Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Darmol #21 üzenetére

    Mondjuk van egy kicsi probléma az elméleteddel.
    Mi az, hogy informatikus, meg a főnöke. Szerinted kb a forájdzsi szinten működik egy olyan multi ahol 10 - 15000 fő dolgozik, mint ahogy leírod?
    A nokiás példa azért sántít nagyon, mert a nokia mellett volt még 8 - 10 mocskos erős szereplő. Az Ericsson kiszállt 2001-ben a mobiltelefon piacról, ma a legerősebb mobilkommunikációs cég a Nokiával egyetemben. Csak nem a konzumer piacon, hanem a telco provider-eknél.
    A másik, hogy a rendszerek kb 90 %-ában Intel van de még a Power 5,6,7,8,9 is elterjedtebb, mint az AMD, pedig ott az ár már nem az x86-os piac szintén mozognak árban, meg elterjedségben.

    Szóval értem a hurráoptimizmust, meg a mindent megdöntünk, mert meg, de nem egészen van így.

    Szerinted melyikből fognak eladni többet, egy 6128, 6132, 6152-es kategóriás intel-ből vagy egy 64 core-os AMD EPYC 7742-ből. Amire pl a Vmware is dupla licencet számít fel... De nem csak ők. Szóval értem én, hogy mennyire frankó ez a termék, csak állítom, hogy a PH még képen sem láttak ilyet, de nem is fognak.

    Erődemonstrációnak nagyon fasza, de semmi másra nem lesz elterjedt.

    Már most borítékolható, hogy az Epyc 7300, 7400 esetleg, de az már határeset, 7500-as szériák lesznek a legkelendőbbek.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák