Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    Mintha egy kicsit csúszásban lenne az ARM architektúra piacra kerülése a bejelentéshez képest - a szokásos 1 év csúszáshoz képest.
    Az A77-et tavaly év közepén jelentették be, idén már terméknek kellettvolna jönnie rá és emlékszem is, hogy az előző Kirin chipnél még szabatkoztak is, hogy hát majdnem az lett, de végül mégis maradtak az A76-nál. mert magasabb frekvenciát értek el vele, vagy ilyesmi.
    Az arm közben bejelentette idén az A78-at már hónapokkal ezelőtt, de közben meg A77-ből termék még csak jövőre lesz.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz kalimist #10 üzenetére

    Szerintem az A55 nem nagyon lesz már fejlesztve.
    Az A55 a kiterjedés-teljesítmény-energia háromszög egy meghatározott pontján helyezkedik el. A teljesítmény növelése onnan való elmozdulást jelentené a kiterjedés és energiahatékonyság kárára. Teljesítményből viszont nem kell több, mert arra ott vannak a nagyobb magok. Az energiahatékonyságot pedig megoldják a kisebb csíkszélességek.

    Ugyanez fog történni az A7_ sorozattal is. Vagyis már ez történik, mert az A78 már csak csekély előrelépést jelent az A77-hez képest. Inkább afféle csiszolás csupán.

    Én arra számítok, hogy az X1 utódai tovább fognak menni a magasabb teljesítmény nagyobb energia és kiterjedés árán úton. Míg az A7_ vonal nagyjából marad helyben, de legalábbis lelassít. A komolyabb Armos designok meg úgy fognak kinézni, hogy az itt látható kirinben a magasabb frekvencián járó A77 mag nem A7_ lesz, hanem X_

    Az A5_ vonalat szerintem akkor fogják csak frissíteni, ha jön valami új utasításkészlet. A big.LITTLE/DinamiQ miatt ez fontos, nehogy belefussanak olyan pofonba, mint az intel.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák