engem is baromira zavar."

    Mellpánt helyett akkor tudom javasolni a pólóba épített elektródás megoldást. Maga a póló 6.000 Ft körül szokott lenni, a legolcsóbb megoldást a Kiprun gyártja. Így már nem zavar senkit a mellkaspánt azt garantálom és nagyon sok féle HRM szenzort fogad.

    A hat ledes futós nem gagyi HRM óra 62.000 Ft idehaza, nem pedig 80-100.

    A legolcsóbb megoldás a mellkaspánt elviselése, vagy egy HRM-es póló vásárlása + a szenzor + okostelója gyak. már mindenkinek van, arra mehet egy free app.

    Ennek a teljes költsége 24.000 Ft, ha van telód. Akinek ennyi pénze nincs az egészségére, az valójában nem is akar változtatni.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

Új hozzászólás Aktív témák